"מוזר, נחמד וטוב": 50 שנה להתנדבות בקיבוצים

התנועה הקיבוצית מציינת 50 שנה להגעת המתנדבים והמתנדבות – אותם צעירים שבאו מחו"ל לעזור בעבודה בקיבוצים ולחוות מקרוב חיים שיתופיים. כתבתו של רובי המרשלג, מתוך חדשות הערב 18.10.18.

פורום כאן נעים

הסטנדאפיסט נדב אבקסיס בהדלקת נרות בכנסת

הסטנדאפיסט נדב אבקסיס בהדלקת נרות חגיגית בטרקלין שאגאל במשכן הכנסת לפני שנתיים 26.12.16. שידורי ערוץ הכנסת - ערוץ 99.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – זוחלים

זוחלים - מדוע הנחשים ויתרו על הרגליים, ההבדל בין נשיפה לשיפה, מטבעונים עושים אהבה, ההצלחה הגדולה של הצפע, והחרדון הקדמון מהערבה. צלם ובמאי: משה אלפרט. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

ארץ נהדרת, ניר וגלי: הדלקת נרות

ארץ נהדרת, ניר וגלי: הדלקת נרות. חנוכה שמייח.

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

מתכון סופגניות אפויות עם מלית ריבה פרווה

מתכון סופגניות אפויות עם מלית ריבה פרווה, צמחוני יותר בריא בקלי קלות

חוזליטו

חוסה חימנס פרננדס (1943), הידוע בשם הבמה חוזליטו (חוסליטו), זמר ספרדי שהתפרסם והצליח בשנות ה-50 וה-60. אחד מילדי הפלא המפורסמים והמצליחים בכל הזמנים. התפרסם בקול סופרן מיוחד במינו. הפופולריות שלו הייתה לא רק במדינות דוברות ספרדית, אלא גם במדינות צפון אירופה ובאגן הים התיכון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן רמת השרון מסים

רשות המסים מאשימה – יוסף ווג העלים 39 מיליון ₪

כתב אישום נגד הישראלי המהנדס יוסף ווג בן 72 מהעיר רמת השרון, בעל עסקים ברומניה, הנאשם על ידי רשות המסים בישראל בהעלמת הכנסות בהיקף של יותר מ-39 מיליון שקלים במסגרת "פרשת חשבונות בנק לא מדווחים של ישראלים בבנק UBS בשוויץ" ◄ בעשותו את כל פעולות המרמה, הערמה והתחבולה הללו הוא גרם נזק לקופת המדינה בסך של כ-10.6 מיליון ₪.
סניף בנק UBS בשווייץ | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
סניף בנק UBS בשווייץ

רשות המסים וזרועותיה הארוכות; כתב אישום נגד יוסף ווג בן 72 מהעיר רמת השרון, הוגש על ידי עורך דין אלעד פנחס מ-פרקליטות מחוז תל-אביב (מיסוי וכלכלה) אל לבית משפט השלום בעיר כפר סבא. בגין העלמת הכנסות מפעילותו ברומניה בהיקף של יותר מ-39 מיליון ₪. זאת במסגרת חקירה נוספת ב'פרשת חשבונות בנק לא מדווחים' של ישראליים בבנק UBS בשוויץ, שנחקרה על ידי חקירות מס הכנסה חיפה והצפון ב-רשות המסים, הבשילה לכדי הגשת כתב אישום.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

ווג, הוא מהנדס כימיה בהשכלתו, כעולה מכתב האישום, במסגרת עסקיו ברומניה היה בעלים בחברת ריגל גולד, העוסקת במכירת תכשיטים לחנויות באמצעות האינטרנט, בעלים בחברת כימטקס, העוסקת ביבוא כימיקלים לרומניה, היה בעלים של כ-1/3 ממניות חברת דאצ'יה.

ברשותו של הנאשם ווג, היו חשבונות בנק זרים (חשבון בבנק BRD במדינת רומניה ושני חשבונות בבנק UBS במדינת שוויץ) וכן חשבונות בנק במדינת ישראל.

מכתב האישום, עולה, כי יוסף ווג, הנאשם התחמק מתשלום מס בסך 10.6 מיליון ₪ ממכירת מניותיו ב'חברת דאצ'יה' (שווי מכירת מניותיו היה בהיקף של יותר מ-60 מיליון ₪) וזאת תוך נקיטת מסכת פעולות מרמה, בכלל זה; פיצול מכירת המניות לשני הסכמים ודיווח ל'רשות המסים' רק על ההסכם הראשון, לפיו מכר 50,000 ממניות החברה בתמורה ל-21,986,415 ₪, התמורה בהסכם השני בסך 38,317,737 ₪, הועברה לחשבונו ב-בנק UBS ב-שוויץ ולא דווחה לרשות המסים.

בדוח שהגיש ל'מס הכנסה' לשנת המס 2007, הצהיר, ווג, כי החזיק ב-50,000 ממניות החברה בלבד (למרות שהחזיק ב-133,296 ממניות החברה המהוות 31.67% ממניות החברה).

בדוח שהגיש לשנת 2008 העלים את התמורה ששולמה בגין מכירת המניות במסגרת ההסכם השני בסך 38,317,737 ₪ וכן הכנסת דיבידנד בסך 24,386 ₪.

על פי כתב האישום הנאשם יוסף ווג, הסתיר מ-רואה החשבון שערך עבורו את ה-דוח לשנת המס 2008 את ההסכם השני שפוצל, נטל ללא רשות חותמת של משרד רואי החשבון וחתם בה על ההסכם השני, כדי שיוכל במידת הצורך לטעון שהציג לרואה החשבון גם את ההסכם השני.

בכך הציג לרואה החשבון, מצג שווא לפיו שיעור החזקתו במניות חברת דאצ'יה היה נמוך מ-10% ולפי מצג שווא, זה הוא חב במס רווח הון בשיעור של 20% למרות שלפי שיעור החזקותיו היה חייב בתשלום מס רווח הון בשיעור של 25%.

בעשותו את כל פעולות המרמה, הערמה והתחבולה הללו הוא גרם נזק לקופת המדינה בסך של כ-10.6 מיליון ₪.

 לא דיווח על הכנסות פסיביות מניהול חשבונו ברומניה

יחידת דוברות והסברה של רשות המסים בישראל, מסרה ל'פורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה', כי מתברר, שעוד לפני כתב האישום, הנאשם יוסף ווג לא דיווח בדוח לשנת 2008 על הכנסה מדיבידנד שקיבל מחברת כימטקס בשווי של 24,386 ₪, ואף לא הגיש דוחות על הכנסותיו לשנים; 20092012 זאת חרף שהיה חייב בהגשתם.

בשנים 2010 – 2011 גם לא דיווח על הכנסות פסיביות מניהול חשבונו ברומניה בסך 309,525 ₪ ובכך התחמק מתשלום מס בגין הכנסות אלו.

בשנת 2012 לא דיווח על הכנסה מדיבידנד שקיבל מחברת ריגל גולד בסך של 156,029 ₪ וכן על הכנסות פסיביות מחשבונו ברומניה בסך 262,726 ₪.

בשנת 2013, לא דיווח על הכנסה מדיבידנד שקיבל מחברת ריגל גולד בסך 70,870 ₪ וכן דיווח על הפסד פיננסי בחשבונו בשוויץ בסך 61,513 ₪, אותו קיזז כנגד הכנסות ריבית ודיבידנד מניירות ערך אותן הפיק באחד מחשבונותיו בישראל.

מצוין בכתב האישום, כי בנובמבר 2015 לדרישת מס הכנסה, הנאשם, הגיש "דוח פרטים אישיים והצהרה על מקורות הכנסה בארץ ובחוץ לארץ" וציין, כי הכנסותיו הן מעבודתו כשכיר בחברת תמיר צומן בעירבון מוגבל וכן הכנסות מריבית ושוק ההון.

הנאשם יוסף ווג, לא ציין, כי הוא בעל מניות או שותף בחברה כלשהי והסתיר את שותפותו בחברות כימטקס וריגל גולד, הוא דיווח רק על חשבונו בבנק UBS בשוויץ ואחד החשבונות בישראל והסתיר את החשבון ברומניה אליו נכנסו הכנסותיו מחברות כימטקס וריגל גולד ואת חשבונו הנוסף בישראל.

כזכור, בשלהי שנת 2014, משרד חקירות מס הכנסה חיפה והצפון ברשות המסים, פתח בחקירה גלויה מורכבת ורחבת היקף נגד ישראלים המחזיקים בחשבונות בנק לא מדווחים בבנק UBS בשוויץ.

עשרות ישראלים, נחקרו בפרשה והוגשו כבר מספר כתבי אישום על ידי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

אל כתב אישום – יוסף ווג.
  • אודות הכותב

    כתב כאן ישראל

    כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

    דילוג לתוכן