"מוזר, נחמד וטוב": 50 שנה להתנדבות בקיבוצים

התנועה הקיבוצית מציינת 50 שנה להגעת המתנדבים והמתנדבות – אותם צעירים שבאו מחו"ל לעזור בעבודה בקיבוצים ולחוות מקרוב חיים שיתופיים. כתבתו של רובי המרשלג, מתוך חדשות הערב 18.10.18.

פורום כאן נעים

הסטנדאפיסט נדב אבקסיס בהדלקת נרות בכנסת

הסטנדאפיסט נדב אבקסיס בהדלקת נרות חגיגית בטרקלין שאגאל במשכן הכנסת לפני שנתיים 26.12.16. שידורי ערוץ הכנסת - ערוץ 99.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – זוחלים

זוחלים - מדוע הנחשים ויתרו על הרגליים, ההבדל בין נשיפה לשיפה, מטבעונים עושים אהבה, ההצלחה הגדולה של הצפע, והחרדון הקדמון מהערבה. צלם ובמאי: משה אלפרט. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

ארץ נהדרת, ניר וגלי: הדלקת נרות

ארץ נהדרת, ניר וגלי: הדלקת נרות. חנוכה שמייח.

ד"ר אופיר ארצי על נזקי עור הפנים

ד"ר אופיר ארצי מומחה ברפואת עור ומין, המרכז המשולב לאסתטיקה, מחלקת עור על נזקי עור הפנים. "חיים בריא" עם פרופ' קרסו.

מפעל הפיס

מתכון סופגניות אפויות עם מלית ריבה פרווה

מתכון סופגניות אפויות עם מלית ריבה פרווה, צמחוני יותר בריא בקלי קלות

חוזליטו

חוסה חימנס פרננדס (1943), הידוע בשם הבמה חוזליטו (חוסליטו), זמר ספרדי שהתפרסם והצליח בשנות ה-50 וה-60. אחד מילדי הפלא המפורסמים והמצליחים בכל הזמנים. התפרסם בקול סופרן מיוחד במינו. הפופולריות שלו הייתה לא רק במדינות דוברות ספרדית, אלא גם במדינות צפון אירופה ובאגן הים התיכון.

נעים לעקוב אחרי

מסים פלילים

רשות המסים: האם ניצלה חב' הוט מובייל פטור ממעמ באילת

חברת תקשורת סלולרית ידועה וחברה מפעילה מטעמה חשודות במכירת טלפונים ניידים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים תוך ניצול לרעה של פטור ממס ערך מוסף בעיר אילת; חקירה, העלתה, כי בדוכני הוט מובייל אילת, נמכרו טלפונים ניידים בכמויות מסחריות למבריחים, ידועים ומזוהים, תושבי צפון ומרכז הארץ וכדי להסוות את המכירות הללו ולאפשר את הברחתם של הטלפונים הניידים, נרשמו המכירות על שמות אנשים מזדמנים כגון עובדי קניונים באילת. בחלק מהמקרים נרשמו בחשבוניות המכר של חברת הוט מובייל שמות של קונים ללא פרטים מזהים שלהם.
חברת התקשורת הסלולרית הוט מובייל בעיר אילת
חברת התקשורת הסלולרית הוט מובייל בעיר אילת

 רשות המסים, הודיעה היום (יום שלישי, י"ד חשון תשע"ט ) כי היא חוקרת בימים אלה פרשה גדולה בה מעורבת חברת התקשורת הסלולרית הוט מובייל בעירבון מוגבל וחברת אקטיב מכירות בעירבון מוגבל בחשד למכירת טלפונים ניידים באזור העיר אילת בהיקף של עשרות מיליוני ₪, תוך ניצול לרעה של הפטור ממס ערך מוסף באילת. כדי ליהנות מהפטור ממס ערך מוסף במכירת טלפון נייד לאדם שאינו תושב אילת, נדרש, כי יימכר מכשיר בודד לרוכש בודד.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

לבתי המשפט בעיר חיפה ובעיר אילת, הובאו הבוקר ארבעה מעורבים בפרשה של ניצול לרעה של פטור מס ערך מוסף באילת, ששוחררו בתנאים מגבילים תוך הפקדת ערבויות כספיות.

הארבעה; מר עמית כץ מ-קרית ביאליק, אחראי משווקים בחברת הוט מובייל, מר גיל בן דורי מ-לפיד, מנכל חברת אקטיב מכירות, מר ארז גבריאל מ-רעננה סמנכל בחברת אקטיב מכירות והגב' עדי אסור מנהלת אזור אילת בחברת אקטיב מכירות.

החקירה נגד חברת 'הוט מובייל' הינה בעקבות אירוע תפיסה מחודש יוני האחרון, אז  'יחידת יסמ' ב'בית מכס אילת' תפסה ביציאה הצפונית מהעיר שני תושבי צפון הארץ, כשניסו להבריח כמות גדולה של טלפונים ניידים, שנרכשו בדוכנים בבעלות חברת הוט מובייל והוט מובייל אילת.

תפיסת השניים, הובילה לחקירתם של עובדים ומנהלי דוכנים של 'חברת הוט מובייל' המועסקים על ידי חברת 'אקטיב מכירות'.

החקירה, העלתה, כי בדוכני הוט מובייל אילת נמכרו טלפונים ניידים בכמויות מסחריות למבריחים, ידועים ומזוהים, תושבי צפון ומרכז הארץ וכדי להסוות את המכירות הללו ולאפשר את הברחתם של הטלפונים הניידים, נרשמו המכירות על שמות אנשים מזדמנים כגון; עובדי קניונים באילת.

בחלק מהמקרים, נרשמו בחשבוניות המכר של חברת הוט מובייל שמות של קונים ללא פרטים מזהים שלהם, עוד הצביעה החקירה על כך שרוב המכירות לאותם מבריחים נעשו בכסף מזומן.

החקירה של יחידת יסמ – (יחידת הסיור המיוחדת של משטרת ישראל) בבית מכס אילת התרחבה עם הצטרפותה של יחידת חקירות מכס ומס ערך מוסף חיפה, ושתי היחידות החלו בחקירה סמויה נגד חברת הוט מובייל.

 עדי אסור, מנהלת אזור אילת בחב' אקטיב מכירות – קשרה את עצמה ואחרים לחשדות המיוחסים לה.

החקירה הסמויה העלתה חשד לפיו חברת הוט מובייל בשיתוף חברת אקטיב מכירות ביצעו באופן שיטתי ולאורך זמן מספר עבירות. בכלל זה, הגשת דוחות כוזבים למס ערך מוסף על מכירות פטורות (ללא מס ערך מוסף) בהיקף של עשרות מיליוני ₪ בגין מכירת טלפונים ניידים בעיר אילת, כביכול לתושבי אילת ואחרים, כשבפועל הטלפונים הניידים, נמכרו בצורה מוסוות ושלא כדין למבריחי טלפונים המתגוררים בצפון ומרכז הארץ.

עוד לפי החשד, כדי לאפשר את מכירת הטלפונים הניידים ולהסוות את מכירתם הלא חוקית הוצאו חשבוניות מס כוזבות של חברת הוט מובייל בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בהן נרשמו שמות של לקוחות תושבי אילת ואחרים (בחלקם ללא ציון תעודות הזהות שלהם), שלא רכשו כלל את הטלפונים ובכך סייעו בהברחת אלפי טלפונים ניידים מאילת לצפון ולמרכז הארץ.

אתמול, נפתחה חקירה גלויה של יחידת חקירות מכס ומס ערך מוסף חיפה, יחידת יסמ  בבית מכס אילת ויחידת ביקורת חשבונות מס ערך מוסף אילת נגד חברת הוט מובייל וחברת אקטיב מכירות, שכללה חיפושים ותפיסת חומרים במשרדים הראשיים ובדוכני הוט מובייל בעיר אילת וכן חקירת מעורבים ועובדים.

עדי אסור, החשודה משמשת מנהלת אזור אילת בחברת אקטיב מכירות בעירבון מוגבל ובאחריותה שני דוכני מכירות של חברת הוט מובייל הממוקמים בקניונים בעיר.

כמצוין בבקשתה, הגב' אסור, נחקרה פעמיים השנה על ידי יחידת יסמ מכס אילת והכחישה, כי היתה חלק ממכירות בהיקף מסחרי של טלפונים ניידים מהדוכנים באחריותה באילת לסוחרים מצפון ומרכז הארץ, מכירות שכוסו על פי החשד בידיעתה, באמצעות חשבוניות כוזבות.

בחקירתה קשרה הגב' אסור את עצמה ואחרים לחשדות המיוחסים לה.

החקירה הגלויה עדיין בתחילתה ויש לחקור מספר רב של מוכרנים וקונים וכן בעלי תפקידים בחברות הוט מובייל ובחברת אקטיב מכירות. כמו-כן, יש לתפוס חומרי הנהלת חשבונות וחומרי מחשב רבים נוספים.

תיקים;

 • 54189-10-18,
 • 54207-10-18,
 • 54226-10-18,
 • 54553-10-18. • אודות הכותב

  כתב כאן ישראל

  כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

  דילוג לתוכן