בעלי חיים ירוק נעים מחוז הצפון פלילים צער בעלי חיים

רשות הטבע והגנים בשתפ עם משטרה, פועלים נגד עברייני צייד

ציפורי שיר, דורבנים קפואים, כלי צייד ואמצעי לחימה, אותרו בחיפוש שבוצע בבית פרטי ב-כפר בֶּ֫עְנֶה (البعنة) על ידי שוטרי המחוז הצפוני ופקחי רשות הטבע והגנים: "הדרבן, הוא חיית בר מוגנת, כאשר החוק בישראל, קובע, כי ציד ו'לכידה של חיות בר' היא פעולה המותרת בישראל, רק ל'פקחי רשות הטבע והגנים' או למי שהוסמך לכך בכתב על ידי רשות הטבע והגנים". החשודים, עוכבו לחקירה שבסיומה אף נשלחו למעצר בית.
0
0
ליעד לינג, הממונה על חקירות ומודיעין במחוז צפון של רשות הטבע והגנים, ברקע: כלבים שנמצאו ב'כפר בענה' שבגליל| צילום: רט"ג, משטרה |עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
ליעד לינג

רשות הטבע והגנים, פועלת בנחישות מול עברייני הצייד, בייחוד בתקופה המאתגרת הזו. אנו מחויבים להמשיך ולהגן על חיות הבר, מכל גורם שיהווה עליהן איום. אנו מודים ל-שוטרי משטרת מג’דל כרום על העבודה שביצעו איתנו ועל עזרתם בשוטף…” כך אמר היום (יום רביעי, י”ב באדר א’ התשפ”ד) ליעד לינג, הממונה על חקירות ומודיעין במחוז צפון של רשות הטבע והגנים, על איתורם ציפורי שיר, דורבנים קפואים, כלי ציד וכדורי תחמושת בבית פרטי ב’כפר בענה’ שבגליל.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מר לינג, מבהיר, כי; “שיתוף הפעולה הצמוד בין שני הגופים, מחזק את יכולת האכיפה אל מול פעילות עבריינית מכל סוג”.

בהודעה משותפת לדוברות משטרת ישראל ודוברות רשות הטבע והגנים, דווח היום, כי ציפורי שיר, דורבנים קפואים, כלי צייד ואמצעי לחימה (אמל”ח) אותרו בחיפוש שבוצע בבית פרטי על ידי שוטרי המחוז הצפוני ופקחי רט”ג.

במהלך צו חיפוש שבוצע כבר אתמול (שלישי) על ידי רשות הטבע והגנים ו-שוטרי מחוז צפון, אותרו ציפורי שיר, דורבנים קפואים, כלי ציד וכדורי תחמושת בבית פרטי ב-כפר בֶּ֫עְנֶה (البعنة) מועצה מקומית ערבית בגבול בין הגליל העליון לגליל תחתון במחוז הצפון בישראל ליד העיר כַּרְמִיאֵל.

דובר , הוסיף לפורטלכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי החשודים, עוכבו לחקירה שבסיומה אף נשלחו למעצר בית.

עוד נודע, כי במהלך החיפוש, נמצאו גם מספר כלבים שעל פי החשד נעשה בהם שימוש כ-כלבי צייד.

ציפורים, הועברו להשגחת רשות הטבע והגנים וה-כלבים, הועברו להמשך טיפול של צער בעלי חיים.

הדרבן ההודי (Hystrix indica) הוא מין של יונק ממשפחת הדרבנאים. הוא חי בדרום אסיה ובאזורנו המזרח התיכון.

רשות הטבע והגנים, מסרה, כי הדרבן, הוא חיית בר מוגנת, כאשר החוק בישראל, קובע, כי ציד ו’לכידה של חיות בר’ היא פעולה המותרת בישראל, רק ל’פקחי רשות הטבע והגנים‘ או למי שהוסמך לכך בכתב על ידי רשות הטבע והגנים.

0
0Tags

אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן