"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

אוניברסיטה | מכללה כאן באר שבע צבא | משטרה | ביטחון

רפאל – נחנך מרכז מחקר ופיתוח בפארק ההייטק שליד אוני' בן-גוריון

חברת רפאל לפיתוח מערכות לחימה מתקדמות בעירבון מוגבל  ואוניברסיטת בן-גוריון משתפות פעולה מחקרי אסטרטגי רב-שנתי, במגוון תחומים, לרבות אבטחת סייבר, ניידות חכמה, רובוטיקה ובינה מלאכותית ◄ ראש מערך הסייבר הלאומי מר יגאל אונא, שיבח ההחלטה של חברת רפאל להתמקם בפארק ההייטק שליד אוניברסיטת בן-גוריון וגילה, כי המערך בראשותו, נמצא במגעים מתקדמים להבאת יחידות הסייבר של צהל לנגב, תוך שהוא מנבא, כי; "פארק ההייטק בעיר באר שבע, יהפוך בקרוב למרכז הסייבר העולמי".
מעמד גזירת הסרט במופ של רפאל משמאל: פרופ' דניאל חיימוביץ, רוביק דנילוביץ', דר' עוזי לנדאו, יואב הר אבן, דר' רן גוזלי במעמד גזירת הסרט במרכז מחקר ופיתוח של חברת רפאל בפארק ההייטק שליד אוניברסיטת בן-גוריון | צילום: דני מכליס
גזירת הסרט ב'מופ רפאל'

"בניגוד למקובל לחשוב, מבחינה גאוגרפית אבל לא רק, אנחנו בבאר שבע מרכז העולם וההחלטה של חברת רפאל לפיתוח בפארק ההייטק שלנו מרכז מחקר ופיתוח, רק ממחישה זאת. זהו שינוי מציאות והגשמת חלום. השותפות שלנו עם החברה היא מליאה ואני מאמין ש-100% מהסטודנטים שלנו שעובדים ויעבדו כאן, אף יישארו להתגורר באזור" – כך אמר היום (שלישי, כ"ג באייר התשע"ט) נשיא אוניברסיטת בן-גוריון, פרופ' דניאל חיימוביץ, בטקס חנוכת מרכז מחקר ופיתוח (מופ) של חברת רפאל -מערכות לחימה מתקדמות  בעירבון מוגבל, ב'פארק ההייטק' הצמוד לאוניברסיטה (פארק גב-ים נגב) בעיר באר שבע, שיעסוק בתחומי הטכנולוגיה האוטונומית וה-סייבר.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

בחנוכת המרכז השתתפו, לצד מנכל רפאל מר יואב הר אבן, גם יושב ראש דירקטוריון החברה, דר' עוזי לנדאו, דר' רן גוזלי, סמנכל רפאל וראש חטיבת המופ שלה, ראש מערך הסייבר הלאומי מר יגאל אונא, נשיא אוניברסיטת בן גוריון, פרופ' דניאל חיימוביץ , מנכל חברת גב-ים מר אבי יעקובוביץ' וראש עיריית באר שבע מר רוביק דנילוביץ.

הר אבן, ציין בדבריו, כי; "המרכז החדש, בניהולו של רותם יואלי, מעסיק 15 כיום חוקרים, רובם ככולם מאוניברסיטת בן-גוריון והיקף המועסקים, יגדל לדבריו לכדי כמה עשרות בתוך שנתיים".

דר' גוזלי, שסיפר, כי הוא עצמו בוגר אוניברסיטת בן-גוריון בנגב בתחום הנדסת חשמל ומחשבים, ציין בטקס חנוכת השלוחה; "רפאל פותחת את שעריה לטובת בוגרי האוניברסיטה ומי יודע , אולי אחד מבוגרי האוניברסיטה, ישמש בעתיד בתפקיד ראש חטיבת המופ של רפאל, כמוני.

אנחנו מקימים כאן קבוצה של אנשים מיוחדים, אנשי עשיה וקהילה מדעית מהשורה הראשונה ושמנו לעצמנו כמטרה להתחבר בראש ובראשונה לחוקרי אוניברסיטת בן-גוריון, לטובת החברה, האזור ולמען ביטחונה של מדינת ישראל". סיכם דר' גוזלי, סמנכל רפאל.

יושב ראש חב' רפאל, ציין כי ההחלטה של החברה להתמקם בפארק ההייטק שליד אוניברסיטת בן-גוריון, הינה החלטה אסטרטגית של הדירקטוריון בראשותו.

"בשנתיים האחרונות, השקענו בכך מאמצים ומשאבים רבים. אני רואה את המקום הזה כאבן שואבת לכוח אדם מהמעלה הראשונה ולתעשיות שיבואו לכאן בעתיד. לא בכדי, שכרנו בבניין זה 2 קומות, בהם נקלוט את ה'עשירון העליון' של הסטודנטים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב", הדגיש לנדאו.

ראש מערך הסייבר הלאומי מר יגאל אונא, שיבח את ההחלטה של חברת רפאל להתמקם ב בפארק ההייטק שליד אוניברסיטת בן-גוריון וגילה, כי המערך בראשותו, נמצא במגעים מתקדמים להבאת יחידות הסייבר של צהל לנגב, תוך שהוא מנבא, כי; "פארק ההייטק בעיר באר שבע, יהפוך בקרוב למרכז הסייבר העולמי".

מנכל חברת גב-ים, מר אבי יעקובוביץ', סיפר כי בפארק מועסקים כיום כ-3000 עובדים, מרביתם בוגרי האוניברסיטה, שעם השלמת הבניין הרביעי, שנמצא כעת בבניה, ישתרע על פני 65.000 מטרים רבועים. לדבריו, בשלב זה נמצא בהליך של תכנון מתקדם הבניין החמישי מתוך 15 בניינים מתוכננים בפארק.

במסגרת שיתוף הפעולה, יתמקדו בחקירת הסכנות שבפריצות סייבר וכיצד ניתן  להתמודד עם איומים אלו בחיישנים של מכוניות אוטונומיות.

לצד שבחים שהרעיף ראש עיריית באר שבע, מר רוביק דנילוביץ על האקו-סיסטם הייחודי שקיים בפארק, בדגש על החלטתה האסטרטגית של חברת רפאל, מתח ביקורת על העיכוב הרב שנגרם בשל למעבר של יחידות המודיעין של צהל לנגב; "לצערי, זה מתעכב ולא קורה כפי שתוכנן.

הזמן הוא אלמנט קריטי והמדינה, צריכה "לרוץ מהר" עם ההחלטה הזו, לפחות כמו שעשתה חברת רפאל בהחלטתה להתמקם כאן". סיכם ראש העיר באר שבע, מר רוביק דנילוביץ

דובר אוניברסיטת בן גוריון בנגב ואיש יחסי הציבור, מר אמיר רוזנבליט, מסר לפורטל כאן ישראל | כאן נעים אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי;  יצוין, כי בחודש ינואר השנה, הודיעו חברת רפאל ו-BGN Technologies, חברת מסחור הטכנולוגיות של אוניברסיטת בן-גוריון, על שיתוף פעולה מחקרי אסטרטגי רב-שנתי, בו רפאל, תשתף פעולה עם חוקרי אוניברסיטת בן גוריון בנגב במגוון תחומים, כולל; אבטחת סייבר, ניידות חכמה, רובוטיקה ובינה מלאכותית.

שני הפרויקטים הראשונים במסגרת שיתוף הפעולה, יתמקדו בחקירת הסכנות שבפריצות סייבר וכיצד ניתן  להתמודד עם איומים אלו בחיישנים של מכוניות אוטונומיות.

נהיגה אוטונומית, כרוכה בשימוש במספר מערכות חיישנים, כולל מצלמות, רדארים ומערכות מבוססות לידאר, שכולם עלולים להיות מטרות ל-מתקפות סייבר.

בינה מלאכותית ושיטות למידת מכונה, ישמשו כדי לזהות ולמפות פרצות אבטחה אפשריות וכן יוצעו אמצעים להתגונן מפני איומים אלו.

לחברת רפאל מערכות לחימה מתקדמות בעירבון מוגבל  (בעבר נקראה "רפאל – רשות לפיתוח אמצעי לחימה" וקודם לכן, "אמת – האגף למחקר ותיכוּן") ניסיון נרחב בתחום הסייבר, שנרכש במהלך 25 השנים האחרונות. כמובילה בתחום.

רפאל, יישמה פרויקטים בתחום הגנת סייבר בישראל ובעולם, כולל הקמת חמל הסייבר הלאומי. מדובר בחָמָל הסייבר, המתריע בפני תקיפות סייבר והעברת טיפולן לגורמים הרלוונטיים.

חָמָל הסייבר, נחשב מהמתקדמים בעולם, מערכת הגנת הסייבר של מאגר נתוני האשראי של בנק ישראל ומערך הגנת הסייבר של רכבת ישראל. כמו כן, זכתה רפאל במכרז של פרויקט אבטחת סייבר של משרד ההגנה של ארגנטינה.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן