חדשות כאן ישראל צבא | משטרה | ביטחון רעידת אדמה

רעידת אדמה בצפון מזרח הכנרת או בכל הארץ? המשטרה לשירותך

משטרת ישראל, מרעננת את ההנחיות ל'התנהגות נכונה בזמן רעידת אדמה' בעת קבלת התרעה על רעידת אדמה או כאשר מבחינים בסימנים של רעידת אדמה, יש לפעול על פי ההנחיות ◄ ניתן לקבל מידע אודות שינויים באמצעות מוקד המידע הארצי של משטרת ישראל שמספרו 110 וב–צא׳ט בוט ◄ בכל אירוע חריג המצריך התערבות משטרתית מידית – יש לפנות ללא שיהוי אל מוקד החירום של המשטרה שמספרו 100.
0
0
רעידת אדמה בצפון מזרח הכנרת, שוטרי משטרת ישראל מוכנים לשירותך, ברקע: סיסמוגרף רעידת אדמה | צילום: 123rf-com | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
שוטרים, רעידת אדמה

רעידת אדמה בצפון מזרח הכנרת או בכל הארץ? משטרת ישראל מוכנה לשירותך, כך הודיעה משטרת ישראל, כי על פי המכון הגיאולוגי היא הכתה בעומק של כ-17 קילומטרים. דיווחים על רעידה האדמה, התקבלו מערים; טבריה, כרמיאל ויישובים נוספים באזור הגליל – ועד דרומה יותר; חדרה, הוד השרון, רחובות והעיר מודיעין.

רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

כידוע, התרחשה היום בצהריים (יום רביעי, 13.3.2024) בשעה 12:50, רעידת אדמה ב-מגניטודה 3.6, מוקד הרעידה בצפון מזרח הכנרת בעומק של כ-17 קילומטרים.

על פי המכון הגיאולוגי לישראל (Geological Survey of Israel) מוסד מחקר ממלכתי הפועל מתחת למשרד האנרגיה ה’מגניטודה‘ היא מדד של כמות האנרגיה הסיסמית שהשתחררה במוקד רעידת אדמה.

הסייסמולוג האמריקאי ריכטר (C.F Richter) העלה את הרעיון לקבוע את במגניטודהעוצמה היחסית של רעידת האדמה) ממדידת התנודה המרבית הנרשמת בתחנה בפני השטח. המגניטודה, מאפשרת להשוות עוצמתן של רעידות אדמה שונות.

בתוך כך, משטרת ישראל, מרעננת את ההנחיות ל’התנהגות נכונה בזמן רעידת אדמה‘ בעת קבלת התרעה על רעידת אדמה או כאשר מבחינים בסימנים של רעידת אדמה, יש לפעול על פי ההנחיות הבאות;

השוהים במבנה – אם ניתן, יש לצאת לשטח פתוח. אם לא ניתן לצאת מהמבנה תוך שניות ספורות, יש להיכנס לממ”ד ולהשאיר את הדלת והחלונות פתוחים, או לצאת לחדר המדרגות ולהמשיך לרדת עד ליציאה מהמבנה.

רק אם לא ניתן לפעול כך, יש לשבת בפינה פנימית של החדר או תחת רהיט כבד ולהגן על הראש באמצעות הידיים.

השוהים בחוץ – יש להישאר בשטח הפתוח ולהתרחק מ; מבנים, עצים, מכבלי חשמל ומפריטים שעלולים ליפול ולסכן אתכם.

הנוסעים ברכב – יש לעצור את הרכב בצד הדרך לחכות בתוכו עד שרעידת האדמה, תיפסק. יש להימנע מעצירה מתחת לגשר או על מחלף.

השוהים בקרבת חוף הים – יש להתרחק מחוף הים קילומטר אחד לפחות מחשש שיגיע צונאמי ויציף את החוף.

אם לא ניתן לעזוב את אזור החוף, יש לעלות לקומה רביעית ומעלה של בניין קרוב.

מטעם דוברות  משטרת ישראל, מסרה הגב’ עדן דהן טובול, לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ הוסיפה, כי כמו כן, ניתן לקבל מידע אודות שינויים באמצעות מוקד המידע הארצי של משטרת ישראל שמספרו 110 ובצא׳ט בוט.

בכל אירוע חריג המצריך התערבות משטרתית מידית – יש לפנות ללא שיהוי אל מוקד החירום של המשטרה שמספרו 100.

0
0Tags

אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן