קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

כאן רמת גן נדל"ן

רמת גן הוחלטה להפקדה תכנית רמ"י בהיקף כ-2300 יחידות דיור

מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברשות מקרקעי ישראל מר רפי אלמליח; התכנית כוללת בתוכה שטחי ציבור נוספים מעבר לנדרש על מנת לתמוך בתהליך ההתחדשות העירונית המתקיים בתוך העיר רמת גן. השילוב בין הבינוי ל'נגישות' ייצרו שכונה בעלת אופי עירוני פעיל אשר תאפשר מענה לביקוש הקיים למגורים באזור זה תוך התייחסות לכל צרכי האוכלוסייה הקיימת והחדשה במקום".
הוחלטה להפקדה תכנית רשות מקרקעי ישראל בהיקף של כ-2300 יחידות דיור בעיר רמת גן | עדיאל שמרון מנהל רשות מקרקעי ישראל | עיבוד צילום: שולי סונגו©
הוחלטה להפקדה תכנית רשות מקרקעי ישראל בהיקף של כ-2300 יחידות דיור בעיר רמת גן | עדיאל שמרון מנהל רשות מקרקעי ישראל | הדמיה גני אז"ר | עיבוד צילום: שולי סונגו©

הועדה למתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) החליטה אתמול (רביעי, י"ד באייר התשע"ז), על הפקדתה של 'תכנית גני אז"ר' המקודמת על ידי 'רשות מקרקעי ישראל' בהיקף של כ-2,300 יחידות דיור. התכנית שהוחלטה, מצויה בתחום השיפוט של עיריית רמת גן והיא קודמה בשיתוף פעולה מלא עימה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן נעים ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מנהל רשות מקרקעי ישראל מר עדיאל שמרון, אמר כי; "מדובר בתכנית חשובה המצויה בלב אזור הביקוש ומהווה נדבך נוסף למארג התכניות למגורים באזור רמת גן, המחנה המתפנה תל השומר ו-בקעת אונו, שיש בה לתת פתרונות דיור באזור המרכז .

תכנון התכנית התקיים בתיאום מלא ושיתוף פעולה בין רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לעיריית רמת גן במהלך השנה האחרונה".

דוברת וממונה על יחסי ציבור של רמ"י, הגב’ אורטל צבר, מסרה לפורטל כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; בשכונה החדשה הממוקמת צפונית לציר הקו הסגול של הרכבת הקלה המתוכנן  ולכביש 461, מתוכננים להיבנות 1965 יחידות דיור (מתוכן 393 יחידות דיור קטנות) ועוד 300 יחידות דיור, המיועדות לטובת 'דיור מוגן' וכן תכלול; שטחי תעסוקה ומסחר וכן מבנים ומוסדות ציבור ושטחים פתוחים.

מבני המגורים בחלקם בגובה של 10 קומות ובחלקם בגובה של 25-30 קומות הממוקמים בצמתים, יבנו לאורך השדרה הראשית העוברת בכיוון צפון דרום ובמרכזה מוצעת חזית מסחרית.

אופייה של השכונה ותכנונה מעודד שימוש בתחבורה ציבורית, באופניים וברגל, למגוון רחב של אוכלוסיות.

 עירוב השימושים המוצע בתכנית מאפשר חיי רחוב פעילים לאורך שעות היום והער

היקף מבני הציבור בתכנית כ- 70 דונם בתחומם מוצעים כ-30,000 מ"ר בינוי. היקף השטחים הפתוחים כ- 85 דונם. מוסדות הציבור, פוזרו במקביל לציר המגורים ובסמיכות לשטח הפארק, כך שהתכנית תאפשר 'נגישות' גבוהה ומרחקי הליכה קטנים, גם במיקום השטחים הפתוחים ניתן דגש לנושא זה.

רפי אלמליח, מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברשות מקרקעי ישראל | הדמיה של גני אז"ר | צילום: ששון תירם | עיבוד צילום: שולי סונגו©
רפי אלמליח, מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברשות מקרקעי ישראל | הדמיה של גני אז"ר | צילום: ששון תירם | עיבוד צילום: שולי סונגו©

התכנית, מציעה מספר צירים ירוקים, אורכיים ורוחביים, הנקשרים אחד בשני, ומאפשרים בתחומם שהייה לצרכי פנאי ונופש לכלל האוכלוסייה וכמערכת חלופית לתנועה (רוכבי אופניים והולכי רגל).

תעסוקה ומסחר; היקף התעסוקה בתכנית כ- 120,000 מ"ר, היקף המסחר בתכנית כ- 10,000. עירוב השימושים המוצע בתכנית מאפשר חיי רחוב פעילים לאורך שעות היום והערב, כמו כן מיקומם של שטחי התעסוקה המסחר מאפשר חיץ אקוסטי משימושי קרקע רגישים.

התכנית קודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל באמצעות מתכננת מרחב תל אביב הגב' גילי טסלר. צוות התכנון; מנהלת הפרויקט; גלי דולב, וקסמן גוברין, אדריכל התכנית; רפי לרמן.

מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברשות מקרקעי ישראל מר רפי אלמליח; "אני מברך על קידום התכנית והחלטת ההפקדה כפי שניתנה ע"י הועדה.

התכנית ממוקמת על צירי תנועה ארציים ראשיים וצפויה להיות מקבלת שירות על ידי הרכבת הקלה עת תוקם, דבר המהווה, יתרון משמעותי לאוכלוסייה הצפויה להתגורר באזור.

התכנית כוללת בתוכה שטחי ציבור נוספים מעבר לנדרש על מנת לתמוך בתהליך ההתחדשות העירונית המתקיים בתוך העיר רמת גן. השילוב בין הבינוי ל'נגישות' ייצרו שכונה בעלת אופי עירוני פעיל אשר תאפשר מענה לביקוש הקיים למגורים באזור זה תוך התייחסות לכל צרכי האוכלוסייה הקיימת והחדשה במקום". סיכם מר אלמליח.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן