"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות חיפה

רמבם – מח' פנימית ח' המחודשת נחנכה ועברה למשכנה הקבוע

מחלקת פנימית ח'' מטפלת בחולים הסובלים מ-מחלות כרוניות שונות המצריכות הערכה והמשך טיפול. הצוות הסיעודי מורכב ברובו מ-אחיות מוסמכות בעלות תואר אקדמי מיומן ומקצועי, רופאים בכירים ומתמחים. במחלקה 36 מיטות אשפוז, כשחדרי המחלקה הינם גדולים ומרווחים ומותאמים לצרכיהם של המטופלים ◄ מנהל המחלקה דר' איל בראון; "אלו שיגיעו אלינו, יזכו לשיפור משמעותי בתנאי האשפוז למטופלינו הוא משמעותי".

מחלקת פנימית ח' ב'קריה הרפואית לבריאות האדם רמבם' עברה אל משכנה הקבוע והמחודש בבניין נוף המפרץ (היכן ששכן המכון האונקולוגי הישן). בטקס חנוכת המחלקה המחודשת, השבוע, בנוכחותם של דר' מיקי הלברטל, מנהל בית החולים רמבם וכן נציגי הנהלת בית החולים, בכירי המחלקה וידידיה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

דר מיקי הלברטל, מנהל בית חולים רמבם בטכס חנוכת פנימית ח' המחודשת | צילום: פיוטר פליטר | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
דר מיקי הלברטל, רמבם

לדבריו של מנהל המחלקה דר' איל בראון, על רקע העומסים המורגשים בתקופה האחרונה בבתי החולים בארץ, מדובר בבשורה עבור המטופלים; "ישנו מחסור במיטות בפנימיות מאז שנות ה-90  ועל רקע המחסור הזה, אנו עדים לעומס הן ב'פנימיות' הן ב-מיון והן ב-טיפול נמרץ.

בשנים האחרונות העומס הזה, הופך מאירוע עונתי לעניין שנתי, כאשר כל החולים, עצמאיים וסיעודיים, סובלים מכך.

רמבם ובתי חולים נוספים, עדיין זקוקים למיטות אשפוז נוספות על מנת להתמודד עם העומסים הקבועים, אך אלו שיגיעו אלינו, יזכו לשיפור משמעותי בתנאי האשפוז למטופלינו הוא משמעותי". סיכם מנהל המחלקה דר' בראון.

מחלקת פנימית ח', שהוקמה בפברואר 2012, שכנה מאז בקומת המרתף של בית החולים בזמן שקומת המחלקה שופצה וחודשה, כדי להתאים את המבנה לתנאי אשפוז בסטנדרטים מתקדמים.

"איננו יכולים לפתור את מצוקת האשפוז" – הבהיר דר' איל בראון, מנהל המחלקה; "אך אנחנו יכולים לעשות ככל יכולתנו על מנת לשפר את תנאי האשפוז והטיפול במטופלים שלנו".

מחלקת פנימית ח' הינה המחלקה השישית הפועלת במסגרת האגף הפנימי של הקריה הרפואית רמבם.

מחלקת פנימית ח', נחשבת לאחת המבוקשות בקרב המתמחים.

המחלקה מטפלת בחולים הסובלים מ-מחלות כרוניות שונות המצריכות הערכה והמשך טיפול. הצוות הסיעודי, מורכב ברובו מ-אחיות מוסמכות בעלות תואר אקדמי מיומן ומקצועי, רופאים בכירים ומתמחים.

במחלקה 36 מיטות אשפוז, כשחדרי המחלקה הינם גדולים ומרווחים ומותאמים לצרכיהם של המטופלים.

להוציא את חדרי האשפוז הרגילים, במחלקת פנימית ח',  נבנתה יחידה בת 6 מיטות אשפוז המיועדת לחולים המטולוגים הזקוקים לתנאים מיוחדים (אשפוז בבידוד).

בכירי הרופאים בפנימית ח' מלמדים סטודנטים לרפואה מן הפקולטה לרפואה על שם רפפורט של הטכניון ואף עוסקים ב-מחקר קליני.

בשל שמה הטוב של המחלקה, היא נחשבת לאחת המבוקשות בקרב המתמחים. בנוסף, זכתה המחלקה בתואר "מצטיינת בהוראה" ב'פקולטה לרפואה של הטכניון' וכן רבים מרופאיה, זכו בתארי מרצים מצטיינים בפקולטה.

כך נראית מחלקת פנימית ח' המחודשתב'קריה הרפואית רמבם' | צילום: נתנאל אייזיק.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן