חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

הריון | לידה | תינוקות חדשות בריאות מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’

רמבם: טיפולי IVF שירות חדש מסייע לנשים מכישלונות חוזרים

לראשונה בצפון הארץ בבית החולים "רמבם" ניתן כעת שירות חדש ומיוחד, היכול לשנות את התמונה עבור הנשים הללו ולשפר באופן ניכר את סיכויי ההצלחה להריון תקין וללידת תינוק בריא ◄דר' עופר פאינרו, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית ברמבם; "סקר גנטי טרום השרשתי הוא בדיקה המאתרת פגמים במבנה הכרומוזומים של העוּבר, עוד לפני החזרתו לרֶחֶם באמצעות דגימת מספר תאים מן העוּבר ובדיקתם במעבדה, אנחנו יכולים לאתר בעיות כרומוזומליות.
0
0

גם לאחר שעברה ארבעה מחזורי ‘טיפולי הפריה חוץ גופית’ הגב’ שלומית (שם בדוי), בת 40, תושבת צפון הארץ, וחרף העובדה שהניבה מספר של ‘עוּברים’ רבים וניסתה להרות שוב ושוב, אולם כל הניסיונות עלו בתוהו.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

דר' עופר פאינרו, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית בבית החולים רמב"ם משוחח עם מטופלת | צילום ו-ווידאו: הקריה הרפואית רמבם | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דר’ עופר פאינרו

על פי הספרות הרפואית, הגב’ שלומית, לא לבד, כאשר גיל האישה הוא גורם מהותי, עד 90% מן העוּברים, אינם תקינים מבחינה כרומוזומלית והחזרת עוּבר בודד לתוך רחמה של אישה, במסגרת טיפולי IVF, ככל הנראה, יכשלו, על רקע זה, כך עולה מן הנתונים.

אולם, שירות חדש ומיוחד הניתן כעת, לראשונה בצפון הארץ, בבית החולים “רמבם” יכול לשנות את התמונה עבור הנשים הללו ולשפר באופן ניכר את סיכויי ההצלחה להריון תקין וללידת תינוק בריא.

דר’ עופר פאינרו, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית ברמבם, מסביר את הנעשה במסגרת השירות החדש; “סקר גנטי טרום השרשתי הוא בדיקה המאתרת פגמים במבנה הכרומוזומים של העוּבר, עוד לפני החזרתו לרֶחֶם באמצעות דגימת מספר תאים מן העוּבר ובדיקתם במעבדה, אנחנו יכולים לאתר בעיות כרומוזומליות, כגון; תסמונת דאון ואחרות, טרום השתלת העוברים ברחם.

חשוב לא פחות הוא איתור העוּבָּרִים אשר אינם תקינים מהבחינה הזו וצפויים שלא להתפתח ולמעשה להוביל לכישלון התהליך או הַפָּלָה.

התהליך הזה מאפשר לנו לבחור את העוברים הבריאים, אלו עם הסיכויים הגבוהים ביותר להתפתח ולהוביל ללידת תינוק בריא. בעקבות התהליך הסיכויים עולים מ-25-30% עד ל-60-70%“.

בסקר ה-PGT-A, כפי שהוא נקרא בעגה המקצועית, נדגמים מספר תאים אשר נלקחו מן העוּבר, באמצעות ריצוף מתקדם, על מנת לבדוק האם מספר הכרומוזומים בתאים תקין (46 כרומוזומים בכל תא).

הביופסיה, כמו גם החזרת העוּברים מתבצעות ב’רמבם‘ כאשר בדיקת הדגימה נעשית ב’איכילוב‘ הודות לשיתוף פעולה שנחתם לאחרונה בין שני המרכזים הרפואיים.

הקריה הרפואית רמבם, הוא המקום היחיד בצפון שבו מתבצע סקר PGD, כלומר אבחנה גנטית טרום השרשתית עבור זוגות הנושאים מחלות גנטיות“, מציין דר’ פאינרו; “כעת, עם השירות החדש, הרחבנו את יריעת האבחונים המקדימים עבור עוּברים שנוצרים בטיפולי IVF.

אנו מציעים את הבדיקות המתקדמות ביותר שקיימות כיום בישראל, כמו מספר בתי החולים מובילים באזור המרכז. זוהי בשורה לנשים הזקוקות לטיפולי הפריה חוץ גופית באזור הצפון“.

אז מה זה PGT-A ומי צריך את זה? דר’ פאינרו מסביר לחצו כאן לצפייה | צילום ו-ווידאו; הקריה הרפואית רמבם.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן