חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות בריאות חיפה

רמבם ב-3 הפותחת של ניוזוויק והצלחה במלחמה בחיידקים עמידים

מדובר בהישג כפול למרכז הרפואי רמב"ם - גם בשלישיה הפותחת של המגזין האמריקאי 'ניוזוויק' בדירוג טיב בתי החולים בכל העולם וגם הצלחה גדולה במלחמה ב'חיידקים עמידים' ◄דר' מיקי הלברטל, מנהל רמבם; "מדובר בהישג מרשים מכיוון שהמחקר הוא עצמאי ונשען על מדדים אובייקטיבים".
0
0
דר' ח'תאם חוסין, מנהלת היחידה למניעת זיהומים ב'מרכז הרפואי רמבם' | ברקע הטבלה שפרסם ניוזוויק על בתי החולים בישראל | עיבוד צילום שולי סונגו ©
דר’ ח’תאם חוסין, רמבם

המרכז הרפואי רמבם, זכה החודש לשתי מחמאות מגופי מחקר חיצוניים שונים בתכלית. ראשית, עולה, כי רמבם, הוצב בשלישיה הראשונה ברשימה שהכין ודירג צוות המחקר שהקים המגזין האמריקאי “ניוזוויק” (Newsweek) לדירוג טיב בתי החולים בכל העולם.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

הציונים שהעניק הצוות האמריקאי, מעמידים את רמבם במקום השלישי בין 18 בתי החולים במדינת ישראל, עם ציון של 92.2.

המחקר של “ניוזוויק” כלל מדינות נוספות, אך העיתון האמריקאי, קבע שבכל מדינה, יש לבחון את מערכת הבריאות בנפרד עקב השוני בין המערכות.

כך למשל, הציון של רמבם, אינו בר השוואה לציון זהה של בית חולים מסינגפור או ארצות הברית.

דר’ מיקי הלברטל, מנהל המרכז הרפואי רמבם, אמר שמדובר בהישג מרשים מכיוון שהמחקר הוא עצמאי ונשען על מדדים אובייקטיביים.

ההישג השני שגרם לשביעות רצון גדולה ברמבם הוא הדין וחשבון של  סיכום “חיידקי התראה” (שנקראים בשפה הפופולרית; “חיידקים עמידים“).

הדין וחשבון שחובר על ידי היחידה הארצית למניעת זיהומים במשרד הבריאות, מצא, כי בית החולים רמבם, נמצא במקום השני המכובד בין מרכזי העל הרפואיים בישראל, מבחינת ההצלחה בהפחתת המצאות “חיידקי התראה“.

דר’ ח’תאם חוסין; “מדובר בעובדה סיזיפית של חינוך ובקרה בכל המחלקות. הגענו להפחתה של 77% בחיידקים עמידים בשנים האחרונות”.

גרף הזיהומים של מרכזי העל הרפואיים שפרסם משרד הבריאות | עיבוד צילום כאן ישראל | עיבוד צילום שולי סונגו ©
גרף הזיהומים

על פי הדין וחשבון רמבם, מתברר, כי הוא גם בית החולים הנקי ביותר בעיר חיפה בכל הקשור להימצאות חיידקי התראה.

הדין וחשבון אף בדק מה מספר החיידקים העמידים שזוהו לכל 100 אלף ימי אשפוז.

ארבעת סוגי החיידקים העמידים אשר נבדקו הם מסוג; CPE, CLOSTRIDIUM, ACINETOBACTER, VRE.

מנהלת היחידה למניעת זיהומים ב‘מרכז הרפואי רמבם’ משנת 2014, דר’ ח’תאם חוסין, מלמדת סטודנטים לרפואה, שנים רבות ומובילה מחקר קליני בנושא; ‘זיהומים נרכשים’ בבית החולים וחיידקים עמידים.

לדבריה; “מדובר בעובדה סיזיפית של חינוך ובקרה בכל המחלקות. התחלנו בנקודה לא טובה לפני מספר שנים, לקחנו את המטלה של הפחתת החיידקים העמידים כמטרה חיונית ביותר.

אנחנו, אכן בירידה מתמדת בכל הקשור לחיידקים עמידים והסיכון שהם מהווים לחולים. הוסיפה וסיכמה דר’ חוסין; “הגענו להפחתה של 77% בחיידקים עמידים בשנים האחרונות”.

0
0דילוג לתוכן