קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות חיפה

רמבם ב-3 הפותחת של ניוזוויק והצלחה במלחמה בחיידקים עמידים

מדובר בהישג כפול למרכז הרפואי רמב"ם - גם בשלישיה הפותחת של המגזין האמריקאי 'ניוזוויק' בדירוג טיב בתי החולים בכל העולם וגם הצלחה גדולה במלחמה ב'חיידקים עמידים' ◄דר' מיקי הלברטל, מנהל רמבם; "מדובר בהישג מרשים מכיוון שהמחקר הוא עצמאי ונשען על מדדים אובייקטיבים".
דר' ח'תאם חוסין, מנהלת היחידה למניעת זיהומים ב'מרכז הרפואי רמבם' | ברקע הטבלה שפרסם ניוזוויק על בתי החולים בישראל | עיבוד צילום שולי סונגו ©
דר' ח'תאם חוסין, רמבם

המרכז הרפואי רמבם, זכה החודש לשתי מחמאות מגופי מחקר חיצוניים שונים בתכלית. ראשית, עולה, כי רמבם, הוצב בשלישיה הראשונה ברשימה שהכין ודירג צוות המחקר שהקים המגזין האמריקאי "ניוזוויק" (Newsweek) לדירוג טיב בתי החולים בכל העולם.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

הציונים שהעניק הצוות האמריקאי, מעמידים את רמבם במקום השלישי בין 18 בתי החולים במדינת ישראל, עם ציון של 92.2.

המחקר של "ניוזוויק" כלל מדינות נוספות, אך העיתון האמריקאי, קבע שבכל מדינה, יש לבחון את מערכת הבריאות בנפרד עקב השוני בין המערכות.

כך למשל, הציון של רמבם, אינו בר השוואה לציון זהה של בית חולים מסינגפור או ארצות הברית.

דר' מיקי הלברטל, מנהל המרכז הרפואי רמבם, אמר שמדובר בהישג מרשים מכיוון שהמחקר הוא עצמאי ונשען על מדדים אובייקטיביים.

ההישג השני שגרם לשביעות רצון גדולה ברמבם הוא הדין וחשבון של  סיכום "חיידקי התראה" (שנקראים בשפה הפופולרית; "חיידקים עמידים").

הדין וחשבון שחובר על ידי היחידה הארצית למניעת זיהומים במשרד הבריאות, מצא, כי בית החולים רמבם, נמצא במקום השני המכובד בין מרכזי העל הרפואיים בישראל, מבחינת ההצלחה בהפחתת המצאות "חיידקי התראה".

דר' ח'תאם חוסין; "מדובר בעובדה סיזיפית של חינוך ובקרה בכל המחלקות. הגענו להפחתה של 77% בחיידקים עמידים בשנים האחרונות".

גרף הזיהומים של מרכזי העל הרפואיים שפרסם משרד הבריאות | עיבוד צילום כאן ישראל | עיבוד צילום שולי סונגו ©
גרף הזיהומים

על פי הדין וחשבון רמבם, מתברר, כי הוא גם בית החולים הנקי ביותר בעיר חיפה בכל הקשור להימצאות חיידקי התראה.

הדין וחשבון אף בדק מה מספר החיידקים העמידים שזוהו לכל 100 אלף ימי אשפוז.

ארבעת סוגי החיידקים העמידים אשר נבדקו הם מסוג; CPE, CLOSTRIDIUM, ACINETOBACTER, VRE.

מנהלת היחידה למניעת זיהומים ב'מרכז הרפואי רמבם' משנת 2014, דר' ח'תאם חוסין, מלמדת סטודנטים לרפואה, שנים רבות ומובילה מחקר קליני בנושא; 'זיהומים נרכשים' בבית החולים וחיידקים עמידים.

לדבריה; "מדובר בעובדה סיזיפית של חינוך ובקרה בכל המחלקות. התחלנו בנקודה לא טובה לפני מספר שנים, לקחנו את המטלה של הפחתת החיידקים העמידים כמטרה חיונית ביותר.

אנחנו, אכן בירידה מתמדת בכל הקשור לחיידקים עמידים והסיכון שהם מהווים לחולים. הוסיפה וסיכמה דר' חוסין; "הגענו להפחתה של 77% בחיידקים עמידים בשנים האחרונות".
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן