איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות

רמבם, בית החולים המצטיין ב’מניעת זיהומים’ על פי משרד הבריאות

רמבם - הקריה הרפואית לבריאות האדם זכתה בהישג במיוחד, כאשר בתוך שנתיים בלבד, ביצע מהפך בתחום וטיפס בדירוג מן המקום האחרון אל המקום הראשון בטבלה ◄"מדובר במבצע שלו שותפים רבים - אומר דר' מיקי הלברטל, מנהל בית חולים רמבם; "מהצוותים הרפואיים והסיעודיים האמונים על נושאי הזיהומים, דרך הצוותים שהיו אמונים על הטמעת השינויים במערכת וכלה בכלל עובדי הסקטורים השונים בבית החולים האמונים על טיפול בבאי רמבם".
אשת צוות יחידת הזיהומים בבית החולים רמבם בפעולה למניעת זיהומים | צילום: פיוטר פליטר | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
צוות יחידת הזיהומים ב-רמבם

רמבם – הקריה הרפואית לבריאות האדם עומד בראש הרשימה של בתי החולים (מעל ל-700 מיטות אשפוז) המצטיינים ב’מניעת זיהומים’ – כך קובע, לפני ימים אחדים, דין וחשבון של משרד הבריאות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

לפני ימים אחדים, פרסם המשרד את נתוני מדדי האיכות. מדובר בהישג במיוחד עבור רמבם, אשר בתוך שנתיים בלבד, ביצע מהפך בתחום וטיפס בדירוג מן המקום האחרון אל המקום הראשון בטבלה.

יצוין, כי רק לאחרונה ‘פגיית רמבם’ קיבלה את הציונים הגבוהים ביותר בבקרה של משרד הבריאות שדרגה את כלל הפגיות במדינת ישראל.

על פי דירוג משרד הבריאות, עולה כי ‘פגיית רמבם’ עומדת בראש רשימת הפגיות המצטיינות לשנת 2019 בהתאם לציוני בקרת המשרד בין מרכזי העל הרפואיים.

ובנוסף, הפגייה של רמבם, היא אחת משתי פגיות שגם רשמו את השיפור הגדול ביותר בין שנת 2018 ל-2019.

התוכנית למניעת זיהומים של משרד הבריאות, הינה אחד הפרויקטים החשובים שהחלו לפעול בשנים האחרונות והיא מבוססת על דרישות לפעולה וקריטריונים לביצוע.

מדוברות בית החולים רמבם – הקריה הרפואית לבריאות האדם מסרה סגנית הדובר הגב’ דגנית קניג, לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי; כדי לקדם את הנושא, מעניק משרד הבריאות תמריצים בסדרי גודל של עשרות מיליוני שקלים לבתי החולים במטרה לצמצם את היקף הזיהומים.

בתי החולים נמדדים על פי הישגיהם במדדים שונים, 28 במספר, ביניהם;

  • תשתית ארגונית ומקצועית,
  • ניטור והדרכות בנושאי היגיינת ידיים וניקיון,
  • תשתיות תומכות מניעת זיהומים,
  • תהליכי אבחון זיהומים,
  • ניטור זיהומים,
  • ניהול שימוש באנטיביוטיקה,
  • חיסוני העובדים ועוד.

רמבם, מרכז על לטיפול בטראומה של הצפון ואחד מבתי החולים הגדולים בישראל, זכה בעבר לציונים נמוכים בדירוג בתי החולים המזהמים.

בין היתר בשל מורכבות היכולת ליישם את תהליכי מניעת הזיהומים בבית חולים, המרכז את המקרים הקשים לטיפול באזור צפון הארץ, בהיקף כה גדול.

אולם, בתוך שנתיים ולאחר השקעת מאמצים ומשאבים רבים, השנה, כאמור, נמצא שיפור אדיר בהישגי בית החולים בכל הקטגוריות הנמדדות. זאת ביחס לשנה הקודמת, כאשר נכון לשנת 2019, עמד ציונו של המרכז הרפואי רמבם, על; 81.8.

זהו הציון הגבוה ביותר בקבוצת הייחוּס (בתי חולים הגדולים, מעל 700 מיטות אשפוז), אשר הופך את ‘רמבם’ לבית חולים המצטיין בארץ.

“מדובר במבצע שלו שותפים רבים – אומר דר’ מיקי הלברטל, מנהל בית חולים רמבם; “מהצוותים הרפואיים והסיעודיים האמונים על נושאי הזיהומים, דרך הצוותים שהיו אמונים על הטמעת השינויים במערכת וכלה בכלל עובדי הסקטורים השונים בבית החולים האמונים על טיפול בבאי רמבם.

כמו כן, הקפדה על יישום המהלכים למניעת זיהומים. מדובר במאמץ משותף, שתלוי אך ורק בנו והוא נעשה בראש ובראשונה למען המטופלים שלנו.

זה בידיים של כולנו, תרתי משמע ואני גאה בכל אחד ואחת מהשותפים למהלך”. הגיב  דר’ הלברטל, מנהל רמבם – הקריה הרפואית לבריאות האדם.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן