פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חקלאות אורגנית חקלאות ישראל מבזקים כאן ישראל מחקרים בארץ ובעולם

רישום זנים להגנה על זני צמחים חדשים, ישראל שיאנית בבקשות

בעקבות מגבלות הקורונה, כנס השנתי של הארגון הבינלאומי להגנה על זני צמחים חדשים התקיים באופן מקוון ◄ בין הפרסים שהוענקו ישראל זכתה במקום ראשון בשיעור העלייה בבקשות שהוגשו לרישום זנים חדשים ◄ ובמקום השני בשיעור הבקשות שהוגשו לרישום בסך הכול ◄ דר' נחום איצקוביץ, מנכל משרד החקלאות ופיתוח הכפר: "פיתוח זנים חדשים בענפי הצומח הוא תנאי מאוד משמעותי בקידומה של חקלאות הצומח הישראלית".
0
0
דר' נחום איצקוביץ, מנכל משרד החקלאות ופיתוח הכפר ברקע: מקום עבודה במעבדה לבדיקת ביוטכנולוגיה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
דר’ נחום איצקוביץ

מדינת ישראל היא שיאנית בבקשות ל’רישום זנים חדשים’ על-פי ‘הארגון הבינלאומי להגנה על זני צמחים חדשים’ כך פורסם אתמול (רביעי, ‏ט’ כסלו, תשפ”א) בכנס השנתי (המקוון) של הארגון הבינלאומי להגנה על זני צמחים חדשים (UPOV) בו בין היתר הושוו היקפי הפעילות של הרושמים את זכויות המטפחים במדינות החברות בארגון, ישראל, כאמור, זכתה במקום ראשון בשיעור העלייה בבקשות שהוגשו ל’רישום זנים חדשים’ ובסך הכול במקום השני בשיעור הבקשות שהוגשו לרישום.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראלכאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

בין הציונים לשבח שהוענקו מדינת ישראל, זכתה לתשואות; בשנה החולפת (2019) זכתה ישראל במקום הראשון בשיעור העלייה בבקשות שהוגשו לרישום זנים חדשים על ידי חקלאים ו’מטפחי צמחים מקומיים‘.

כמו כן, הגיעה ישראל, אל המקום השני בשיעור הבקשות שהוגשו לרישום בסך הכללי, כל זאת על אף הירידה שהוצגה בשיעור הבקשות לרישום שהתקבלו מחוץ לארץ בשנת 2019.

ישראל חברה ב-UPOV משנת 1974 ופועלת ללא לאות לעגן את זכויות המטפחים בתחומה. מן הראוי לציין, כי ב-47 שנות קיום ופעילות המועצה לזכויות מטפחים בישראל, הוגשו בארץ כ-5,000 בקשות. בנוסף לכך, נרשמו כ-3,700 זנים, מהם כ-800 זנים מוגנים כיום.

מנכל משרד החקלאות ופיתוח הכפר, דר’ נחום איצקוביץ, לא מסתיר את שביעות רצונו ומגיב; “פיתוח זנים חדשים בענפי הצומח, הוא תנאי מאוד משמעותי בקידומה של חקלאות הצומח הישראלית.

סיכום בקשות 2019 בהשוואה לשנת 2018

לפיתוח זנים, יש גם השלכה מרחיקת לכת על איכות המזון והרכבו התזונתי של המזון המופק מהצומח, כמו כן, ישנם גם היבטים כלכליים.

נמשיך לקדם את הנושא בכל האמצעים לרבות מחקר אקדמי ויישומי“. הבטיח מנכל משרד החקלאות ופיתוח הכפר, דר’ איצקוביץ.

UPOV ( International Union for the Protection of New Varieties of Plants)  הוא ארגון ביןממשלתי הממוקם בעיר ג’נבה ומהווה זרוע של ‘הארגון הבינלאומי להגנה על קניין רוחני‘ (WIPO).

הארגון פועל מכוחה של אמנה בינלאומית שנכרתה בשנת 1961 ומטרתו לספק ולקדם מערכת יעילה של הגנה על זכויותיהם של מטפחי צמחים, בכדי לעודד את המחקר והטיפוח של זנים חדשים, לתועלת החברה. בארגון UPOV, יש כיום 76 חברים המכסים 95 מדינות.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן