חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות מינויים במגזר הציבורי פרקליטי ישראל

רחל מטר-סקופסקי, מנהלת המח’ הפלילית בפרקליטות המדינה

המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה, בראשה תעמוד מעתה עורכת דין רחל מטר-סקופסקי, מטפלת בכל ההליכים הפליליים המתנהלים בבית המשפט העליון ובהם; ערעורים, עררים, בקשות שונות והליכים פליליים שונים המתקיימים בתיקים מכל הארץ ◄המחלקה הפלילית, מחליטה בין היתר באילו מקרים, יוגשו ערעורים מטעם המדינה על זיכוי או על קולת עונש. הופעה בפני בית המשפט העליון, דורשת מומחיות ייחודית החיונית לייצוג המדינה ברמה הגבוהה ביותר, בפני הערכאה שבה ניתנים פסקי הדין המחייבים את כל בתי המשפט בארץ ומשמשים לקידום ההלכות ופיתוח המשפט הפלילי.
0
0
רחל מטר-סקופסקי, נבחרה למנהלת המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
רחל מטר-סקופסקי

עורכת דין רחל מטר-סקופסקי, נבחרה שלשום (שני, כ”א בסיון תשעט) פה אחד על ידי ועדת המכרזים של נציבות שירות המדינה, לתפקיד מנהלת המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה. עורכת דין מטר-סקופסקי, המכהנת כיום כמנהלת ‘היחידה לעיכוב הליכים בפרקליטות המדינה’ תחליף בתפקיד את עורך דין ג’ואי (יוסף) אש, המסיים כהונה של כ-8 שנים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

חברי ועדת המכרזים שבחרה בעורכת דין הגב’ מטר-סקופסקי, היו כב’ השופט בדימוס מר משה גל (יושב ראש); פרקליט המדינה, עורך דין מר שי ניצן; היועצת המשפטית של משרד החקלאות, עורכת דין אפרת אביאני; ויושב ראש ועד הפרקליטים, עורכת דין הגב’ אורית קורין.

עורכת דין מטר-סקופסקי (50), תושבת אֶפְרָת (אֶפְרָתָה) מועצה מקומית באזור יהודה. היא נשואה ואם לשישה ילדים וסבתא לנכדה, היא בעלת תואר ראשון במשפטים ותואר שני במדיניות ציבורית מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.

דובר היחידות המשפטיות ב-אגף דוברות הסברה ותקשורת, משרד המשפטים, עורך דין נועם שרביט, מסר ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי את דרכה המקצועית, החלה עורכת דין רחל מטר-סקופסקי בשנת 1995 כששימשה עוזרת משפטית להרכב שופטים בבית המשפט המחוזי בירושלים.

אחר כך, עבדה כ-12 שנה כפרקליטה ולאחר מכן, כממונה במחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה, עד שנבחרה בשנת 2012 לעמוד בראש היחידה לעיכוב הליכים, אשר שותפה לעיצוב מדיניות האכיפה הפלילית לגופי התביעה בישראל.

עורכת דין מטר-סקופסקי, שימשה בנוסף על תפקיד זה כממונה על המבת”ן (ממונה על בירור תלונות נחקרים בשַׁבַּ”כּ (שירות הביטחון הכללי).

המחלקה הפלילית, מחליטה בין היתר באילו מקרים, יוגשו ערעורים מטעם המדינה על זיכוי או על קולת עונש.

בשנים האחרונות היא ריכזה את דוח צוות התביעה שבחן את יישום ‘דין וחשבון ועדת דורנר‘ (בעניין מדיניות הענישה במדינת ישראל) ועמדה בראש צוותים וצוותי-משנה בנושאים מקצועיים הקשורים למדיניות אכיפה פלילית, שהוקמו מכוח החלטות ממשלה.

המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה, בראשה תעמוד מעתה עורכת דין רחל מטר-סקופסקי, מטפלת בכל ההליכים הפליליים המתנהלים בבית המשפט העליון ובהם; ערעורים, עררים, בקשות שונות והליכים פליליים שונים המתקיימים בתיקים מכל הארץ.

המחלקה הפלילית, מחליטה בין היתר באילו מקרים, יוגשו ערעורים מטעם המדינה על זיכוי או על קולת עונש.

כידוע, הופעה בפני בית המשפט העליון, דורשת מומחיות ייחודית החיונית לייצוג המדינה ברמה הגבוהה ביותר, בפני הערכאה שבה ניתנים פסקי הדין המחייבים את כל בתי המשפט בארץ ומשמשים לקידום ההלכות ופיתוח המשפט הפלילי.

בנוסף, המחלקה הפלילית משמשת יחידת מטה אשר תפקידה להכווין ולסייע בעבודת המטה שנעשית במשרד המשפטים, בגיבוש הנחיות ובגיבוש מדיניות כלל-ארצית בתחום הפלילי.

0
0דילוג לתוכן