חדשות בריאות ספורט ישראל

רונאלדו, מגן דוד אדום ו’אבוט ישראל’ למען תרומות דם

כריסטיאנו רונאלדו, שחקן הכדורגל המוערך, תורם דם קבוע, קורא לציבור להצטרף ליוזמת ה-Be The 1, במסגרת קמפיין לעידוד תרומות דם בישראל ◄ פרופ' אילת שנער; מנת דם אחת יכולה להציל את חייהם של שלושה בני אדם" ◄ מנכל מגן דוד אדום, מר אלי בין; "התגייסותו של כריסטיאנו רונאלדו, אחד משחקני הכדורגל הגדולים בעולם, למען העלאת המודעות לחשיבות 'תרומת הדם' מדגישה את אופיו האנושי ואת דאגתו הכנה לזולת. שירותי הדם של מגן דוד אדום, בדומה לרונאלדו, הם סמל לאיכות, שאיפה להישגים ומקצוענות ללא פשרות".
0
0

כריסטיאנו רונאלדו  (בפורטוגזית: Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro | Cristiano Ronaldo) הפורטוגלי המשחק בעמדות הקיצוני השמאלי והחלוץ בקבוצת ריאל מדריד ובנבחרת פורטוגל בה הוא משמש קפטן ואשר יחגוג בעוד שלושה ימים (5 בפברואר) 33 חורפים, מוכיח שוב ושוב כי מעבר לכישוריו המרשימים כשחקן הכדורגל או ליתר דיוק כ’אגדת כדורגל עולמית’ עוד בחייו כשנבחר 5 פעמים לכדורגלן השנה בעולם ב’פרס כדור הזהב’ הוא קודם כל אדם איכפתניק, אדם מתנדב ומעל הכל בן אדם, שאיכפת לו מהקהילה האנושית.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מחקרים רפואיים עוד יוכיחו או שלא, האם יש קשר בין רענון מחזור הדם שלו ליכולותיו המופלאות של רונאלדו, ככדורגלן, אבל דבר אחד בטוח רונאלדו, וניכר הוא מצטיין באתלטיות, במהירות וביכולת אישית גבוהה ובעיקר הוא בולט בהבקעת שערים. הוא מלך השערים של ריאל מדריד בכל הזמנים וכן של ליגת האלופות בכל הזמנים.

מהחקרים שפורסמו בשנים האחרונות מגלים שקיימים יתרונות ל’תרומות הדם‘. במאמר שפורסם בכתב העת ‘Diabetic Care‘ שהשווה בין מי שתרם ‘דם’ באופן תכוף (עד 3 פעמים בשנה) לכאלה שתרמו פחות מפעם אחת בשנה וזה מצא, כי לתורמים, יש זרימת דם יעילה יותר ב’כלי הדם‘.

כריסטיאנו רונאלדו, מגן דוד אדום ו'אבוט ישראל' מתגייסים למען תרומות דם בישראל
כריסטיאנו רונאלדו, מגן דוד אדום ו’אבוט ישראל’ מתגייסים למען תרומות דם בישראל

עוד נמצא במחקרים, כי מי שתרם דם לפחות פעם בשנה, היו לו תוצאות טובות יותר ב-מבחן העמסת סוכר לאבחון ‘סוכרת’. מחקר נוסף, חשף, כי תרומת דם עשוייה להפחית את הסיכון ל’אירועי לב‘. ההסבר לכך, טמון במנגנון המשפיע על זרימת הדם והחיכוך היורד בין הדם לדפנות כלי הדם.

הידעת, כי תרומה של ליטר דם, יכולה “לשרוף” עד 650 קלוריות. זה לט יעלים את הקפלים השומניים ולא את העבודה על הדיאטה. כל אדם בריא בגילאים של 17-70 ובמשקל הגבוה מ-50 קילוגרמים, יכול לתרום דם עד ארבע פעמים בשנה, הגוף, מתברר, יודע “להשיב” את אובדן הדם בתוך מספר ימים.

דובר מגן דוד אדום, מר זכי הלר, מסר לפורטל כאן ישראל | כאן נעים אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; תרומת דם חיונית להצלת חיים, אך רבים אינם נותנים על כך את הדעת עד לרגע בו הצורך הופך להיות קריטי להם או לקרוביהם.

מעטים יודעים, כי בכל שנה, נערכים ברחבי העולם 234 מיליון ניתוחים משמעותיים, אשר ברבים מהם נדרש לתת עירוי דם למטופל. למעשה, 1 מתוך 7 אנשים המתאשפזים בבית חולים, זקוק ל’תרומת דם – מצילת חיים’.

 רונאלדו; “אני רואה חשיבות גדולה ונלהב לשתף פעולה עם הקמפיין של ‘חברת אבוט’ ו’מגן דוד אדום'”

108 מיליון תרומות דם נאספות ברחבי העולם בכל שנה. רק אחוז קטן מ-7 מיליארד האנשים בעולם שכשירים ומתאימים לתרום דם ממשים זכות זו. ניתן להשתמש במנת דם לעירוי, רק  35 עד 42 יום ממועד ההתרמה ורק באמצעות בסיס קבוע ויציב של תורמים שעושים זאת בהתנדבות ו-ללא תגמול, ניתן להבטיח אספקה קבועה של מנות ומרכיבי דם איכותיים ובטוחים.

מסיבה זו, נרתם הכדורגלן כריסטיאנו רונאלדו, לקמפיין של מגן דוד אדום (מדא) וחברת אבוט בישראל במטרה משותפת להעלאת המודעות לתרומות דם ולעידוד צעירים להצטרף למאגר התורמים הקבועים.

ביכולתנו לחולל שינוי בכך שנתרום דם. כל תרומת דם, עשויה להציל את חייהם של 3 חולים או פצועים וכן בטיפולים ארוכי-טווח” – אמר רונאלדו, חלוץ ריאל מדריד וקפטיין נבחרת פורטוגל בכדורגל; “בשל כך, אני רואה חשיבות גדולה ונלהב לשתף פעולה עם הקמפיין של ‘חברת אבוט’ ו’מגן דוד אדום’ שיעלה את המודעות לחשיבותן של תרומות דם ויעודד אנשים ברחבי העולם להפוך לתורמי דם לאורך כל חייהם ולמסייעים בהצלת חיים”.

האדם רונאלדו, שנמנה עם  גדולי שחקני הכדורגל בעולם, משמש כשגריר העולמי הראשון ביוזמת ה- Be The 1TM, אשר פועלת ברחבי העולם, כדי לעורר השראה בקרב רבים להפוך לתורמי דם קבועים, ולהציל חיים.

כתורם דם, קבוע, מאז גיל 24, הכדורגלן רונאלדו, מבין את חשיבותה של תרומת דם. לראשונה, תרם דם כאשר בנו של חבר קבוצתו חלה וצריך היה לקבל עירוי דם. מאז הוא ממשיך לתרום דם באופן קבוע ונמנע מפעילויות אשר בכוחן למנוע ממנו לתרום דם אפילו באופן זמני. במהלך הקמפיין, תשולב דמותו של רונאלדו במדיה החברתית ובפרסומים השונים של ‘שירותי הדם של מדא’.

 פרופ’ אילת שנער; מנת דם אחת יכולה להציל את חייהם של שלושה בני אדם”.

יוזמת הקמפיין היא החברה הבינלאומית אבוט, שמובילה בתחום אבחון מחלות זיהומיות שעלולות לעבור בעירוי,  ומכשירי הבדיקות שלה משמשים לסריקה של למעלה מ-50% מאספקת הדם העולמית. כתוצאה מבחירה קפדנית של תורמים ובדיקתם, בכל שנה, מקבלים מיליוני בני אדם עירויי דם בבטחה.

באמצעות תכנית המעקב הגלובלית (Global Surveillance Program) של אבוט, החברה פועלת לשמירה על אספקת דם בטוחה באמצעות אספקת מכישור ובדיקות המשמשים לגילוי חיידקים ונגיפים, ביניהם זנים חדשים של איידס ו-דלקות כבד מסוג B ו-C.

מגן דוד אדום, האחראי במדינת ישראל על התרמת ואספקת 100% ממנות הדם בארץ, לבתי החולים ולצהל, בתקופת רגיעה ובשעת חירום, רואה חשיבות גדולה בפעולה המשותפת להעלאת המודעות לתרומת הדם, ומודה לחברת אבוט ולשחקן המוערך רונאלדו על פעילותם להגדלת מספר תורמי הדם בישראל ובעולם.

סמנכלית שירותי הדם של מדא, פרופ’ אילת שנער; “על מנת ששירותי הדם של מדא, ארגון ההצלה הלאומי של ישראל, יוכלו לעמוד בדרישות מערכת הבריאות לשמירה על מלאי הדם הנדרש ולהעניק לחולים ולפצועים, אזרחים וחיילים, את מנות הדם להן הם זקוקים בשגרה ובחירום, נדרשים בכל יום כאלף תורמי דם.

כדי להבטיח את איכות ובטיחות מנות הדם, ישנה חשיבות רבה לכך שתורמי הדם יהיו מתנדבים. אני פונה לציבור להצטרף למשימת הצלת חיים, להגיע לעמדות ההתרמה של שירותי הדם של מדא, ולתרום דם במהלך כל ימות השנה. מנת דם אחת יכולה להציל את חייהם של שלושה בני אדם“.

מנכל מגן דוד אדום, מר אלי בין; “התגייסותו של כריסטיאנו רונאלדו, אחד משחקני הכדורגל הגדולים בעולם, למען העלאת המודעות לחשיבות ‘תרומת הדם’ מדגישה את אופיו האנושי ואת דאגתו הכנה לזולת. שירותי הדם של מגן דוד אדום, בדומה לרונאלדו, הם סמל לאיכות, שאיפה להישגים ומקצוענות ללא פשרות.

בשנים האחרונות אנו פועלים בצורה אינטנסיבית להגדלת היקף תרומות הדם, לרבות מציאת פתרונות חדשניים המאפשרים קבלת תרומה מאוכלוסיות שבעבר היו מנועות מלתרום. אני מצטרף לקריאתו של רונאלדו ו-מזמין כל אחת ואחד מכם להיות מספר 1, לקחת חלק בהצלת חיים ולהפוך לתורמי דם קבועים במגן דוד אדום“.

0
0About the author

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-5 נכדים; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

דילוג לתוכן