ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

חדשות טיפים תחבורה | רכב | תעופה

רוכבי אופניים וכלי רכיבה הוראות הבטיחות הנדרשות | משרד הכלכלה

אופניים חשמליים (בעלי מנוע עזר) הינם כלי תחבורה שנמצאים ביבוא תחת פיקוח של משרד התחבורה. יש לוודא, כי מהירותם המרבית של אופניים עם מנוע עזר, אינה עולה על 25 קילומטר לשעה (קמש) וכי הספק המנוע החשמלי שלהם אינו עולה על 250 וואט ◄ מידת קסדת מגן תתאים בדיוק לראשו של הרוכב וכי אין לחבוש כובע מתחת. יודגש, כי הקסדה, צריכה להיות מונחת בנוחות מ"בלי לזוּז" מצד לצד או מלפנים לאחור.
0
0

רוכבי אופניים וכלי רכיבה; לקראת יום כיפור שיחול השבוע, משעות ערב של יום רביעי (ט תשרי, ה’תשפ”ב, ה-15 בספטמבר עד ערב יום חמישי י’ תשרי, ה’תשפ”ב, ה-16 בספטמבר) משרד הכלכלה והתעשייה, מצטרף אל האזהרות שבסכנות הרכיבה, בעיקר עבור הילדים ומפרסם ‘הוראות הבטיחות הנדרשות לאופניים ולכלי רכיבה’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר.

ילדים רוכבים על אופניים, טיפים לרכיבה בטוּחה | צילום: Depositphotos | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
ילדים רוכבים על אופניים

עולה, כי במרוצת השנים, הפך יום הכיפורים, לסוג של יום רכיבה מרוכז שבו ילדים ובני נוער רבים מנצלים את הכבישים הריקים, כדי לרכוב על אופניים. מדי שנה מדווחים נפגעים רבים כתוצאה מתאונות המעורבים בהם רוכבי אופניים.

לקראת יום כיפור שיחול השבוע (רביעי) מינהל התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה מפרסם את המלצותיו בנוגע לרכישה בטוחה ולשימוש בטיחותי באופניים. כמו כן, גם ב; גלגיליות, סקייטבורדס, קורקינטים ובאמצעי המיגון הנדרשים בעת הרכיבה.

אופניים לתינוקות ולפעוטות, כמו גם אופניים לילדים קטנים ילוו בהוראות הרכבה ותחזוקה, כולל פירוט הסכנות של רכיבה על אופני צעצוע ואמצעי הזהירות (בעברית) שיש לנקוט בהם ויובאו לידיעת ההורים או מלווים אחרים.

אריזת הפריטים תכלול את פרטי היבוּאן, כתובתו ופרטי ארץ הייצור ועל הפריט חייבת להופיע הגבלת גיל המשתמש ולהתאים את גיל הילד המשתמש בו.

בעת רכישת אופניים חשוב לבדוק שאין בהם פינות ובליטות חדות שעלולות לפצוע את הרוכב. בעת הרכיבה חובה לחבוש קסדה ויש להתאימה לראש הרוכב באופן אישי.

חשוב להקפיד להשתמש באביזרי בטיחות נוספים כגון; מגני ידיים, מגני ברכיים ומגני מרפקים.

מלבד אופניים, נמצאים בשימוש רב בקרב ילדים גם; גלגיליות, גלגיליות להב (רולרבליידס) גלגשות (סקייטבורדס) קטנוע / קורקינט / סקוטר צעצוע המוצעים למכירה כצעצוע, המחויבים לשאת באזהרה לגבי משקל הגוף המקסימלי המותר.

רוכבי אופניים וכלי רכיבה; הקסדה, צריכה להיות מונחת בנוחות מ”בלי לזוּז” מצד לצד או מלפנים לאחור.

וכן, אזהרה לגבי חובת השימוש בציוד מגן, כגון; מגני ידיים, ברכיים ו-מרפקים. חלה חובת חבישת קסדת בטיחות לכל שימוש בכל הפריטים המוזכרים ונדרשת השגחה מתמדת של מבוגר.

השימוש בקסדת מגן לרוכבים על אופניים (לרבות פעוטות ו-ילדים) הינו חובה. כאשר אין לרכוב על אופניים ללא חבישת קסדת מגן מתאימה.

על הקסדה, ייכתב בשפה עברית; “קסדה לרוכבי אופניים“, שם היצרן, שם הדגם וארץ הייצור, תאריך ייצור וציון גודל ומשקל הקסדה. אל הקסדה, מצורפים הוראות שימוש ויש לפעול בהתאם.

מידת קסדת מגן תתאים בדיוק לראשו של הרוכב וכי אין לחבוש כובע מתחת. יודגש, כי הקסדה, צריכה להיות מונחת בנוחות מ”בלי לזוּז” מצד לצד או מלפנים לאחור.

על הקסדה להיות מונחת כששולי הקסדה מעל הגבות על מנת שלא יסתירו או יפריעו לרוכב לראות את הדרך.

יש להתאים את שתי רצועות הצד, כך שיעברו משני צדי האוזן, בנקודת מפגש מתחת לתְּנוּךְ בנוחות, להתאים את הרצועות אל ראשו של הרוכב ולסגור על פי הוראות השימוש להגנה מיטבית.

מטעם אגף דוברת משרד הכלכלה והתעשייה, נמסר לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי אופניים חשמליים (בעלי מנוע עזר) הינם כלי תחבורה שנמצאים ביבוא תחת פיקוח של משרד התחבורה.

יש לוודא, כי מהירותם המרבית של אופניים עם מנוע עזר, אינה עולה על 25 קילומטר לשעה (קמש) וכי הספק המנוע החשמלי שלהם אינו עולה על 250 וואט.

המנוע החשמלי, מופעל באמצעות דיווש באופניים ומַצְעֶרֶת או כפתור הפעלה של האופניים, יופעל עד מהירות של 6 קילומטר לשעה בלבד.

לאופניים, יצורפו הוראות שימוש בשפה; ‘עברית‘ עם סימון של ארץ הייצור, שם היצרן, שם היבוּאן וכתובתו.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 68, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי נעים, סבא מאושר ל-5 נכדים; רפאל, אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן