"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

אוניברסיטה | מכללה חדשות לאישה

רוב נשי בפתיחת שנת הלימודים האקדמית באוניברסיטת בן-גוריון

53% מהסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון בנגב, הן סטודנטיות. רוב נשי, ניתן למצוא באופן בולט בפקולטה למדעי הבריאות ובפקולטה למדעי הרוח והחברה ◄ אוניברסיטת בן-גוריון תהיה הראשונה ללמד ערבית בערבית ◄ לראשונה: אוניברסיטת בן-גוריון תהיה הראשונה ללמד ערבית בערבית ◄בין קורסי המבואות המוכרים, יילמדו השנה גם קורסים מיוחדים שיעשירו את שגרת השבוע של הסטודנטים.
פרופ' דניאל חיימוביץ' נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ברקע: סטודנטיות | צילום: דני מיכליס | עיבוד שולי סונגו ©
פרופ' דניאל חיימוביץ'

 ביום ראשון הקרוב, ה-27.10.2019, תיפתח שנת הלימודים האקדמית ובאוניברסיטת בן-גוריון בנגב בראשותו של נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, פרופ' דניאל חיימוביץ, צפויים ללמוד כ-19,750 סטודנטים, 53% מתוכם הן סטודנטיות. לשנת הלימודים הקרובה נרשמו כ-8,700 סטודנטים לתואר ראשון, מתוכם 2,400 לפקולטה למדעי הרוח והחברה ו-3,800 לפקולטה למדעי ההנדסה, עלייה של 9% בשיעור הנרשמים לפקולטה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מגמות אלה מאפיינות גם את התואר השני עם כ-2,800 נרשמים, כשברוב הפקולטות חל גידול משמעותי. הגילוי המפתיע הוא הרישום הגבוה ללימודי תואר שני בפקולטה למדעי הרוח והחברה אשר צמח ב-7.5% עם כ-1,000 נרשמים.

ההרשמה לדוקטורט טרם הסתיימה באופן רשמי, אך עולה, כי גם השנה יותר ויותר תלמידי מחקר בוחרים באוניברסיטת בן-גוריון. זאת בהמשך לשנה שעברה, בה שיעור הרישום עלה בהיקף מרשים של 20%.

תכניות הלימודים המבוקשות ביותר

רפואה, מדעי המחשב, הנדסת חשמל ומחשבים ופסיכולוגיה הן התכניות המבוקשות ביותר השנה, כאשר 2,000 סטודנטים נרשמו ללימודי רפואה ו-1,400 למדעי המחשב.

בתואר שני המחלקות המובילות הן מנהל עסקים, פסיכולוגיה והנדסת מערכות תוכנה ומידע.

שיעור הרישום למחלקה לקוגניציה ומדעי המוח הרקיע שחקים, גם במתכונתה המשולבת עם המחלקה למדעי המחשב. המחלקות למדעי המחשב, הנדסת חשמל, מחשבים ורפואה שומרות על כוחן כמחלקות הגדולות ביותר.

בתואר שני, חל גידול במדעי הרפואה, מיקרוביולוגיה ואימונולוגיה, גיאוגרפיה, פיתוח סביבתי ומדעי החיים.

תכניות חדשות

  • ערבית בערבית– מסלול לימודים ייחודי ללימוד השפה הערבית במחלקה ללימודי מזרח תיכון יאפשר לסטודנטים ללמוד ערבית בגישה מתקדמת המשלבת בין לימודי ערבית מדוברת לבין לימודי ערבית ספרותית. אוניברסיטת בן-גוריון, תהיה הראשונה ללמד ערבית בערבית.
  • המעבדה למדעי הרוח הדיגיטליים – הבשורה החדשה במדעי הרוח. הלימודים במעבדה ישלבו כלים חישוביים בחקר תחומי הרוח. המעבדה פותחת צוהר למחקר חדשני המשלב עיבוד אובייקטיבי באמצעות הטכנולוגיה ופרשנות סובייקטיבית.
  • תכנית ביזמות וניהול טכנולוגי– תכנית לימודים במחלקה לניהול, בה הסטודנטים יכירו את עולם היזמות והאקו-סיסטם היזמי – גיוס הון, פיתוח מוצרים וסוגיות אתיות בעולם הסטארטאפים. התכנית תחבר את הסטודנטים לאקו-סיסטם היזמי של האוניברסיטה –האקתונים, מרכז יזמות 360, פארק ההייטק והסייבר והתנסויות בפרויקטים יזמיים ומעשיים.
  • תכנית איתן – תכנית אוניברסיטאית למצטיינים המתעניינים במחקר בין-תחומי. במסגרתה, הסטודנטים, ילמדו במסלול ישיר לתואר שני, בחניכה אישית ובתכנית לימודים בבנייה עצמאית, כאשר את קורסי הליבה, ילמדו ברמה הגבוהה ביותר.

קורסים מיוחדים

בין קורסי המבואות המוכרים, יילמדו השנה גם קורסים מיוחדים שיעשירו את שגרת השבוע של הסטודנטים.

  • המוסיקה הפופולארית באמריקה – אמנם הסטודנטים לא יצרו פלייליסט משירי ביונסה ומדונה, אך הם יחשפו למוזיקת ג'אז ופופ שהייתה פופולרית בין השנים 1840-1980 וילמדו על שורשיה והשפעותיה.
  • סינית למתחילים – חושבים שסין היא המעצמה העולמית הבאה? בקורס הסטודנטים, ילמדו שימוש בסיסי פרקטי בשפה, לצד התאוריה הגוללת את סיפורה של תרבות עתיקה דרך שפה מסתורית.
  • סוגיות בסביבה, קיימות ושמירת טבע – באוניברסיטה גם יילמד קורס מקוון שיעסוק בבעיות הסביבתיות המתגברות שמעמידות את האנושות מול קשיים, אתגרים וסוגיות בהן ידונו הסטודנטים בפורומים הייעודיים.אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן