קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

כפר סבא פלילים

ראש עיריית כפר סבא יהודה בן חמו זומן לשימוע בחשדות נגדו

בן חמו חשוד גם ב'שיבוש הליכי חקירה' לאחר שבמהלך ספטמבר בשנת 2017, לאחר שהועברו לעיונו עיקרי חומר החקירה בתיק זה, נפגש בן חמו עם אדם אשר שימש כנהג בלשכת ראש העיר ושוחח עמו. במהלך השיחה, הטיח בו בן חמו, נתונים מתוך התיק ובכלל זאת נתונים אשר מסר אותו אדם בהודעותיו למשטרה. זאת, בניגוד לחוק ולתנאים המגבילים החלים על בן חמו.
 ראש עיריית כפר סבא מר יהודה בן חמו ברקע: כפר סבא הירוקה
ראש עיריית כפר סבא מר יהודה בן חמו על רקע: כפר סבא הירוקה | עיבוד: שולי סונגו ©

יהודה בן חמו, ראש עיריית כפר סבא, יוזמן לשימוע בחשדות לכלל עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי עובד הציבור ועבירות תכנון ובנייה, וכן נשקלת העמדתו לדין בכפוף לשימוע בעבירות נוספות: הטרדת עד, שיבוש מהלכי משפט, הפרת הוראה חוקית ועבירות מס – כך הודיעה שלשום (רביעי, ב' בטבת תשע"ח) פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) זאת בהמשך למכתב יידוע אשר הועבר לו בחודש אוגוסט 2017.

 ■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

על פי כתב החשדות שנשלח למר בן חמו, במסגרת כהונתו כראש עיריית כפר סבא, פעל בן חמו במהלך השנים 2004 ואילך ל'גיוס תרומות' המיועדות, לכאורה, ל-נזקקים וזאת ללא שיתוף מחלקת הרווחה או גזבר עיריית כפר סבא.

בן חמו, הניע את אנשי לשכתו לפנות בסמוך לתקופת החגים אל אנשי עסקים וקבלנים, בעלי אינטרס בעיר כפר סבא, ולבקש מהם לתרום באמצעות העירייה, תווי קנייה ל"נזקקי העיר".

בתמורה לפניות קיבל בן חמו, תווי קניה בסך של מאות אלפי שקלים. תווי הקניה, חולקו על ידי בן חמו למקורביו, עובדי לשכתו, לחלוקה לנזקקים על פי ראות עיניו ולצורך השגת רווחים פוליטיים. חלק נכבד מתווי הקניה, נלקחו על ידי בן חמו לצורך צרכיו האישיים.

דוברת פרקליטות מחוז מרכז של משרד המשפטים עורכת הדין רוני ליבנה, מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר האינטרנט של כל המדינה שעוד עולה מן החשדות שיועלו בשימוע, כי; יהודה בן חמו, לא דיווח על התקבולים ל'רשות המסים' ולא שילם את המסים הנובעים מפעילות זו.

בנוסף, במהלך כהונתו כ-ראש עיריית כפר סבא, קידם בן חמו את עניינו של חברו הקרוב באופן פעיל למול גורמי טיפול עירוניים ולא הצהיר על ניגוד עניינים או נמנע מקבלת החלטות בעניין מקרובו כנדרש.

כמו כן, בן חמו חשוד ב'שיבוש הליכי חקירה' לאחר שבמהלך ספטמבר בשנת 2017, לאחר שהועברו לעיונו עיקרי חומר החקירה בתיק זה, נפגש בן חמו עם אדם אשר שימש כנהג בלשכת ראש העיר ושוחח עמו. במהלך השיחה, הטיח בו בן חמו, נתונים מתוך התיק ובכלל זאת נתונים אשר מסר אותו אדם בהודעותיו למשטרה. זאת, בניגוד לחוק ולתנאים המגבילים החלים על בן חמו.

לבן חמו, ניתנה אפשרות בהתאם לחוק, לקיים הליך שימוע בפני פרקליטת מחוז מרכז (פלילי), בטרם תתקבל החלטה אם להגיש כתב אישום נגדו. החקירה נוהלה בידי משטרת ישראל ובשיתוף רשות המיסים – חקירות מס הכנסה מרכז.

 מי זה יהודה בן חמו

יהודה בן חמו (נולד ב-5 ביוני 1961) הוא גרוש משנת 2014. מכהן בתפקיד ראש עיריית כפר סבא מאז שנת 2003. גירעון העירייה, צומצם באופן משמעותי והעיר כפר-סבא, זכתה ב-פרס החינוך, בפרס הנוער ובפרס הניהול התקין.

ב-13 בפברואר 2017, נפלה על העיר כפר סבא עננה שחורה, כשנודע, כי בן חמו נעצר בחשד ללקיחת שוחד ולבקשת המשטרה אף הורחק מהעירייה.

בן חמו, נולד במרוקו, ובשנת 1965, בהיותו בן 4, עלה ארצה עם משפחתו ל-שדרות. בגיל 7, עבר מ-שדרות ל"שכונת כיסופים" בעיר כפר סבא. בנעוריו הצטרף ל'קן כפר סבא' ישן של תנועת הנוער העובד והלומד. לאחר שחרורו מהצבא, יצא בעידוד התנועה ללמוד חינוך בסמינר הקיבוצים וברמת אפעל.

בן חמו, הדריך במשך שנים בחטיבה המקצועית של התנועה, ולאחר מכן, נשא בתפקידים שונים בהסתדרות. כחבר 'מפלגת העבודה' עומד בראש סיעת "מעוף" במועצת העיר כפר סבא. בשנת 2003 נבחר יהודה בן חמו לראשות עיריית כפר סבא והיה לחמישי בתפקיד זה, מאז קום המדינה. בהמשך נבחר לקדנציה שנייה ושלישית.

בתקופת כהונתו הושלם פרויקט הקמת 'פארק כפר סבא' המרשים הנחשב הפארק הגדול ביותר בעיר בעלות משוערת של מאה ועשרים מיליון ₪. הפארק, ממוקם במזרח העיר בסמוך לאצטדיון לויטה.

הוקמה השכונה הירוקה בעיר, בעלת כ-5,000 יחידות דיור. בשכונה זו, הוקם בית הספר הירוק, ובנוסף, בעיר החל פרויקט הפרדת האשפה, שמטרתו היא לשמור על הסביבה.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן