בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות נדל"ן קרית אונו

ראש העיר קרית אונו: לבד ב'התחדשות העירונית'

תכנית מתאר

בהמשך להצגה לציבור של תכנית המתאר 2040 בקריה האקדמית, הקמנו תערוכה מתחלפת של פרקי התכנית בספרייה העירונית. התערוכה תימשך ארבעה שבועות כאשר מדי שבוע יוצג פרק אחר מהתכנית. השבוע נציג את פרק ההתחדשות העירונית ואני גאה להציג בפניכם סרטון הדמיה בנושא. מוזמנות ומוזמנים להגיע לספרייה. שבת שלום, ישראל

‎Posted by ‎ישראל גל - ראש עיריית קריית אונו‎ on‎ שישי 1 יוני 2018
ישראל גל ראש עיריית קרית אונו: "הרשויות נמצאות לבד במערכה של ההתחדשות העירונית – המינהל מעדיף לקבל כמה שקלים במחיר למשתכן, וגם את זה יגלגלו אלינו בעתיד... התחדשות עירונית היא הזדמנות לא פחות טובה ממחיר למשתכן, שזו תכנית שנוחה לממשלה" ◄ סמי חברת הבניה מצלאוי: "ניתן לבצע פרויקטים של פינוי בינוי על קרקעות המדינה, וכך למכור דירות במחיר של 65% ממחירן בשוק לזוגות צעירים, ולהוסיף 10 אלף יח"ד במרכז הארץ כבר היום".

"הרשויות המקומיות נמצאות לבד במערכה של ההתחדשות העירונית. לא מקבלות מימון וסיוע כלכלי מהאוצר ולא מהמינהל, שיותר קל לו לשווק מחיר למשתכן ולקבל כמה שקלים פר יחידה. גם את זה יגלגלו בעתיד לרשויות", כך אמר היום ישראל גל, ראש עיריית קִרְיַת אוֹנוֹ ב'פאנל קבינט הדיור' שהנחתה דניאלה פז ארז, מייסדת ומנכל 'פז כלכלה והנדסה' ב'וועידת ההתחדשות העירונית' שהתקיימה בירושלים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

לדברי ראש העיר קרית אונו, שהוכרזה כעיר בשנת 1992, מר גל;  "המדינה לא מבינה שמדובר בהזדמנות בלתי רגילה להתחדשות של תשתיות מבני ציבור, הכנסת אוכלוסיה צעירה. להביא לכך שגם זוגות צעירים יוכלו לגור במקום. בסופו של דבר' יש ראשי רשויות שלא רוצים להיכנס לזה בגלל כל התהליך – ואני מבין אותם, למה להם?!

דניאלה פז ארז
דניאלה פז ארז

אבל 'התחדשות העירונית' זה פרויקט חשוב שאין כדוגמתו. זה משפר רמת חיים, מחזק את הבתים ממגן אותם והזדמנות רצינית לצמיחה עירונית. זו הזדמנות לא פחות טובה מהדיור למשתכן, שזו תכנית נוחה לממשלה".

מנכל משרד הבינוי והשיכון, מר חגי רזניק, אמר ב'וועידת ההתחדשות העירונית'; "בסופו של דבר כל שקל שהמדינה לא תשקיע היום בהתחדשות עירונית, היא תשקיע לפחות 10 שקלים בעתיד.

כמדינה צריך לשים את היד עמוק בכיס ולסיים הקמת הקרן להתחדשות עירונית, כי היא תסייע להתחדשות עירונית בפריפריה, איפה שהכלכלה לא מאפשרת לייצר מודל".

 דניאלה פז ארז, מנכל 'פז כלכלה והנדסה'; יש פוטנציאל של אלפי בניינים להתחדשות עירונית, בעיקר בערים.

מייסדת ומנכל 'פז כלכלה והנדסה' הגב' דניאלה פז ארז, שהנחתה את הפאנל 'פאנל קבינט הדיור' אמרה; "בישראל היום מיליון יחידות דיור שמהוות פוטנציאל של אלפי בניינים להתחדשות עירונית, בעיקר בערים. השאלה מה אנחנו מתכננים, ואיזה ערים אנחנו רוצים לראות.

העתיד מצריך דברים קצת אחרים. אנשים משתנים, הרבה היבטים משנים צרכי אוכלוסיה. האם להרוס ולבנות אותו דבר הוא מה שהעתיד שלנו צריך? האם רוצים לחדש את מה שהיה לנו, או שאנחנו רוצים להיות עם בניה מסוג אחר, מתועשת, מיקרו דירות, או סוגים שונים.

סמי מצלאוי בעלים חברת מצלאוי
סמי מצלאוי בעלים חברת מצלאוי

יש תנאים לסביבה אורבנית תוססת, המחקרים מיושמים באופן מאד חלקי בישראל. כי התחלנו מלמטה – יזמים תכננו ואחר כך, רשויות מקומיות הגיעו עם תכניות מתאר.

הדבר הכי קרוב לתכנון כזה הוא הכניסה לעיר ירושלים – גיוון אמצעי תחבורה, מרחב ציבורי משמעותי, והרבה שטחים. הכניסה לירושלים מייצרת משהו דומה לאיך שהעתיד שלנו צריך להראות, כאשר עירוב השימושים שישלבו בתהליך יהפוך אותה לשוקקת כל היום".

 סמי מצלאוי; ישנן קרקעות של המדינה, עליהן בנויות דירות ישנות. תנו לנו לפתח אותה בצורה של פינוי – בינוי.

מר סמי מצלאוי, מבעלי השליטה בחברת הבניה מצלאוי, החלוצה בתחום 'הפינוי בינוי' בישראל, פנה לנציגי הממשלה ממשרדי האוצר והבינוי והשיכון בפאנל 'פאנל קבינט הדיור' ואמר להם, כי; "בניתם את הבתים האלה בשנות החמישים, ולאנשים שגרים בהם יש זכויות וזה בית שלהם. אתם צריכים להבין כמה חשובה ההתחדשות במקומות האלה.

היום הוצאתם אלפי יחידות דיור במחיר למשתכן. עשיתם עבודה יפה ומצווה לזוגות הצעירים. הרעיון שלי הוא כזה – ישנן קרקעות של המדינה, עליהן בנויות דירות ישנות.

תנו לנו לפתח אותה בצורה של פינוי – בינוי. מבקשים עוד 20 אחוז זכויות אוויר בלבד שיהיו לצורך בניית דירות לזוגות צעירים בלבד. הדייר, ישלם את העלות פלוס רווח קבלני בלבד, וגם ישלם 150-200 אלף שקל לרשות, כדי שזו לא תרדוף אחרי המדינה לתקציבים.

עם כל מה שמניתי ניתן למכור את הדירות הללו ב-65% ממה שאני מוכר אותן לשוק החופשי. בדרך זו אפשר לעשות מעל 10 אלף יחידות דיור לזוגות צעירים במרכז הארץ, כבר היום. צריכים לשמור על הילדים שלנו שימשיכו לגדול ליד המשפחות שלהם ולא להוציא אותם 50 קילומטר, בלי עזרה מההורים וכו׳".
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן