קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

פוליטי מדיני

ראש הממשלה נתניהו: הכרת טראמפ בריבונותנו בגולן, היסטורית!

ראש הממשלה לנשיא טראמפ: "החלטתך להכיר בריבונות ישראל ברמת הגולן היא היסטורית וחשובה יותר מאי פעם לביטחוננו. בשם כל אזרחי ישראל - תודה לך הנשיא טראמפ" ◄ נשיא ארצות הברית מר דונלד טראמפ, צייץ מאוחר יותר; ״היה לי כבוד גדול לארח את ראש הממשלה נתניהו בבית הלבן, שם חתמתי על הצהרה נשיאותית המכירה בריבונות ישראל ברמת הגולן. ישראל היא השראה, בעלת ברית וידידה יקרה. ארצות הברית תמיד תעמוד לצידה!״◄ נסראללה; "הנשיא טראמפ נתן מכת מחץ לתהליך השלום באזור".

ראש הממשלה ושר הביטחון מר בנימין נתניהו, שנחת היום (שלישי, י"ט באדר ב' התשע"ט) בישראל, הצהיר ואמש (שני)  לפני עלייתו אל כבש המטוס בוושינגטון; "אני חוזר עכשיו מביקור היסטורי בוושינגטון. ההכרה של הנשיא דונלד טראמפ בריבונותנו ברמת הגולן, זה דבר שייזכר לדורות. זה לקח לנו יובל שנים להשיג את זה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

זה נותן עיקרון אחד חשוב בחיים הבינלאומיים, כשאתה מתחיל מלחמות של תוקפנות, אתה מאבד טריטוריה, אל תבוא ותתבע את זה אחר כך. זה שייך לנו. יש לנו את היסודות ההיסטוריים ברמת הגולן. כשאתה תוקע שם מעדר אתה מגלה שם בתי כנסת מפוארים שאנחנו משקמים אותם.

ראש הממשלה מר נתניהו עם נשיא ארהב מר טראמפ בבית הלבן ומסמך ההכרה ההיסטורי בריבונות ישראל על רמת הגולן | צילום: לעמ | עיבוד צילום: שולי סונגו
בנימין נתניהו עם דונלד טראמפ

חזרנו לגולן, הגולן שלנו. הגולן שלנו בזכות היסטורית, הגולן שלנו בזכות של הגנה עצמית והנשיא דונלד טראמפ, הכיר בזה. זה שאתם (אמצעי התקשורת) לא מכסים את זה יותר מדקה, זה דבר שיתחשבנו אתכם, אבל הדבר הזה (הכרת ריבונות ישראל ברמת הגולן) בחשבון היסטורי הוא דבר ענק".

ראש הממשלה ושר הביטחון מר נתניהו, הוסיף בדבריו לגבי המצב הביטחוני בדרום הארץ; "אני לוקח את המטוס הזה במהירות, כדי לחזור חזרה לארץ ישר לקריה. אנחנו מטפלים בעניינים הביטחוניים".

נשיא ארצות הברית, טראמפ; היה לי כבוד גדול לארח את ראש הממשלה נתניהו בבית הלבן, שם חתמתי על הצהרה נשיאותית המכירה בריבונות ישראל ברמת הגולן.

יצוין, כי קיצור ביקורו של ראש הממשלה,מר נתניהו בארצות הברית, לא מנע ממנו, את נאומו ב'מרכז הכנסים בוושינגטון' של 'וועידת אייפאק' (AIPAC; American Israel Public Affairs Committee – הוועד האמריקאי-ישראלי לענייני ציבור) שדולה פרו-ישראלית בבתי הקונגרס האמריקניים, זאת באמצעות שידור לווייני מהקרייה בתל אביב.

לדברי ראש הממשלה; "נתנו תגובה מאוד מאוד עוצמתית הקשה ביותר מאז מבצע "צוק איתן". החמאס, צריך לדעת שאנחנו לא נהסס להיכנס ולעשות את כל הצעדים הדרושים. זה לא קשור לשום דבר, לשום תאריך, אלא לצרכים של ביטחון ישראל" – סיכם ראש הממשלה ושר הביטחון מר בנימין נתניהו והמריא לארץ ישראל, בה נחת בצהרי היום.

נתניהו, התנצל בראשית דבריו על היעדרותו מול באי וועידה איפאק; "לצערי אני לא יכול להיות אתכם, כי חזרתי להתמודד עם המצב הביטחוני בישראל, אחרי ירי הטיל מעזה. הגבנו בכוח רב, וב-24 שעות האחרונות, צהל הרס תשתיות חמאס משמעותיות בהיקף שלא נראה מאז המבצע (צוק איתן) לפני 4 שנים.

נתניהו, הודה בין היתר, בנאומו באופן מודגש להחלטת נשיא ארצות הברית בעלת המשמעות ההיסטורי! של מר טראמפ, להכיר בריבונות ישראל ברמת הגולן.

נשיא ארצות הברית מר דונלד טראמפ, צייץ מאוחר יותר; "היה לי כבוד גדול לארח את ראש הממשלה נתניהו בבית הלבן, שם חתמתי על הצהרה נשיאותית המכירה בריבונות ישראל ברמת הגולן. ישראל היא השראה, בעלת ברית וידידה יקרה. ארצות הברית תמיד תעמוד לצידה!״

מנהיג ארגון הטרור חִיזְבְּאַללַּה המזכל חסן נסראללה, הגיב היום, על החלטת נשיא ארצות הברית מר דונלד טראמפ שחתם על ההכרה בריבונות ישראל על רמת הגולן; "הנשיא טראמפ, טראמפ נתן מכת מחץ לתהליך השלום באזור ומזלזל בכל ההחלטות הבינלאומיות ובקונצזנוס העולמי, כי רמת הגולן היא אדמה סורית כבושה.

ההכרזה הזאת שלו מעידה על הזלזול שלו בעולם הערבי ובאסלאם. הנשיא טראמפ, מזלזל בעמדות בעלות הברית שלו ולא לקח אותן בחשבון כשקיבל את ההחלטה בנוגע לגולן, אי לכך, "האפשרות היחידה של הסורים להחזיר את הגולן ושל הלבנונים להחזיר את חוות שבעא ואת רג'ר היא באמצעות; ההתנגדות, ההתגנדות וההתנגדות".

 דברי ראש הממשלה, נתניהו בהצהרות משותפות עם נשיא ארהב, דונלד טראמפ בבית הלבן

"אדוני הנשיא, ידידי דונלד. אתה מפגין באופן עקבי תמיכה גדולה בישראל ובזכותנו להגנה עצמית. כשאנו מממשים את הזכות הזאת, אתה אינך נרתע. אתה תמיד נמצא שם, כולל היום, ואני מודה לך על כך.

אתמול נורה טיל מעזה לעומק ישראל. הוא פגע בבית צפונית לתל אביב. הוא פצע שבעה, כולל שני ילדים קטנים. בנס לא נהרג אף אחד. ישראל לא תסבול זאת, אני לא אסבול זאת. בעודנו מדברים, ישראל מגיבה בחוזקה על תוקפנות זו.

יש לי מסר פשוט לאויבי ישראל: אנו נעשה את כל מה שנדרש מאיתנו כדי להגן על אזרחינו ועל מדינתנו.

לאחר הפגישה הזאת אשוב לישראל מוקדם מהמתוכנן כדי להוביל את אזרחי ישראל ואת חיילי ישראל. היה אדיב מאוד מצידך להזמין אותי לכאן והיה לי חשוב לבוא לבית הלבן ולהודות לך.

אדוני הנשיא, במרוצת השנים ישראל התברכה בידידים רבים בחדר הסגלגל, אך מעולם לא היה לה ידיד טוב ממך. אתה מוכיח את זה פעם אחר פעם. הוכחת את זה כשיצאת מההסכם הנורא עם איראן.

אני זוכר שבאחת מפגישותינו הראשונות אמרת שזה הסכם נורא. אמרת שתצא ממנו וכך עשית.

הוכחת את זה כשהטלת מחדש סנקציות על המשטר הרצחני ששואף להשמיד את המדינה היהודית היחידה. אמרת שתטיל מחדש את הסנקציות וכך עשית.

הוכחת את זה כשהכרת בירושלים כבירת ישראל והעברת אליה את השגרירות האמריקנית, דייוויד הוא שגריר מצוין, אמרת שתעשה את זה וכך עשית. והוכחת את זה פעם נוספת היום בהכרזתך הרשמית שמכירה בריבונות ישראל ברמת הגולן.

אדוני הנשיא, גבירותיי ורבותיי, זהו יום היסטורי. במשך שני עשורים, מ-1948 עד 1967, סוריה המטירה מרמת הגולן אש קטלנית על אזרחי ישראל למטה. דור שלם של ילדים ישראלים חיו בסכנה מתמדת. ביומיים מרהיבים ביוני 1967, טיפסו חיילי ישראל האמיצים על ההרים הללו ושיחררו את הגולן.

יש לזה משמעות עמוקה עבור כל ישראלי ועבורי באופן אישי. אחד מהחיילים האמיצים הללו היה אחי (יוני נתניהו), שנפצע בקרב שלוש שעות לפני סוף המלחמה. מספר שנים מאוחר יותר, כקצין ביחידה מיוחדת, הובלתי את חיילי במבצע חשאי אל תוך סוריה, וכשחזרנו דרך הגולן אל ישראל, כמעט קפאנו למוות בסופת שלגים.

ב-1967, ישראל תפסה את הרמה. מאז, הוכח שהיא יקרת ערך בהגנה שלנו, משום שב-1973, סוריה יצאה במתקפת פתע על ישראל. רמת הגולן אפשרה לנו לעמוד בהתקפה הראשונית הקשה ולתקוף בחזרה את הכוחות הסורים. בתוך שלושה שבועות כבר היינו בשערי העיר דמשק.

כוחותינו היו קטנים משלהם ונשקינו מעטים, אך חיילינו האמיצים ניצחו באחד מקרבות הטנקים הקשים בהיסטוריה שלנו.

לאחר שישראל הביסה את אויבינו בשתי המלחמות הללו, נאלצנו לחכות כמעט יובל שנים עד הרגע הזה בחדר הזה, כדי לתרגם את הניצחון הצבאי שלנו לניצחון דיפלומטי.

"שראל עומדת היום זקופת קומה. אנו מחזיקים ברמה ולעולם לא נוותר עליה…".

מסיבה זו, החלטתך להכיר בריבונותה של ישראל ברמת הגולן היא היסטורית. הכרזה זו היא עשיית צדק היסטורי כפול. ישראל זכתה ברמת הגולן במלחמת הגנה עצמית צודקת, ושורשיו של העם היהודי בגולן חוזרים אלפי שנים אחורה.

בהיסטוריה הארוכה של העם היהודי, היו מעט הכרזות ממנהיגים לא יהודים בשם אנשינו וארצנו: המלך הפרסי כורש, הלורד בלפור, הנשיא הארי טרומן והנשיא דונלד טראמפ.

ראש הממשלה מר נתניהו נפגש עם נשיא ארהב מר דונלד טראמפ  וצוותו בבית הלבן | עיבוד צילום: שולי סונגו
נתניהו עם טראמפ וצוותו

אתה, אדוני הנשיא, עשית את זה לא פעם אחת אלא פעמיים. בהכרזתך האמיצה בנוגע לירושלים ובהכרזתך האמיצה היום בנוגע לגולן.

הכרזתך באה בזמן שבו הגולן, חשוב יותר מאי פעם לביטחוננו, זמן שבו איראן מנסה להתבסס בסוריה, כדי לפגוע בישראל. סוריה שיגרה מלטים לתוך המרחב האווירי שלנו וטילים אל תוך השטח שלנו.

אדוני הנשיא, כפי שישראל עמדה זקופת קומה ב-1967 וב-1973, כך עומדת היום ישראל זקופת קומה. אנו מחזיקים ברמה ולעולם לא נוותר עליה.

יש לנו אימרה בישראל, "העם עם הגולן". הודות לך, אנו יודעים כעת שיש שני עמים שעומדים עם הגולן. העם בישראל והעם באמריקה.

בשם כל אזרחי ישראל, תודה לך הנשיא טראמפ. תודה על מנהיגותך, על ידידותך ועל כל מה שאתה עושה כדי לחזק את הברית בין ישראל לארהב".

ראש הממשלה מר נתניהו, העניק בסיום הטקס המרגש לצוות הבית הלבן בקבוקי יין מיקב ברמת הגולן.

  • וידאו; איתי בית-און, לשכת עיתונות ממשלתית.
  • סאונד; ניר שרף, לשכת עיתונות ממשלתית.אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן