קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות חדשות הרשויות המקומית

ראשי רשויות לדרעי: לא נממן 60 מיליון ₪ למועצות הדתיות

עשרות ראשי רשויות מקומיות בפניה לשר פנים אריה דרעי: לא נוכל לממן העלאה של 60 מלשח בתקציבי המועצות הדתיות - אלא מתוך תקציבים המופנים לטובת שירותי חינוך ורווחה לתושבים ◄ חיים ביבס, יושב ראש מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים-רעות: "הרשויות המקומיות אינן הכיס העמוק של הממשלה, שבכל הזדמנות בוחרת להטיל גזרות על חשבון תקציבים שכבר הוקצו למתן שירותים חיוניים כמו חינוך, רווחה וביטחון...".
חיים ביבס יושב ראש מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים-רעות, שר הפנים - אריה דרעי | רקע: מועצה דתית | עיבוד צילום: שולי סונגו
חיים ביבס מול אריה דרעי

למעלה מ-75 ראשי רשויות מקומיות, שמהווים את הרוב של הרשויות המקומיות במסגרתן פועלות 'מועצות דתיות' וביניהן כל 'חברות פורום ה-15' פנו במכתב חריף אל ​​​​​​​​​​​​​​שר הפנים – חבר כנסת אריה מכלוף דרעי ואמרו, כי אלא אם יאשר לסיים את שנת 2019 בגירעון, לא יעבירו תוספת תקציבית זו אל המועצות הדתיות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

המכתב החריף נשלח בעקבות פניית שר הדתות אל ראשי הרשויות המקומיות בראשית החודש בדרישה לממן את ההעלאה בתקציבי המועצות הדתיות בסכום של כ-60 מיליון ₪, לאחר שאישרו הרשויות המקומיות את תקציביהן לשנת 2019 וכעת, יכנסו לגירעון ודאי בעקבות הגזרה.

ראשי הרשויות אף מחו, על יחסי המימון החריגים לפיו הן נושאות בשיעור של 60% והמדינה נושאת רק ב- 40% מתקצוב המועצות הדתיות והצביעו, כי אין ולו שירות ממלכתי אחד, לא בחינוך ולא ברווחה, בהם רובו המוחלט של המימון נשען על הרשויות.

עוד צוין במכתב, כי מי שימש בעבר שימש כסגן שר הדתות וכיום יושב ראש ועדת הכספים בכנסת מר משה גפני, החל אף בקידום הצעת חוק ל'הפחתת נטל המימון מהרשויות המקומיות' לכ- 25% כפי שנהוג.

 חיים ביבס; "הרשויות המקומיות אינן הכיס העמוק של הממשלה…"

מינהל דוברות והסברה שלמרכז השלטון המקומי מר שרון אינסלר שיק, מסר לפורטל 'כאן ישראל | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה כי עוד הצביעו ראשי הרשויות המקומיות במכתבם, כי בעשור האחרון, גדלו תקציבי המועצות הדתיות בלמעלה מ-30% (מבלי לחשב את הגידול שתוכנן לשנת 2019 בשיעור של 20%).

מדובר בשיעור גבוה בהרבה מגידול במנגנון ההצמדה האוטומטי של הארנונה, אשר עלה במצטבר בשנים האמורות בכ-19% בלבד.  

אם כך – על הרשויות המקומיות יהיה להפנות משאבים ותקציבים משירותי חינוך רווחה, תרבות ביטחון ועוד כדי לממן את התוספת התקציבית למועצות הדתיות ולא – יסיימו את שנת התקציב בגירעון.

יושב ראש מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים-רעות מר חיים ביבס, אמר, כי; "הרשויות המקומיות אינן הכיס העמוק של הממשלה, שבכל הזדמנות בוחרת להטיל גזרות על חשבון תקציבים שכבר הוקצו למתן שירותים חיוניים, כמו; חינוך, רווחה וביטחון. לא ייתכן שהממשלה, מחליטה להמציא תקציבים מהיום למחר, בלי הסכמות ומבלי שהיא מממנת את החלק הארי של תקציב המועצות הדתיות".

אל תקצוב המועצות הדתיות לשנת 2019 של ראשי הרשויות המקומיות אל שר הפנים.
  • אודות הכותב

    משה נעים

    עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

    דילוג לתוכן