בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות חדשות הרשויות המקומית

ראשי רשויות לדרעי: לא נממן 60 מיליון ₪ למועצות הדתיות

עשרות ראשי רשויות מקומיות בפניה לשר פנים אריה דרעי: לא נוכל לממן העלאה של 60 מלשח בתקציבי המועצות הדתיות - אלא מתוך תקציבים המופנים לטובת שירותי חינוך ורווחה לתושבים ◄ חיים ביבס, יושב ראש מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים-רעות: "הרשויות המקומיות אינן הכיס העמוק של הממשלה, שבכל הזדמנות בוחרת להטיל גזרות על חשבון תקציבים שכבר הוקצו למתן שירותים חיוניים כמו חינוך, רווחה וביטחון...".
חיים ביבס יושב ראש מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים-רעות, שר הפנים - אריה דרעי | רקע: מועצה דתית | עיבוד צילום: שולי סונגו
חיים ביבס מול אריה דרעי

למעלה מ-75 ראשי רשויות מקומיות, שמהווים את הרוב של הרשויות המקומיות במסגרתן פועלות 'מועצות דתיות' וביניהן כל 'חברות פורום ה-15' פנו במכתב חריף אל ​​​​​​​​​​​​​​שר הפנים – חבר כנסת אריה מכלוף דרעי ואמרו, כי אלא אם יאשר לסיים את שנת 2019 בגירעון, לא יעבירו תוספת תקציבית זו אל המועצות הדתיות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

המכתב החריף נשלח בעקבות פניית שר הדתות אל ראשי הרשויות המקומיות בראשית החודש בדרישה לממן את ההעלאה בתקציבי המועצות הדתיות בסכום של כ-60 מיליון ₪, לאחר שאישרו הרשויות המקומיות את תקציביהן לשנת 2019 וכעת, יכנסו לגירעון ודאי בעקבות הגזרה.

ראשי הרשויות אף מחו, על יחסי המימון החריגים לפיו הן נושאות בשיעור של 60% והמדינה נושאת רק ב- 40% מתקצוב המועצות הדתיות והצביעו, כי אין ולו שירות ממלכתי אחד, לא בחינוך ולא ברווחה, בהם רובו המוחלט של המימון נשען על הרשויות.

עוד צוין במכתב, כי מי שימש בעבר שימש כסגן שר הדתות וכיום יושב ראש ועדת הכספים בכנסת מר משה גפני, החל אף בקידום הצעת חוק ל'הפחתת נטל המימון מהרשויות המקומיות' לכ- 25% כפי שנהוג.

 חיים ביבס; "הרשויות המקומיות אינן הכיס העמוק של הממשלה…"

מינהל דוברות והסברה שלמרכז השלטון המקומי מר שרון אינסלר שיק, מסר לפורטל 'כאן ישראל | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה כי עוד הצביעו ראשי הרשויות המקומיות במכתבם, כי בעשור האחרון, גדלו תקציבי המועצות הדתיות בלמעלה מ-30% (מבלי לחשב את הגידול שתוכנן לשנת 2019 בשיעור של 20%).

מדובר בשיעור גבוה בהרבה מגידול במנגנון ההצמדה האוטומטי של הארנונה, אשר עלה במצטבר בשנים האמורות בכ-19% בלבד.  

אם כך – על הרשויות המקומיות יהיה להפנות משאבים ותקציבים משירותי חינוך רווחה, תרבות ביטחון ועוד כדי לממן את התוספת התקציבית למועצות הדתיות ולא – יסיימו את שנת התקציב בגירעון.

יושב ראש מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים-רעות מר חיים ביבס, אמר, כי; "הרשויות המקומיות אינן הכיס העמוק של הממשלה, שבכל הזדמנות בוחרת להטיל גזרות על חשבון תקציבים שכבר הוקצו למתן שירותים חיוניים, כמו; חינוך, רווחה וביטחון. לא ייתכן שהממשלה, מחליטה להמציא תקציבים מהיום למחר, בלי הסכמות ומבלי שהיא מממנת את החלק הארי של תקציב המועצות הדתיות".

אל תקצוב המועצות הדתיות לשנת 2019 של ראשי הרשויות המקומיות אל שר הפנים.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן