101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות נדל"ן

ראול סרוגו: העלייה במחירי השכירות קיטון בהיקפי בניה

הלמס: מחירי השכירות התייקרו בכ- 3% בשנת 2018 ◄ מר ראול סרוגו נשיא התאחדות בוני הארץ ומנכל חברת יזמות ובניה למגורים משפחתית וותיקה מובילה בענף הנדלן בישראל, זה למעלה מ-50 שנה; "מדיניות הממשלה היוצאת, הוסיפה שמן למדורה, כאשר הפנתה לשוק השכירות עשרות אלפי זוגות צעירים שזכו בהגרלות המחיר למשתכן ונאלצים בעל כורחם לשכור דירות, לרוב לתקופות קצרות ובמחירים גבוהים, בשל התארכות אותם הפרויקטים מספר שנים ◄עד שנת 2050, צפויה אוכלוסיית ישראל, להכפיל את עצמה וידרשו למשק כ-3 מיליון דירות חדשות.
0
0
ראול סרוגו נשיא התאחדות בוני הארץ ומנכל חברת  הבנייה סרוגו | ברקע: בנייני מגורים | עיבוד צילום: שולי סונגו
ראול סרוגו

“העלייה במחירי השכירות היא תולדה ישירה של הקיטון בהיקפי הבניה והרחקת המשקיעים משוק הדיור. כמו בשוק הרוכשים, גם בשוק השכירות יש עודף ביקוש על ההיצע ובמיוחד בשכירות ארוכת טווח…” – כך טוען ומאשים בין היתר מר ראול סרוגו נשיא התאחדות בוני הארץ ומנכל חברת סורגו בעקבות נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה  (הלמס) בסוף השבוע שעבר, כי מחירי השכירות התייקרו בכ- 3% בשנת 2018.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

זאת בעת ש‘מדד מחירי הדיור’ ירד בכ- 1.4% בשנה האחרונה, המחיר הממוצע לשכירות בישראל, עמד בסוף הרבעון האחרון של 2018 על 3,915 שקלים, עלייה של כ- 3.05% ביחס למחיר בסוף הרבעון האחרון של שנת 2017.

מר ראול סרוגו נשיא התאחדות בוני הארץ ומנכל חברת יזמות ובניה למגורים משפחתית וותיקה מובילה בענף הנדלן בישראל, זה למעלה מ-50 שנה; “מדיניות הממשלה היוצאת, הוסיפה שמן למדורה.

זאת כאשר הפנתה לשוק השכירות עשרות אלפי זוגות צעירים שזכו בהגרלות המחיר למשתכן ונאלצים בעל כורחם לשכור דירות, לרוב לתקופות קצרות ובמחירים גבוהים, בשל התארכות אותם הפרויקטים מספר שנים.

הממשלה החדשה מוסיף ומדגיש נשיא התאחדות בוני הארץ; “חייבת לשנות את המדיניות ב-180 מעלות ולהכין תכנית אסטרטגית רחבת היקף שעונה על כל צרכי השוק.

בתכנית האסטרטגית, יכללו משפרי הדיור והמשקיעים ותבטיח גידול משמעותי ב‘התחלות בבניה’ ל כ-100 אלף יחידות דיור בשנה ב-30 השנים הקרובות.

עד שנת 2050, צפויה אוכלוסיית  מדינת ישראל, להכפיל את עצמה וידרשו למשק כ-3 מיליון דירות חדשות.

התוכנית צריכה לענות גם על צרכים של אלה שידם אינה משגת את המינימום הנדרש לשם קבלת משכנתא על ידי הפנית פרויקטים ל’דיור בר ההשגה‘ (כמו ב-מחיר למשתכן), הגדלת צבר יחידות הדיור בדיור הציבורי.

כמו כן, יש ליצור תנאים נוחים וכדאיים לבניית פרויקטים של דירות להשכרה ארוכת טווח, שיענו על צורכי 30% מהאוכלוסייה שמעוניינים בכך.

זה יקרה, רק ברתימת חברות בניה ויזמים למאמץ הלאומי הזה בתמריצים ויצירת אווירה חיובית בענף, עם עידוד תעשיית הבנייה שתוביל גם ליציבות במחירים בשוק כולו״. סיכם נשיא התאחדות בוני הארץ מר סרוגו.

כאמור, מנתוני הלמס בסוף השבוע שעבר, עולה, כי באזור תל אביב, נרשמו מחירי השכירות הגבוהים בארץ.

 יושב ראש לשכת שמאי מקרקעין, מסילתי; “ככל שיותר ישראלים יושבים על הגדר ולא רוכשים דירה – כך הביקושים עולים ואיתם גם מחירי השכירות”.

משרד יחסי ציבור לענף הנדלן הוותיק של ’ארנה פרי יחסי ציבור’, מסר באמצעות מר איתמר סיידא לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; המחיר הממוצע לשכירת דירה של 4.5-5 חדרים, עומד על 9,039 ₪, עלייה של 4.19% ביחס לשנה קודמת.

בקריות חיפה, נרשמו מחירי השכירות הנמוכים ביותר, שם מחיר ממוצע לשכירת דירת 1.5-2 חדרים, עמד בסוף 2018 על 1,809 שקלים, עלייה של 3.63% ביחס לשנה קודמת.

 

חיים מסילתי יושב ראש לשכת שמאי מקרקעין השמאי עורך דין | עיבוד צילום: שולי סונגו
חיים מסילתי

▼ מבחינת אזורים מחירי השכירות, עלו הכי הרבה;

  • באזור חיפה בשיעור של כמעט 5% בשנה ( 4.97%).
  • בגוש דן, עלו המחירים ב- 3.99% ,
  • באזור הדרום ב- 3.95%,
  • באזור הצפון ב- 3.67%,
  • באזור המרכז וסובב ירושלים ב- 3.22%,
  • בירושלים ב- 3.03%,
  • בתל אביב ב- 2.74%,
  • בקריות חיפה ב- 2.42%.

יושב ראש לשכת שמאי מקרקעין השמאי עורך דין חיים מסילתי בעל חברה לשמאות מקרקעין, מסביר, כי; “בשנה האחרונה, התרחשו ב‘שוק השכירות’ מספר תהליכים שגרמו לעליית מחירים.

ראשית שנמנעו מלרכוש דירות נוספות להשקעה בשל מיסוי גבוה, העלו את שכר הדירה איפה שניתן על מנת לשפר את תשואותיהם על ההשקעה.

כך לדוגמא בעיר תל אביב, מחירי השכירות של דירות קטנות, עלו בצורה מתונה יחסית מכיוון שמדובר בשוק המאופיין ברווקים ובזוגות ללא ילדים הרגישים למחיר השכירות.

לעומת זאת בדירות הגדולות בתל אביב מחירי השכירות, זינקו בכ-4% מכיוון שמדובר באוכלוסייה מבוססת, לרוב משפחות עם ילדים שלא יעזבו דירה כל כך מהר.

נוסף על כך, אנו בימי אמצע – סוף קדנציה של הממשלה, תקופה בה ישנה אי וודאות לגבי המדיניות הממשלתית לטווח הרחוק.

התוצאה היא שיותר ישראלים מעדיפים להמתין עם רכישה משמעותית, כמו דירה ו”לשבת על הגדר” תוך שכירת דירה לבינתיים.

ככל שיותר ישראלים יושבים על הגדר ולא רוכשים דירה – כך הביקושים עולים ואיתם גם מחירי השכירות“. סיכם יושב ראש לשכת שמאי מקרקעין השמאי עורך דין מסילתי

0
0דילוג לתוכן