קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות נדל"ן

ראול סרוגו: העלייה במחירי השכירות קיטון בהיקפי בניה

הלמס: מחירי השכירות התייקרו בכ- 3% בשנת 2018 ◄ מר ראול סרוגו נשיא התאחדות בוני הארץ ומנכל חברת יזמות ובניה למגורים משפחתית וותיקה מובילה בענף הנדלן בישראל, זה למעלה מ-50 שנה; "מדיניות הממשלה היוצאת, הוסיפה שמן למדורה, כאשר הפנתה לשוק השכירות עשרות אלפי זוגות צעירים שזכו בהגרלות המחיר למשתכן ונאלצים בעל כורחם לשכור דירות, לרוב לתקופות קצרות ובמחירים גבוהים, בשל התארכות אותם הפרויקטים מספר שנים ◄עד שנת 2050, צפויה אוכלוסיית ישראל, להכפיל את עצמה וידרשו למשק כ-3 מיליון דירות חדשות.
ראול סרוגו נשיא התאחדות בוני הארץ ומנכל חברת  הבנייה סרוגו | ברקע: בנייני מגורים | עיבוד צילום: שולי סונגו
ראול סרוגו

"העלייה במחירי השכירות היא תולדה ישירה של הקיטון בהיקפי הבניה והרחקת המשקיעים משוק הדיור. כמו בשוק הרוכשים, גם בשוק השכירות יש עודף ביקוש על ההיצע ובמיוחד בשכירות ארוכת טווח…" – כך טוען ומאשים בין היתר מר ראול סרוגו נשיא התאחדות בוני הארץ ומנכל חברת סורגו בעקבות נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה  (הלמס) בסוף השבוע שעבר, כי מחירי השכירות התייקרו בכ- 3% בשנת 2018.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

זאת בעת ש'מדד מחירי הדיור' ירד בכ- 1.4% בשנה האחרונה, המחיר הממוצע לשכירות בישראל, עמד בסוף הרבעון האחרון של 2018 על 3,915 שקלים, עלייה של כ- 3.05% ביחס למחיר בסוף הרבעון האחרון של שנת 2017.

מר ראול סרוגו נשיא התאחדות בוני הארץ ומנכל חברת יזמות ובניה למגורים משפחתית וותיקה מובילה בענף הנדלן בישראל, זה למעלה מ-50 שנה; "מדיניות הממשלה היוצאת, הוסיפה שמן למדורה.

זאת כאשר הפנתה לשוק השכירות עשרות אלפי זוגות צעירים שזכו בהגרלות המחיר למשתכן ונאלצים בעל כורחם לשכור דירות, לרוב לתקופות קצרות ובמחירים גבוהים, בשל התארכות אותם הפרויקטים מספר שנים.

הממשלה החדשה מוסיף ומדגיש נשיא התאחדות בוני הארץ; "חייבת לשנות את המדיניות ב-180 מעלות ולהכין תכנית אסטרטגית רחבת היקף שעונה על כל צרכי השוק.

בתכנית האסטרטגית, יכללו משפרי הדיור והמשקיעים ותבטיח גידול משמעותי ב'התחלות בבניה' ל כ-100 אלף יחידות דיור בשנה ב-30 השנים הקרובות.

עד שנת 2050, צפויה אוכלוסיית  מדינת ישראל, להכפיל את עצמה וידרשו למשק כ-3 מיליון דירות חדשות.

התוכנית צריכה לענות גם על צרכים של אלה שידם אינה משגת את המינימום הנדרש לשם קבלת משכנתא על ידי הפנית פרויקטים ל'דיור בר ההשגה' (כמו ב-מחיר למשתכן), הגדלת צבר יחידות הדיור בדיור הציבורי.

כמו כן, יש ליצור תנאים נוחים וכדאיים לבניית פרויקטים של דירות להשכרה ארוכת טווח, שיענו על צורכי 30% מהאוכלוסייה שמעוניינים בכך.

זה יקרה, רק ברתימת חברות בניה ויזמים למאמץ הלאומי הזה בתמריצים ויצירת אווירה חיובית בענף, עם עידוד תעשיית הבנייה שתוביל גם ליציבות במחירים בשוק כולו״. סיכם נשיא התאחדות בוני הארץ מר סרוגו.

כאמור, מנתוני הלמס בסוף השבוע שעבר, עולה, כי באזור תל אביב, נרשמו מחירי השכירות הגבוהים בארץ.

 יושב ראש לשכת שמאי מקרקעין, מסילתי; "ככל שיותר ישראלים יושבים על הגדר ולא רוכשים דירה – כך הביקושים עולים ואיתם גם מחירי השכירות".

משרד יחסי ציבור לענף הנדלן הוותיק של ’ארנה פרי יחסי ציבור’, מסר באמצעות מר איתמר סיידא לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; המחיר הממוצע לשכירת דירה של 4.5-5 חדרים, עומד על 9,039 ₪, עלייה של 4.19% ביחס לשנה קודמת.

בקריות חיפה, נרשמו מחירי השכירות הנמוכים ביותר, שם מחיר ממוצע לשכירת דירת 1.5-2 חדרים, עמד בסוף 2018 על 1,809 שקלים, עלייה של 3.63% ביחס לשנה קודמת.

 

חיים מסילתי יושב ראש לשכת שמאי מקרקעין השמאי עורך דין | עיבוד צילום: שולי סונגו
חיים מסילתי

▼ מבחינת אזורים מחירי השכירות, עלו הכי הרבה;

  • באזור חיפה בשיעור של כמעט 5% בשנה ( 4.97%).
  • בגוש דן, עלו המחירים ב- 3.99% ,
  • באזור הדרום ב- 3.95%,
  • באזור הצפון ב- 3.67%,
  • באזור המרכז וסובב ירושלים ב- 3.22%,
  • בירושלים ב- 3.03%,
  • בתל אביב ב- 2.74%,
  • בקריות חיפה ב- 2.42%.

יושב ראש לשכת שמאי מקרקעין השמאי עורך דין חיים מסילתי בעל חברה לשמאות מקרקעין, מסביר, כי; "בשנה האחרונה, התרחשו ב'שוק השכירות' מספר תהליכים שגרמו לעליית מחירים.

ראשית שנמנעו מלרכוש דירות נוספות להשקעה בשל מיסוי גבוה, העלו את שכר הדירה איפה שניתן על מנת לשפר את תשואותיהם על ההשקעה.

כך לדוגמא בעיר תל אביב, מחירי השכירות של דירות קטנות, עלו בצורה מתונה יחסית מכיוון שמדובר בשוק המאופיין ברווקים ובזוגות ללא ילדים הרגישים למחיר השכירות.

לעומת זאת בדירות הגדולות בתל אביב מחירי השכירות, זינקו בכ-4% מכיוון שמדובר באוכלוסייה מבוססת, לרוב משפחות עם ילדים שלא יעזבו דירה כל כך מהר.

נוסף על כך, אנו בימי אמצע – סוף קדנציה של הממשלה, תקופה בה ישנה אי וודאות לגבי המדיניות הממשלתית לטווח הרחוק.

התוצאה היא שיותר ישראלים מעדיפים להמתין עם רכישה משמעותית, כמו דירה ו"לשבת על הגדר" תוך שכירת דירה לבינתיים.

ככל שיותר ישראלים יושבים על הגדר ולא רוכשים דירה – כך הביקושים עולים ואיתם גם מחירי השכירות". סיכם יושב ראש לשכת שמאי מקרקעין השמאי עורך דין מסילתי
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן