פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות כאן בת ים נדל"ן פלילים

קריסת עגורן צריח באתר בנייה בבת ים – הוגש כתב אישום נגד המנהלים

גיא עטיה שימש כמנהל הנדסה ומנהל העבודה של חברת 'מבנים ונתיבים' באתר. עומר עטיה שימש כמנהל התשתיות והלוגיסטיקה באתר מטעם חב' מבנים ונתיבים, הנאשמים, נהגו ברשלנות בכל הנוגע לביסוס העגורן שבפיקוחם, לא נקטו באמצעי הזהירות המתבקשים לשם הבטחת יציבותו ובכך, סיכנו את חייהם של העובדים באתר ושל עוברי האורח וגרמו לתאונה ◄מקריסת העגורן, נגרמו למפעיל העגורן שברים רבים בגופו, הוא אושפז לתקופה ממושכת בבית החולים, נזקק לסדרה של ניתוחים ובהמשך עבר ניתוח לקטיעת רגלו.
0
0
גיא עטיה ועומר עטיה ברקע קריסת עגורן בעיר בת ים בפברואר 2017 | צילום: מדא | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
גיא עטיה ועומר עטיה

פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) הגישה היום (חמישי, כ”ו סיון תש”פ) אל בית משפט השלום בעיר, כתב אישום נגד חברת מבנים ונתיבים בעירבון מוגבל, סמנכל הנדסה, ביצוע ובקרת איכות גיא עטיה וסמנכל לוגיסטיקה ופרויקטים, עומר עטיה, בגין אחריותם לקריסת עגורן צריח באתר בנייה ברחוב הקוממיות פינת הנביאים בעיר בת ים ב-13 בפברואר 2017 שהובילה לפציעתם של מפעיל העגורן ושני עוברי אורח. הנאשמים מואשמים בעבירה של מעשה פזיזות ורשלנות בדרך של שימוש לא זהיר במכונות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

על פי כתב האישום שהוגש על ידי עורך דין מיטל מור, חברת ‘מבנים ונתיבים’ שימשה כמבצעת הבנייה של פרויקט מגורים באתר בנייה בעיר בת ים.

גיא עטיה שימש כמנהל הנדסה ומנהל העבודה באתר. עומר עטיה שימש כמנהל התשתיות והלוגיסטיקה באתר מטעם חברת מבנים ונתיבים.

גיא ועומר עטיה או מי מטעמם, קיבלו תכנית מהנדס ל-ביסוס העגורן, אשר לא תאמה את הוראות היצרן.

כשלא עלה בידם לבצע את התכנית, כלשונה, ביצעו השניים על פי כתב האישום, את ביסוס העגורן בשטח, באופן שגוי ולקוי, בניגוד לאמוּר בתכנית ומבלי שפנו אל המהנדס והציפו בפניו את הקושי ביישום התכנית.

כפועל יוצא, בוצע ‘ביסוס העגורן’ על ידי השניים באופן החורג מהותית מתכנית ביסוס העגורן ובאופן המסכן את יציבותו ובטיחותו של העגורן.

בהודעה מטעם הפרקליטות, נמסר, כי ביום 13.2.17 בעת שמפעיל העגורן, עבד עליו, קרס העגורן עקב העיגוּן השגוי. העגורן, קרס על הכביש הסמוך לאתר הבנייה וזרוע העגורן, חדרה את תקרת החניון התת-קרקעי בבניין הסמוך לאתר.

כתוצאה מקריסת העגורן, נגרמו למפעיל העגורן שברים רבים בגופו, הוא אושפז לתקופה ממושכת בבית החולים, נזקק לסדרה של ניתוחים ובהמשך עבר ניתוח לקטיעת רגלו.

קריסת עגורן צריח באתר בנייה בבת ים – כתב האישום לאחר שטענות הנאשמים ב’שימוּע’ בשנה שעברה, נבחנו ונדחו.

מדוברת מחוז תל אביב, אגף דוברות הסברה ותקשורת | משרד המשפטים, נמסר מעורך דין ניצן שפיר לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי; בנוסף נפצעו בתאונה, עוברי אורח ששהו ברכבם בסמוך למקום.

על פי כתב האישום, הנאשמים, נהגו ברשלנות בכל הנוגע לביסוס העגורן שבפיקוחם, לא נקטו באמצעי הזהירות המתבקשים לשם הבטחת יציבותו ובכך, סיכנו את חייהם של העובדים באתר ושל עוברי האורח וגרמו לתאונה.

כתב האישום מוגש לאחר שטענות הנאשמים ב’שימוּע‘ בשנה שעברה, נבחנו ונדחו. החקירה, בוצעה על ידי מפלג הונאה של מחוז תל אביב במשטרה.

מחברת ‘מבנים ונתיבים’ נמסר באותה עת, כי החברה שמה את נושא הבטיחות בראש סדר העדיפויות שלה. לכן, היא שכרה שירותיו של מהנדס מומחה ומנוסה לתכנן את ביסוס המנוף, ועקב כך, פנתה ל’עיריית בת ים‘ לקבלת היתר בנייה לבניית המנוף, כפי שניתן לה,

לכן, הפעילה את המנוף, רק לאחר שניתן לה רישיון לכך על-ידי בוחן מומחה מטעם משרד העבודה. “נפילתו של המנוף בבת ים, הייתה, ככל הנראה, פועל יוצא של טעוּת תכנונית של המהנדס ששירותיו נשכרו על-ידי החברה.

מובן, כי החברה לא ידעה ולא יכולה הייתה לדעת על כך. חברת ‘מבנים ונתיבים‘ ועובדיה נהגו ללא דופי”.

אל כתב אישום להגשה – תיק המנוף בת ים.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן