101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

היום הלאומי לבטיחות בבנייה חדשות כאן בת ים נדל"ן פלילים

קריסת עגורן צריח באתר בנייה בבת ים – הוגש כתב אישום נגד המנהלים

גיא עטיה שימש כמנהל הנדסה ומנהל העבודה של חברת 'מבנים ונתיבים' באתר. עומר עטיה שימש כמנהל התשתיות והלוגיסטיקה באתר מטעם חב' מבנים ונתיבים, הנאשמים, נהגו ברשלנות בכל הנוגע לביסוס העגורן שבפיקוחם, לא נקטו באמצעי הזהירות המתבקשים לשם הבטחת יציבותו ובכך, סיכנו את חייהם של העובדים באתר ושל עוברי האורח וגרמו לתאונה ◄מקריסת העגורן, נגרמו למפעיל העגורן שברים רבים בגופו, הוא אושפז לתקופה ממושכת בבית החולים, נזקק לסדרה של ניתוחים ובהמשך עבר ניתוח לקטיעת רגלו.
0
0
גיא עטיה ועומר עטיה ברקע קריסת עגורן בעיר בת ים בפברואר 2017 | צילום: מדא | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
גיא עטיה ועומר עטיה

פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) הגישה היום (חמישי, כ”ו סיון תש”פ) אל בית משפט השלום בעיר, כתב אישום נגד חברת מבנים ונתיבים בעירבון מוגבל, סמנכל הנדסה, ביצוע ובקרת איכות גיא עטיה וסמנכל לוגיסטיקה ופרויקטים, עומר עטיה, בגין אחריותם לקריסת עגורן צריח באתר בנייה ברחוב הקוממיות פינת הנביאים בעיר בת ים ב-13 בפברואר 2017 שהובילה לפציעתם של מפעיל העגורן ושני עוברי אורח. הנאשמים מואשמים בעבירה של מעשה פזיזות ורשלנות בדרך של שימוש לא זהיר במכונות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

על פי כתב האישום שהוגש על ידי עורך דין מיטל מור, חברת ‘מבנים ונתיבים’ שימשה כמבצעת הבנייה של פרויקט מגורים באתר בנייה בעיר בת ים.

גיא עטיה שימש כמנהל הנדסה ומנהל העבודה באתר. עומר עטיה שימש כמנהל התשתיות והלוגיסטיקה באתר מטעם חברת מבנים ונתיבים.

גיא ועומר עטיה או מי מטעמם, קיבלו תכנית מהנדס ל-ביסוס העגורן, אשר לא תאמה את הוראות היצרן.

כשלא עלה בידם לבצע את התכנית, כלשונה, ביצעו השניים על פי כתב האישום, את ביסוס העגורן בשטח, באופן שגוי ולקוי, בניגוד לאמוּר בתכנית ומבלי שפנו אל המהנדס והציפו בפניו את הקושי ביישום התכנית.

כפועל יוצא, בוצע ‘ביסוס העגורן’ על ידי השניים באופן החורג מהותית מתכנית ביסוס העגורן ובאופן המסכן את יציבותו ובטיחותו של העגורן.

בהודעה מטעם הפרקליטות, נמסר, כי ביום 13.2.17 בעת שמפעיל העגורן, עבד עליו, קרס העגורן עקב העיגוּן השגוי. העגורן, קרס על הכביש הסמוך לאתר הבנייה וזרוע העגורן, חדרה את תקרת החניון התת-קרקעי בבניין הסמוך לאתר.

כתוצאה מקריסת העגורן, נגרמו למפעיל העגורן שברים רבים בגופו, הוא אושפז לתקופה ממושכת בבית החולים, נזקק לסדרה של ניתוחים ובהמשך עבר ניתוח לקטיעת רגלו.

קריסת עגורן צריח באתר בנייה בבת ים – כתב האישום לאחר שטענות הנאשמים ב’שימוּע’ בשנה שעברה, נבחנו ונדחו.

מדוברת מחוז תל אביב, אגף דוברות הסברה ותקשורת | משרד המשפטים, נמסר מעורך דין ניצן שפיר לאתר ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי; בנוסף נפצעו בתאונה, עוברי אורח ששהו ברכבם בסמוך למקום.

על פי כתב האישום, הנאשמים, נהגו ברשלנות בכל הנוגע לביסוס העגורן שבפיקוחם, לא נקטו באמצעי הזהירות המתבקשים לשם הבטחת יציבותו ובכך, סיכנו את חייהם של העובדים באתר ושל עוברי האורח וגרמו לתאונה.

כתב האישום מוגש לאחר שטענות הנאשמים ב’שימוּע‘ בשנה שעברה, נבחנו ונדחו. החקירה, בוצעה על ידי מפלג הונאה של מחוז תל אביב במשטרה.

מחברת ‘מבנים ונתיבים’ נמסר באותה עת, כי החברה שמה את נושא הבטיחות בראש סדר העדיפויות שלה. לכן, היא שכרה שירותיו של מהנדס מומחה ומנוסה לתכנן את ביסוס המנוף, ועקב כך, פנתה ל’עיריית בת ים‘ לקבלת היתר בנייה לבניית המנוף, כפי שניתן לה,

לכן, הפעילה את המנוף, רק לאחר שניתן לה רישיון לכך על-ידי בוחן מומחה מטעם משרד העבודה. “נפילתו של המנוף בבת ים, הייתה, ככל הנראה, פועל יוצא של טעוּת תכנונית של המהנדס ששירותיו נשכרו על-ידי החברה.

מובן, כי החברה לא ידעה ולא יכולה הייתה לדעת על כך. חברת ‘מבנים ונתיבים‘ ועובדיה נהגו ללא דופי”.

אל כתב אישום להגשה – תיק המנוף בת ים.

0
0דילוג לתוכן