קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

פלילים

קצין ולא ג'נטלמן – כתב אישום לקצין משטרה על מעשה מגונה

הקצין דוד הרוש, תושב פתח תקוה, חניך בקורס פיקוד ומטה של משטרת ישראל, המתקיים ב'מכללה הלאומית לשוטרים' בבית שמש, ביצע את מעשה מגונה לפני כשלושה שבועות כאשר נסע עם המתלוננת א.א קצינת משטרה ברכב משטרתי ◄ על פי כתב האישום, החל שוב, הנאשם, ללטף את ידה של המתלוננת ושוב, בניגוד לרצונה, נטל את האצבע המורה של ידה השמאלית, הכניסה אל פיו והחל ללקקה. גם הפעם, בתגובה, משכה המתלוננת לאחור את ידה והוציאה את אצבעה, החוצה מפיו של הנאשם. ששב וחזר על מעשיו בפעם השלישית ברצף זאת באותו אופן בדיוק ובתגובה משכה שוב המתלוננת את ידה לאחור והוציאה את אצבעה מפיו של הנאשם, כמקודם, תוך שהיא מוסיפה ואומרת לו; "די".
שוטרים בצילום מטושטש, צילום: משטרת ישראל, אילוסטרציה
שוטרים בצילום מטושטש

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה (מחש) הגישה היום (ראשון, ח' בטבת התשע"ט) אל בית משפט השלום בעיר תל אביב, כתב אישום נגד קצין משטרה בן 42 בדרגת רב פקד, בגין מעשה מגונה שביצע בקצינת משטרה, בעת שהיו בנסיעה ברכב משטרתי.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מכתב האישום, עולה, כי תושב פתח תקוה, הקצין דוד הרוש, חניך בקורס פיקוד ומטה של משטרת ישראל, המתקיים ב'מכללה הלאומית לשוטרים'  ב-בית שמש, ביצע את המעשה לפני כשלושה שבועות (25.11.18) כאשר נסע עם המתלוננת א.א קצינת משטרה ברכב משטרתי בתום 'ערב יחידה' במועדון, בנמל תל אביב, שנערך לחניכי הקורס.

ברכב היו אותה עת חוץ מהקצין דוד הרוש עוד שני קציני משטרה נוספים, עמיתיו לקורס. כאשר הארבעה, היו בדרכם חזרה למכללה, בתום האירוע, לעיר בית שמש.

כאשר ב.ב. (הנהגת) נהגה ברכב, לצדה – במושב הנוסע – ישב ג.ג. ובספסל האחורי, ישבו המתלוננת א.א והנאשם רב פקד, הרוש שישב מאחורי הנהגת והמתלוננת – לצדו.

מכתב האישום, מתברר, כי מיד עם תחילת הנסיעה, בהיותם עדיין בתחומי נמל תל אביב, נטל הנאשם בשתי ידיו את ידה השמאלית של המתלוננת, ובניגוד לרצונה החל ללטפה.

בשלב מסוים, בעודם בנסיעה, הרפה הנאשם, מידה של המתלוננת א.א והחל ללטף את ירכה השמאלית, בניגוד לרצונה.

או אז נטל הנאשם הקצין הרוש את ידה השמאלית של המתלוננת, בניגוד לרצונה, הכניס את האצבע המורה שלה אל פיו והחל ללקקה.

בתגובה, משכה המתלוננת את ידה לאחור, הוציאה את אצבעה, החוצה מפיו של הנאשם, והניחה את שתי ידיה על ברכיה.

█ הנאשם הקצין הרוש את ידה השמאלית של המתלוננת, בניגוד לרצונה, הכניס את האצבע המורה שלה אל פיו והחל ללקקה.

על פי כתב האישום, החל שוב, הנאשם, ללטף את ידה של המתלוננת ושוב, בניגוד לרצונה, נטל את האצבע המורה של ידה השמאלית, הכניסה אל פיו והחל ללקקה.

גם הפעם, בתגובה, משכה המתלוננת לאחור את ידה והוציאה את אצבעה, החוצה מפיו של הנאשם.

הנאשם שב וחזר על מעשיו בפעם השלישית ברצף זאת באותו אופן בדיוק ובתגובה משכה שוב המתלוננת את ידה לאחור והוציאה את אצבעה מפיו של הנאשם, כמקודם, תוך שהיא מוסיפה ואומרת לו; "די".

קצין משטרה בן 42 בדרגת רב פקד, דוד הרוש, לא התרשם במיוחד ממצבה של המתלוננת הקצינה א.א, אשר במהלך הנסיעה חשה ברע, סבלה מבחילות והייתה על סף הקאה.

בשל מצבה, אף רכנה המתלוננת מעט לפנים והשעינה ראשה על מסעד הכסא הקדמי של הנוסע מלפנים.

בשלב זה, החל הנאשם ללטף את שיערה, את גבה, את כתפה השמאלית ואת ידה וזאת, גם הפעם, בניגוד לרצונה.

מנהל המחלקה הפלילית ב'מחלקה לחקירות שוטרים' עורך דין רונן יצחק, מציין בכתב האישום, כי; המתלוננת אמרה ליושבי הרכב, כי היא חשה ברע ועומדת להקיא, אך בשל הסכנה שבעצירה בכביש המהיר – כביש מספר אחת, בו נסעו אותה שעה – לא ניתן היה לעצור בו ברגע ולכן הנהגת אמרה לקצינת משטרה המתלוננת א.א, כי תנסה לאתר מקום עצירה בטוח בכביש.

█ מחש; לנאשם רב פקד, דוד הרוש ולבית המשפט, כי ישנה אפשרות שהתביעה, תעתור למאסר בפועל  

ואכן, סמוך לאחר מכן, עצרה הנהגת את הרכב בשול הדרך. המתלוננת, יצאה מהרכב לשאוף אוויר. לאחר מספר דקות, בשל הסכנה שבעצירה בשול כביש מהיר, כאמור, הפצירה הנהגת בחבריה להמשיך בנסיעה ואכן כך היה.

סמוך לאחר מכן, כיון שהמתלוננת המשיכה לחוש ברע, עצרה הנהגת את הרכב בתחנת דלק בכביש 38, המוביל אל המכללה, שם הקיאה המתלוננת.

במעשיו המתוארים לעיל עשה הנאשם במתלוננת מעשה לשם גירוי או סיפוק מיניים, בלא הסכמתה.

דוברת מחוז ירושלים באגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים, הגב' אפרת אורן מסרה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי נאסר לפרסום כל פרט שעלול לזהות את הקצינה המתלוננת.

זאת ועוד; בעקבות החקירה הקצין משטרה רב פקד, דוד הרוש, הוצא לחופשה כפויה בשל הגשת כתב האישום על מעשה מגונה– עבירה לפי סעיף 348(ג) לחוק העונשין התשל"ז- 1977.

מנהל המחלקה הפלילית ב'מחלקה לחקירות שוטרים' עורך דין רונן יצחק, הודיע לנאשם, באמצעות בית המשפט השלום בתל אביב, כי הנאשם בתיק (מחש 5664/18) יכול לבקש שימונה לו סניגור ציבורי, אם מתקיים בו אחד התנאים לזכאות נאשם לייצוג המנויים בסעיף 18(א) לחוק הסניגוריה הציבורית, התשנ"ו – 1995.

המאשימה המחלקה הפלילית ב'מחלקה לחקירות שוטרים' הוסיפה והודיעה לנאשם רב פקד, דוד הרוש ולבית המשפט, כי ישנה אפשרות שהתביעה, תעתור למאסר בפועל בהתאם לסעיף 15 ו – 15א' לחוק סדר הדין הפלילי , התשמ"ב – 1982.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן