101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות מדינה ירוקה סביבה | אקולוגיה צרכנות ירוקה

קניתם מוצר חשמלי? אתם זכאים לפינוי המוצר הישן – ללא תשלום

סמנכל בכיר ל-שלטון מקומי במשרד להגנת הסביבה, מר אלעד עמיחי; "ישראל, הייתה מהמדינות הראשונות בעולם שקבעו נוהל פינוי לפסולת חשמלית ואלקטרונית מבית הלקוח. גם היום, אנחנו בין המדינות הבודדות בעולם, המקיימות נוהל כזה ◄ אנחנו קוראים לשמור על הסביבה ולפנות פסולת אלקטרונית אל מיחזור. נמשיך לפעול במשרד לקידום מניעת הפסולת במקור, הפרדתה, איסופה ומיחזורה, לשם הקטנת ההטמנה".
0
0
תמר זנדברג השרה להגנת הסביבה, נוהל פינוי מוצרים חשמליים מ-בית הלקוח, 'מכוח חוק פסולת אלקטרונית' ברקע: איור של פסולת אלקטרונית | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
תמר זנדברג

קניתם מוצר חשמלי? המשרד להגנת הסביבה, בראשות תמר זנדברג השרה להגנת הסביבה, הודיע היום (יום ראשון כ”ח אלול תשפ”א) כי הוא מחדד את זכויות הצרכנים לפי נוהל פינוי מוצרים חשמליים מ-בית הלקוח, ‘מכוח חוק פסולת אלקטרונית’ לקראת חגי תשרי, תקופה המתאפיינת לרוב ברכישה של מוצרי חשמל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

בעת פינוי מוצרים חשמליים ואלקטרוניים מבתיהם כאשר הם רוכשים מוצרים חדשים דומים, מעגן את השירות לאזרחים נוהל ‘פינוי פסולת אלקטרונית’ במסגרת חוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני ובסוללות, התשע״ב–2012.

הנוהל, קובע אמות מידה למשווקים, בהן התנאים לפינוי של ציוד ישן מבית הלקוח בלא דרישת תשלום או תמורה אחרת במועד אספקת המוצר החדש.

אולי שכחתם?! אך על-פי החוק, המשווקים של ציוד חשמלי ואלקטרוני, המתאים גם לשימוש ביתי, מחויבים המשווקים לקבל מן הלקוח במועד המכירה או במועד האספקה פסולת ציוד חשמלי ואלקטרוני שמקורה בציוד חשמלי ואלקטרוני דומה והיא בכמות או במשקל הדומים למוצר הנמכר, בלא דרישת תשלום ממנו או תמורה אחרת על כך.

דף הסברה: קניתם מוצר חשמלי? אתם זכאים לפינוי המוצר הישן מביתכם!נוהל פינוי מוצרים חשמליים מ-בית הלקוח, תקף גם לגבי מכירה המתבצעת באופן מקוון (“עסקת מכר מרחוק“).

סמנכל בכיר ל-שלטון מקומי במשרד להגנת הסביבה, מר אלעד עמיחי, אמר, כי; “ישראל, הייתה מהמדינות הראשונות בעולם שקבעו נוהל פינוי לפסולת חשמלית ואלקטרונית מבית הלקוח.

גם היום, אנחנו בין המדינות הבודדות בעולם, המקיימות נוהל כזה. אנחנו קוראים לשמור על הסביבה ולפנות פסולת אלקטרונית אל מיחזור.

נמשיך לפעול במשרד לקידום מניעת הפסולת במקור, הפרדתה, איסופה ומיחזורה, לשם הקטנת ההטמנה“.

נתקלתם בחריגה מנוהל זה? תוכלו לפנות אל גוף היישום המוכר הקשור עם המשווק או אל פניות ציבור של המשרד להגנת הסביבה.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן