חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חקלאות ישראל מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’ מושבים מסים קיבוץ

קיבוץ מתחדש/מושב שיתופי – סיוע יינתן לעצמאיים שנפגעו מקורונה

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר, על תכנית סיוע לעצמאיים לקיבוץ מתחדש/מושב שיתופי שנפגעו מן הקורונה; "אנחנו מתקנים עיוות שיצר אפליה בלתי סבירה של חברי קיבוצים ומושבים שיתופיים. הפגיעה של חברי קיבוץ וחברי מושב בעלי עסקים קטנים הייתה קשה, ואינה פחוּתה מן הפגיעה במקביליהם תושבי הערים. עם זאת - הבהיר השר שוסטר; עד עכשיו הסקטור הזה לא היה זכאי לכספי סיוע. אני מודה לשר כ"ץ ולמשרד האוצר שנענה לקריאתי ופעל לתיקון העיוות".
0
0
אלון שוסטר שר החקלאות ופיתוח הכפר, חבר כנסת ברקע: כפי סיוע תקציבי | צילום: עודד קרני | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
אלון שוסטר©

תכנית סיוע לעצמאיים במסגרת חוק התוכנית לסיוע כלכלי, אושרה היום (חמישי, ג’ כסלו תשפ”א) בסיכום בין משרדי הממשלה; משרד החקלאות ופיתוח הכפר ומשרד האוצר, לאור ההשלכות הכלכליות של התפשטות נגיף קורונה | Covid-19. בתכנית הסיוע הממשלתית לעצמאיים, הוגדרו תנאי סף שונים ל’זכאות למענק’ ובין היתר הוגדה החובה על הגשת דוחות כספיים. 

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אלכאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כיוון ש’עצמאיים שהם חברי קיבוץ מתחדש‘ או מושב שיתופי, אינם משלמים מסים עבור הכנסתם באופן ישיר, הם לא עומדים בתנאי הסף לקבלת המענק, לפי תכניות הסיוע הממשלתיות. על אף שמבחינה מהותית אין הבדל בינם לבין עצמאים אחרים.

משרד החקלאות, בשיתוף פעולה מלא עם משרד האוצר, החליטו “להרים את הכפפה” ולפעול למענם, לאור העובדה, כי גם הם הושפעו כלכלית כתוצאה מההתפרצות נגיף הקורונה, כיתר העצמאים במשק.

לאור העיוות שנוצר, גובשו הסכמות בין שר החקלאות ופיתוח הכפר, חבר כנסת אלון שוסטר ושר האוצר, חבר כנסת ישראל כ”ץ, במסגרתן יינתן סיוע בהיקף תקציבי של 10 מיליון ₪.

כאמור, תקציב זה, ישמש לתשלום סיוע לעצמאיים שהם חברי קיבוץ מתחדש.

מנהלת אגף תקשורת, דוברות והסברה של משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב’ דפנה יוריסטה מסרה לפורטל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי מטרת התוכנית הייעודית היא לתקן עיוות שנוצר בזכאות עצמאיים למענק בשל העובדה שעצמאיים חברי קיבוץ או מושב שיתופי.

על אלה חל עליהם הסדר מס מיוחד שעל פיו משלמים את המס דרך הקיבוץ ולא ישירות למס הכנסה ועל כן, אינם עומדים, לכאורה, בתנאי הסף לקבלת המענק לפי תכנית הסיוע הממשלתית לעצמאים.

שר החקלאות ופיתוח הכפר, חבר כנסת אלון שוסטר; “אנחנו מתקנים עיוות שיצר אפליה בלתי סבירה של חברי קיבוצים ומושבים שיתופיים. הפגיעה של חברי קיבוץ וחברי מושב בעלי עסקים קטנים הייתה קשה, ואינה פחוּתה מן הפגיעה במקביליהם תושבי הערים“.

“עם זאת – הבהיר השר שוסטר; עד עכשיו הסקטור הזה לא היה זכאי לכספי סיוע. אני מודה לשר כ”ץ ולמשרד האוצר שנענה לקריאתי ופעל לתיקון העיוות“.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן