קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חקלאות ישראל פסח צרכנות

קחי עיצה היזהרי מכל ביצה, משרד החקלאות החרים כ-18,000 ביצים

משרד החקלאות, פונה אל רבנים שיורו לציבור, כי אסור לקנות ביצים שנמכרות ״מדלת לדלת״ בגלל שמירה על בריאות הציבור. ביצים אלו אשר הוטמנו במשאית הובלה בחלקן נדבקו ב'סלמולנה אלימה' ואכילתן מסכנת חיים של קשישים, ילדים, ומוחלשי חיסון. ◄ מדריך רכישה ושימוש נכונים בביצים לחודשי הקיץ החמים​​.
מספר ביצים מתוך כ-18,000 שהוחרמו על ידי משרד החקלאות | צילום דוברות משרד החקלאות | עיבוד צילום: שולי סונגו
ביצים מזויפות בירושלים

לרגל החג שיחול מחר בערב וחול המועד הפסח, יש לנו המלצה; קח/י עיצה – היזהר/י מכל ביצה, זאת לאחר שאתמול (רביעי, י"ב ניסן ה'תשע"ט) משרד החקלאות החרים כ-18,000 ביצים שהוברחו משטחי הרשות הפלסטינית.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

עלה, כי 'היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח- פיקוח על הצומח והחי)' של 'משרד החקלאות ופיתוח הכפר' בשיתוף פעולה עם השיטור העירוני בעיר ירושלים, חשפו 18,000 ביצים אשר היו אמורות להימכר בשיטת "דלת אל דלת" בשכונות בירושלים ואף להגיע אל השווקים.

בעקבות מידע מודיעיני, הפקחים של משרד החקלאות שהגיעו לשכונה, עצרו אדם שניסה לשווק ביצים לא מפוקחות.

החשוד, תושב ירושלים בשנות ה-20 לחייו, התחזה למוביל דירות ונתפס בעת שפרק 'ביצים' מן המשאית והעמיסן ברכבו המסחרי במהלך "סיבוב מכירה" בשכונת רמות בירושלים.

תופעת ממכר ביצים לא מפוקחות "מדלת לדלת" מוסיפה להתקיים בישראל זאת על אף האזהרות החוזרות ונשנות וביתר שאת בריכוזי אוכלוסייה חרדיים.

​ביצים הינם מוצר מן החי ויש להתייחס אליהם בכבוד ובזהירות מיוחדת, המבריחים הגדילו לעשות כשעל הביצים, הוטבעה חותמת מזויפת ומטושטשת של מכון מיון, היו לא אחידות בגודלן, מלוכלכות, וניכר עליהן שעברו תהליך לא מקצועי ונעדר פיקוח בריאותי בדרכן אל הצרכן.

דוברת משרד החקלאות ופיתוח הכפר הגב' דפנה יוריסטה, מסרה ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה, כי; משרד החקלאות, פונה אל רבנים שיורו לציבור, כי אסור לקנות ביצים שנמכרות ״מדלת לדלת״ בגלל שמירה על בריאות הציבור.

קופסאות ביצים שנתפסו מתוך כ-18,000 שהוחרמו על ידי משרד החקלאות בירושלים | צילום דוברות משרד החקלאות | עיבוד צילום: שולי סונגו
קופסאות ביצים שנתפסו

ביצים אלו בחלקן נדבקו ב'סלמולנה אלימה' ואכילתן מסכנת חיים של קשישים, ילדים, ומוחלשי חיסון.

יש להשליך ביצים אלו, כולל האריזה, באופן מדי לפח הזבל ולנקות היטב את מקום אחסונן במקרר.

מנהל מרחב מרכז של יחידת הפיצוח של משרד החקלאות מר חנוך יחיא; "משרד החקלאות ו-משרד הבריאות הודיעו, כי הם אוסרים על שיווק ביצים שלא נבדקו ואוחסנו שלא כראוי.

זאת בשל העובדה, כי מדובר ב"מוצר רגיש מבחינה בריאותית" ומבקש מן הציבור, להקפיד לרכוש ביצים ברשתות שיווק ובחנויות מפוקחות.

יש להקפיד על מוצר באריזה מקורית, סגורה ונקייה הנושאת תווית מכון המיון וסימון של תאריך ייצור ותאריך פג תוקף".

 איך מזהים ביצה טרייה?

אפשר לזהות ביצה טרייה או לא טרייה בשתי דרכים:

1. ביצה שלמה בקליפתה – מניחים את הביצה בכלי עם מים:

  • ביצה טרייה – נחה בצורה מאוזנת על תחתית הכלי.
  • ביצה פחות טרייה – החלק הרחב של הביצה מתחיל להתרומם והחלק הצר מונח עדיין על תחתית הכלי.
  • ביצה לא טרייה – הביצה כולה צפה במים במצב מאונך, כאשר החלק הרחב בולט מחוץ למים.
  • הסבר למצבי הציפה השונים; לאחר ההטלה נוצר בחלק הרחב / הפחוס של הביצה תא אוויר, ההולך וגדל עם הזמן ועם הטמפרטורה. ככל שהביצה מתיישנת ומצויה בטמפרטורה גבוהה יותר, כן גדל תא האוויר. תא האוויר משמש כמצוף והשינויים במצב הביצה במים נגזרים מגודלו.
2. ביצה פתוחה ללא קליפה – שוברים את הביצה ושופכים את תוכנה על צלחת שטוחה:
  • ביצה טרייה – נשארת צפופה על שטח קטן של הצלחת. החלמון גבוה, החלבון גבוה ותא האוויר בקליפה קטן.
  • ביצה פחות טרייה – מתפשטת יותר על הצלחת. החלבון פחות סמיך ונמוך יותר, החלמון נמוך יותר ותא האוויר בקליפה גדול יותר.
  • ביצה ישנה מאוד – מתפשטת על פני שטח נרחב. החלבון מימי ונמוך מאוד, החלמון נמוך עם קמטים במעטפת ותא האוויר בקליפה גדול מאוד. ביצה כזו אינה ראויה למאכל.

אל מדריך רכישה ושימוש נכונים בביצים לחודשי הקיץ החמים​​.

עוד על ביצים בהרחבה שימוש בטוח, אחסנה והחזקה בבית ובלולים.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן