חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות בריאות קורונה | Covid-19

קורונה | Covid-19 – חובת עטיית מסכה בכל מקום שאינו שטח פתוח

בעוד שאתמול (חמישי) אובחנו 227 חיוביים לנגיף, הרי מספר המאושפזים ממשיך להיות יציב ◄ משרד הבריאות, ממליץ לאנשים בקבוצות סיכון ולמי שאינם מחוסנים, להימנע מלהשתתף בהתקהלויות ◄ שר הבריאות, חבר הכנסת בהפסקת חברוּת ויושב ראש מפלגת מרצ, מר ניצן הורוביץ, בחר בהודעת הרגעה; "נוכח העלייה בשיעורי התחלואה, תשוב היום חובת עטיית המסכות בחללים סגורים... אנו נוקטים באמצעי זהירות מתבקשים, בשיקול דעת, ובלי היסטריה.
0
0
פרופ' נחמן אש, ממונה הקורונה של משרד הבריאות, ברקע: אילוסטרציה על קורונה | Covid-19 | צילום: משרד הבריאות, pixabay.com | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
פרופ’ נחמן אש, קורונה

משרד הבריאות, הודיע, כי החל מהיום (יום שישי, ט”ו בתמוז התשפ”א, 25.6.21) בצהריים נכנסה בשעה 12:00, לתוקפה החלת חובת עטיית מסכה נגד מגיפת קורונה | Covid-19 שהחלה את התפרצותה – זאת בכל מקום שאינו שטח פתוח, למעט במקום המגורים הקבוע.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

החלטת משרד הבריאות, ניתנה, נוכח העלייה בשיעור התחלוּאה ממגיפת קורונה | Covid-19, כאשר אתמול אובחנו 227 ישראלים, כחיוביים לקורונה. זאת מתוך 41,331 בדיקות שנעשו, שיעור החיוביים עמד על 0.6%.

יצוין, כי בקרב מספר המאושפזים בבתי החולים כמעט ולא נרשם כל שינוי. ברחבי מדינת ישראל, מאושפזים בבתי החולים; 48 חולי קורונה, מהם 26 במצב קשה. ו-16 חולים עדיין מחוּברים למכונות הנשמה.

ממונה הקורונה, פרופ’ נחמן אש, התריע, אתמול, כי ההתפרצות הממוקדת שהחלה בישובים בנימינה-גבעת עדה, כוכב יאיר ובעיר מודיעין, החלה להתפשט לערים נוספות והיא אף מתפשטת אל מקומות נוספים, כמו הערים; כפר סבא, רמלה, הרצליה וערים נוספות.

ישנם סימנים לראשיתה של התפרצות המגיפה בעיר רמלה ומקרים נוספים ביישובים יותר קטנים. 

המטרה שלנו היא להשתלט ולהוריד את התחלואה למינימום על ידי קטיעת שרשראות הדבקה, אנחנו ערוכים לבצע בדיקות בהיקפים גדולים ואני קורא למי שצריך – לבוא ולהיבדק”.

“אני לא יכול לומר בוודאות שאנחנו תחת התפרצות כללית בישראל. יש הרבה מקומיות שצריך להשתלט עליהן…” – אמר ממונה הקורונה, פרופ’ אש שהוסיף; “זה בהחלט משהו שיכול להתפתח להתפרצויות במגיפה”.

שר הבריאות, חבר הכנסת בהפסקת חברוּת ויושב ראש מפלגת מרצ, מר ניצן הורוביץ, בחר בהודעת הרגעה; “נוכח העלייה בשיעורי התחלואה, תשוב היום חובת עטיית המסכות בחללים סגורים

אנו נוקטים באמצעי זהירות מתבקשים, בשיקול דעת, ובלי היסטריה. הישמעו להנחיות – כדי שנשמור ככל שניתן על שגרת החיים”.

 חובת עטיית המסיכה, לא תחוּל בין השאר במקרים הבאים;

 1. קטין מתחת לגיל 7.
 2. אדם שעקב מוגבלות, נמנע ממנו לעטות מסכה.
 3. אדם השוהה במקום סגור או מופרד בלא אדם נוסף.
 4. שני עובדים העובדים בקביעות בחדר אחד.
 5. אדם המבצע פעילות ספורט.

משרד הבריאות ממליץ לעטות מעתה מסכות גם בהתקהלויות מרובות משתתפים בשטחים פתוחים, כגון; אירועי הגאווה אשר יתקיימו בסוף השבוע ברחבי הארץ.

לאנשים בקבוצות סיכון ולמי שאינם מחוסנים, ממליץ משרד הבריאות, להימנע מלהשתתף בהתקהלויות.

בתוך כך פרסם השבוע משרד הבריאות ריענון ההנחיות ליוצאים ולנכנסים ממדינת ישראל בטיסות;

קורונה | Covid-19 – חובת עטיית מסכה בכל מקום שאינו שטח פתוח יוצאים בטיסה – לפני היציאה מישראל

▼ לברר את המדיניות במדינת היעד

 • היציאה מישראל למדינה המוגדרת ברמת סיכון מרבית אסורה לאזרחים ולתושבים ישראליים ומותנית באישור ועדת חריגים. אפשר להגיש בקשה לוועדת חריגים לצורך קבלת אישור יציאה למדינות אלו.
  איסור היציאה לא יחול על מי שיטוס דרך מדינות אלו בטיסת המשך, בתנאי שישהו פחות מ-12 שעות בשטח שדה התעופה ובו בלבד. הוראה זו לא חלה על אזרחים זרים.
 • באחריותך לברר מה מדיניות הגבולות והדרישות של מדינת היעד בנוגע לכניסת אזרחים זרים, האם קיימת דרישה לבדיקות, חובת בידוד ועוד.

▼ בדיקת קורונה לפני הטיסה

 • אם היית בישראל מעל 72 שעות, עליך להציג לפני היציאה מישראל תעודת התחסנות או החלמה ישראליים, או לחלופין תוצאת בדיקת PCR שלילית שנעשתה במהלך 72 השעות שלפני ההמראה מישראל. ההמראה תתאפשר רק אם קיבלת תוצאה שלילית. חשוב שתדע, על המסמך להיות כתוב באנגלית וצריך להיות מצוין בו מספר הדרכון של הנבדק.
 • את הבדיקה אפשר לבצע באחד מבתי החולים המבצעים בדיקות קורונה פרטיות.

▼ לוודא שאינך מנוע טיסה

אם יש ספק לגביי הגדרתך כחולה, חייב בידוד או מנוּע טיסה, מומלץ לבצע בדיקה באתר רשות האוכלוסין. נוסעים שיתבררו כחולים מאומתים או כחייבים בבידוד לא יורשו לעלות על הטיסה ויענשו לפי חוק.

▼ בשדה התעופה;

יש להציג לנציג חברת התעופה אחד מהמסמכים הבאים;

 • תוצאה שלילית בבדיקת קורונה שנעשתה במהלך 72 השעות שלפני ההמראה.
 • תעודת התחסנות או החלמה ישראליים.

▼במהלך הטיסה יש לעטות מסכה;

כל נוסע מעל גיל 6, מחויב לעטות מסכה באופן המכסה את האף והפה במהלך הטיסה.

▼יש לשמור מרחק;

למען בריאותך האישית, מומלץ לשמור על ריחוק פיזי בינך לבין כל אדם שלא גר אתך.

▼יש לשמור על היגיינה אישית;

יש להקפיד על שטיפת ידיים ושימוש באמצעים לחיטוי ידיים.

█  קורונה | Covid-19 – כנסים בטיסה – לפני ההגעה לישראל

▼בדיקת קורונה לפני הטיסה;

אם היית בחוץ לארץ יותר מ-72 שעות עליך לבצע בדיקת PCR במהלך 72 השעות שלפני ההמראה לישראל. חשוב שתדע שההמראה תתאפשר רק בהצגת תוצאה שלילית הכתובה באנגלית ובה יצוין מספר הדרכון של הנוסע. הוראה זו, מחייבת את כלל הנכנסים לארץ, כולל מחוסנים ו-מחלימים.

אם בדרכך לישראל, מתוכננת טיסת המשך (“קונקשן”) וזמן ההמתנה בין הטיסה הראשונה לטיסה שנוחתת בישראל הוא יותר מ-24 שעות אז תצטרך לבצע את הבדיקה במהלך 72 השעות שלפני המראת הטיסה לישראל.

לא הצלחת לבצע בדיקה לפני ההמראה? אפשר להגיש בקשה לוועדת חריגים לכניסה לישראל, ללא ביצוע בדיקה, רק מסיבה הומניטרית או אם קיים קושי ממשי בנגישות לבדיקות.

ניצן הורוביץ, שר הבריאות, חבר הכנסת בהפסקת חברוּת ויושב ראש מפלגת מרצ | צילום: לעמ | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
שר הבריאות ניצן הורוביץ

למלא טופס הצהרת כניסה לישראל;

חשוב שתמלא את הטופס במהלך 24 השעות שלפני ההמראה לישראל. בטופס יש למלא פרטים אישיים שלך ושל הנוסעים הנלווים אליך, הצהרת בריאות, מידע על התחסנות או החלמה ופרטי הבידוד, אם תידרש לכך.

▼לשלם על בדיקת קורונה בנתבג;

לאחר מילוי הטופס אפשר לשלם עבור בדיקת הקורונה שתתבצע בשדה התעופה. מדובר בבדיקה נוספת לבדיקה שלפני ההמראה.

חשוב שתדע שאם תשלם מראש, תזכה בהנחה של 20 אחוזים: עלות הבדיקה למשלמים מראש היא 80 ₪ ועלות הבדיקה למשלמים בשדה התעופה היא 100 ₪.

▼הנחיות לאזרחים זרים;

אזרחים זרים נדרשים לקבל אישור כניסה מיוחד מטעם רשות האוכלוסין וההגירה, ללא אישור זה לא יורשו להמריא לישראל.

▼בשדה התעופה להציג תוצאות בדיקת קורונה;

יש להציג את תוצאת בדיקת הקורונה השלילית לנציגי חברת התעופה לפני ההמראה לישראל. אם תידרש לכך תצטרך להציג אותה גם לרשויות האכיפה לאחר הגעתך לישראל.

▼להציג אישור על מילוי טופס הצהרת כניסה;

יש להציג את אישור מילוי טופס ההצהרה לנציגי חברת התעופה לפני ההמראה לישראל. יש לשמור את האישור עד לאחר המעבר בביקורת הגבולות בישראל, ולהציגו גם בכניסה לישראל ולהציגו לגורמים הרלוונטיים, אם יעלה הצורך.

▼בדיקת קורונה אחרי הנחיתה;

עם כניסתך לישראל, עליך לבצע בדיקת קורונה. בדיקה זו נדרשת בנוסף לבדיקה שביצעת לפני ההמראה לישראל והיא כרוכה בתשלום. הוראה זו, מחייבת את כלל הנכנסים לארץ, כולל מחוסנים ומחלימים.

▼במהלך הטיסה יש לעטות מסכה;

כל נוסע מעל גיל 6, מחויב לעטות מסכה באופן המכסה את האף והפה במהלך הטיסה.

נוסעים הנדרשים בבידוד מחויבים לעטות מסכה גם בעת שהוּתם בטרמינל הנוסעים ועד הגעתם למקום הבידוּד ולא רק במהלך הטיסה.

▼יש לשמור מרחק;

למען בריאותך האישית, מומלץ לשמור על ריחוק פיזי בינך לבין כל אדם שלא גר אתך.

▼יש לשמור על היגיינה אישית;

יש להקפיד על שטיפת ידיים ושימוש באמצעים לחיטוי ידיים.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן