חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות בריאות מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’ קורונה | Covid-19

קורונה, צפי לעלייה רצינית בעומס בבתיהח, הקלה עד סוף החודש

חוקרי האוניברסיטה העברית, מציינים, כי קצב התמוּתה בקרב חולי קורונה | Covid-19, הוּאץ לאחרונה, כאשר סיכויי התמוּתה, עלו והזמן הממוצע לתמותה מאשפוז 'חולי הקורונה' במצב קשה, למעשה, התקצר! המשמעות, על פי הערכת החוקרים, היא כי מספרי החולים הקשים באשפוז, צפויים להמשיך לעלות משמעותית בימים הקרובים ולהגיע לשיא רק לקראת סוף החודש.
0
0
פרופ' ינון אשכנזי, מכון רקח לפיסיקה, האוניברסיטה העברית, ברקע: נגיף הקורונה | צילום: Yoav Dudkevitch | עיבוד צילום: שולי סונגו
פרופ’ ינון אשכנזי

טרם ניכרת השפעה מהותית של תהליך החיסון (כצפוי) נגד וכי הצפי לעלייה משמעותי בעומס בבתי החולים בימים הקרובים הקלה צפויה עד סוף החודש – כך עולה מדין וחשבון חדש של חוקרי האוניברסיטה העברית, המְנַטְּרִים באופן יומי את מצב התחלואה עקב המגיפה ברחבי מדינת ישראל, נכון להיום (חמישי, יום חמישי א’ בשבט התשפ”א, 14.1.2021).

  ■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

על פי המצב הנוכחי של מגיפת הקורונה, נמשכת מגמת העלייה בתחלוּאה וטרם נצפית השפעה ישירה של החיסון על אוכלוסיות פגיעות.

ייתכן שהחלה ‘מגמת התייצבות בתחלוּאה’ מגמה זו, יחד עם חיסון האוכלוסייה נגד נגיף , צפויים להוביל להתחלת שיפור בתחלואה הקשה היומית במהלך שבוע הבא.

חוקרי האוניברסיטה העברית, מציינים, כי קצב התמוּתה בקרב חולי הוּאץ לאחרונה, כאשר סיכויי התמוּתה, עלו והזמן הממוצע לתמותה מאשפוז ‘חולי הקורונה‘ במצב קשה, למעשה, התקצר!

המשמעות, על פי הערכת החוקרים, היא כי מספרי החולים הקשים באשפוז, צפויים להמשיך לעלות משמעותית בימים הקרובים ולהגיע לשיא רק לקראת סוף החודש.

קורונה; ניתן, יהיה לוודא ירידה משמעותית במספר בנדבקים מתוך אוכלוסיות שיתחסנוּ בימים הקרובים.

ראש אגף שיווק ותקשורת של דוברת האוניברסיטה העברית, הגב’ עפרה אש, מסרה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי זמן השיא, לדעת החוקרים, תלוי ביכולת לשמר את איכות הטיפול הנוכחית.

יצוין, כי בשלב זה, לא ניתן לדעת בוודאות לגבי הצורך בהארכה משמעותית של ‘הסגר‘ או בצורך בחיזוקו.

חוקרי האוניברסיטה העברית, המְנַטְּרִים באופן יומי את מצב התחלואה ברחבי מדינת ישראל, ממליצים להמשיך את ‘האצת מבצע החיסונים נגד נגיף קורונה‘ זאת לאור ההערכות לעלייה משמעותית ב’עומס החולים הקשים‘ בבתי החולים בימים הקרובים.

הערכות להארכת הסגר הנוכחי (סגר 3)  לפחות בשבוע. המתנה להחלטה על ‘הארכת הסגר מפני נגיף הקורונה‘ עד ל-21.1 בחודש זה, אז ניתן, יהיה לוודא ירידה משמעותית במספר בנדבקים מתוך אוכלוסיות שיתחסנוּ בימים הקרובים.

על המסמך חתומים; פרופ’ ינון אשכנזי, פרופ’ דורון גזית ופרופ’ נדב כץ ממכון רקח לפיזיקה יחד עם פרופ’ רונית קלדרון-מרגלית ופרופ’ רן ניר-פז מבית הספר לבריאות הציבור ורפואה קהילתית באוניברסיטה העברית בירושלים ומבית חולים הדסה.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן