מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות חינוך קורונה | Covid-19

קורונה: משרד החינוך פתח חמל חירום במטה ובמחוזות וצוות חירום

שר החינוך, הרב רפי פרץ: "אין כזה דבר היערכות יתר, עדיף היערכות יתר על היערכות חסר, מערכת החינוך כבר למודת ניסיון בתרחישי חירום ובהתאם לכך גם נערכנו בנושא הקורונה. אני פונה להורים, לתלמידים ולמורים: הלחץ והחרדה מובנים ואנחנו כאן לכל דבר בשבילכם. אנו נוהגים באחריות ולא לוקחים סיכון, לא למבודדים ולא לשאר התלמידים במערכת החינוך.
הרב רפי פרץ שר החינוך, בעקבות חשיפה אפשרית של תלמידים לנגיף הקורונה ברקע | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
הרב רפי פרץ שר החינוך

בעקבות הפרסומים חשיפה אפשרית של תלמידים ל’נגיף הקורונה’ פתח הבוקר משרד החינוך חָמָל (חדר ניהול אירוע ומעקב אחר תרחיש) וצוות החירום, במטה ובמחוזות והקים צוות חירום של משרד לטיפול בסוגיית החשיפה ל’נגיף הקורונה’ במערכת החינוך של מדינת ישראל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

שר החינוך, הרב רפי פרץ: “אין כזה דבר היערכות יתר, עדיף היערכות יתר על היערכות חסר, מערכת החינוך כבר למודת ניסיון בתרחישי חירום ובהתאם לכך גם נערכנו בנושא הקורונה.

אני פונה להורים, לתלמידים ולמורים: הלחץ והחרדה מובנים ואנחנו כאן לכל דבר בשבילכם. אנו נוהגים באחריות ולא לוקחים סיכון, לא למבודדים ולא לשאר התלמידים במערכת החינוך.

מצד שני, השאיפה היא לשמור על שגרת לימודים סדירה עבור אותם תלמידים. במצב הנוכחי אין השפעה על שגרת הלימודים של שאר בתי הספר, והשאיפה שהמצב יישאר כך.

יש להמשיך להישמע להנחיות משרד החינוך ומשרד הבריאות בנושא על מנת למגר את ההתפשטות הנגיף. אנו ממשיכים להיות ערוכים לכל תרחיש והמערכת רתומה לטיפול מיטבי בעניין”.

שמואל אבואב, מנכ”ל משרד החינוך: “מערכת החינוך, נערכה בתקופה האחרונה לאפשרות שבה תלמידים, ייאלצו לשהות בבידוד בביתם, לאור חשיפה אפשרית לנגיף הקורונה.

מתוך היערכות זו, הוצאנו אמש שורה של פעולות מיידיות, כדי להבטיח שהבידוד, יהיה פיזי בלבד – ובשום אופן לא בידוד חברתי, טיפולי, לימודי או חינוכי – וכדי להיערך לאפשרות שבה תלמידים או אנשי חינוך נוספים, ייחשפו לנגיף.

אנו מנגישים לתלמידים שנמצאים בביתם יום לימודים מלא, צוותים של השירות הפסיכולוגי ייעוצי (שפי) ילוו אותם ואת יתר התלמידים וצוותי החינוך של מוסדות החינוך ואנו ממשיכים ומיישמים שורה של פעולות היערכות ומניעה“. הוסיף וסיכם מנכל משרד החינוך:, מר אבואב.

מטעם דוברות משרד החינוך, מסרה הגב’ ענתי מנשורי לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי החָמָל וצוות החירום, יקיימו הערכות מצב שוטפות.

במהלך יום הלימודים ואחריו, יבצע ניטור של מערך טיולי התלמידים, ויוציא הנחיות שוטפות למוסדות החינוך, בדגש על מוסדות החינוך שבהם תלמידים מצויים ב’בידוד‘.

המשימות שהוגדרו עבור הצוות;

  • קיום שגרת לימודים מלאה עבור כ-200 התלמידים שמצויים בבידוד – למידה מרחוק.
  • פרסום עמוד שאלות ותשובות מסודר, באתר משרד החינוך.
  • הוצאת הנחיות ברורות לכל מוסדות החינוך, לרבות גני הילדים.
  • מענה לעובדי ההוראה בנושא הקורונה במוקד6552 *
  • הוצאת הנחיות להורים.
  • תרגום ההנחיות לשפות שונות.

צוות החירום של משרד החינוך, כולל; מנהל אגף חירום, מנהלת השירות הפסיכולוגי ייעוצי, הנהלת מערך הלמידה בחירום, הנהלת המזכירות הפדגוגית והממונה על הבריאות במשרד החינוך.

החלטות צוות החירום, בראשות מנכ”ל משרד החינוך, שהתקבלו הבוקר (יום א’);

  • טיולים; שגרה בכל הארץ.
  • יציאת משלחות לפולין; שגרה מלאה.אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן