101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות בריאות קורונה | Covid-19

קורונה: יש להתמקד במניעת הדבקה באוכלוסייה בבתי החולים ובתי אבות

חוקרי/ות האוניברסיטה העברית והדסה; "אין מספיק מידע בשלב זה לגבי ההשפעה של התחלואה, ולכן כדאי למקד מאמצים במניעת הדבקה לאוכלוסייה פגיעה ובייחוד דגש בבתי חולים ובתי אבות. החיסונים ניכרים כפחות יעילים במניעת הדבקה מאשר בעבר, כ60-80%, לעומת הערכות בווריאנט אלפא של מעל 90%" ◄ כצפוי בזכות התפלגות גילאי נדבקים וחיסון, העלייה בתחלואה קשה ובינונית איטית משמעותית. לא ניתן עדיין להעריך עד כמה גל ההדבקה הנוכחי, יוביל לתחלואה.
0
0
מבחנה דם לזיהוי בדיקה של נגיף Covid-19 Delta Variant עם תוצאה חיובית | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
זיהוי Covid-19 Delta Variant

חוקרי האוניברסיטה העברית בירושלים ו-בית חולים הדסה, המנטרים את מצב תחלואת הקורונה בישראל והועבר אל המטה לביטחון לאומי (מָלָ”ל) פרסמו אמש (מוצאי שבת, כ”ג בתמוז, התשפ”א) דין וחשבון הממליץ, להתמקד במניעת הדבקה לאוכלוסייה פגיעה ובפרט בבתי חולים ובתי אבות ברחבי ישראל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או ב’טוויטר’.

מחברי הדין וחשבון כבעבר, הם; פרופ’ ינון אשכנזי, פרופ’ דורון גזית, פרופ’ מיכאל אסף ופרופ’ נדב כץ ממכון רקח לפיזיקה, יחד עם פרופ’ רונית קלדרון-מרגלית ופרופ’ רן ניר-פז מבית הספר לבריאות הציבור ורפואה קהילתית באוניברסיטה העברית בירושלים ומבית חולים הדסה, בשיתוף עם דר’ הילה דה-ליאון מ-INFN-TIFPAבאוניברסיטת טרנטו (איטליה).

תצפית התפשטות גל חדש של קורונה משמעות ומסקנת

הנקודות החשובות;

א. התייצבות של מקדם הדבקה של כ- 1.5, המוביל להכפלה במספר הנדבקים היומי כל שבוע.

ב. כצפוי בזכות התפלגות גילאי נדבקים וחיסון, העלייה בתחלוּאה קשה ובינונית איטית משמעותית. לא ניתן עדיין להעריך עד כמה גל ההדבקה הנוכחי, יוביל לתחלוּאה.

למרות הסתייגות זו, מקדם ההדבקה שמוערך על ידי התחלואה הבינונית + קשה עוקב אחרי ההדבקהעיכוב של 5 ימים).

ג. ללא שינוי באופן ההתנהגות – הקפדה על מסכות, תו ירוק מרוכך – בסבירות גבוהה. לא נצפה האטה ונראה שקשה למנוע הגעה לכ-1000 נדבקים יומיים בתוך כשבועיים. חוקרי האוניברסיטה העברית בירושלים ובית חולים הדסה, מציינים, כי אפקט המסכות לא ניכר כרגע.

ד. המתנה ללא שינוי בשלב זה, תחייב נקיטת צעדים יותר קשים בהמשך להשגת אפקט דומה.

ה. אין מספיק מידע בשלב זה לגבי ההשפעה של התחלואה, ולכן, כדאי למקד מאמצים במניעת הדבקה לאוכלוסייה פגיעה, ובייחוד דגש בבתי חולים ובתי אבות.

ו. החיסונים ניכרים כפחות יעילים במניעת הדבקה מאשר בעבר, כ-60ֵ%-80%, לעומת הערכות ב’ווריאנט אלפא‘ של מעל 90%.

מטעם אגף שיווק ותקשורת של האוניברסיטה העברית בירושלים, מסר ראש תחום תקשורת מקומית, מר אלון סין-משה לפורטל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה’ כי בשלב זה, אין בחינה בישראל של יעילות החיסוּן בתחלוּאה קשה של Covid-19, אך בעולם ניכר שהגנה זו, דומה לעבר.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן