חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות בריאות מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’ קורונה | Covid-19

קורונה: בנימין נתניהו, סיכם עם Pfizer לקבל 4 מיליון חיסונים

היום אחר הצהריים נחתם ההסכם בין מדינת ישראל ולחברת פייזר* (Pfizer) האמריקאית על אספקת 8 מיליון מנות חיסון נגד מחלת נגיף קורונה (COVID-19) אשר יספיקו ל 4 מיליון תושבים ◄ ראש הממשלה מר נתניהו: השאיפה היא שאספקת החיסונים של ''פייזר'' תתחיל בינואר 2021 ושהיא תלך ותגבר בחודשים לאחר מכן. כל זה תלוי כמובן באישורם של רשויות הבריאות, הן בארצות הברית והן בישראל... יש לנו עוד הסכמים עם עוד חברות מבטיחות, בדרך לקבלת עוד מיליוני חיסונים לאזרחי ישראל...
9
0

בשעה טובה מוצלחת ובריאה, היום אחר הצהריים (לפני כניסת השבת (יום שישי, כ”ו בחשון התשפ”א) נחתם ההסכם בין מדינת ישראל ולחברת פייזר* (Pfizer) האמריקאית על אספקת 8 מיליון מנות חיסון נגד מחלת נגיף קורונה (COVID-19) אשר יספיקו ל 4 מיליון תושבים. מטעם הצד הישראלי, חתמו מנכל משרד הבריאות פרופ’ חזי לוי וחשב המשרד רואה חשבון חסן עיסמאיל ומן הצד של פייזר, חתמה סמנכלית החברה הגב’ ג’נין סמול (Janine Small).

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ברקע: החיסון של חברת פייזר עליו חתמה מדינת ישראל ונגיף קורונה (COVID-19) | עיבוד: שולי סונגו ©
מר נתניהו ברקע: חיסון הפייזר

ראש הממשלה מר בנימין נתניהו וכן שר הבריאות חבר כנסת יולי (יואל) אדלשטיין, לא הסתירו את שביעות רצונם וברכו על סיום מוצלח של משא ומתן עם חברת Pfizer אשר יביא 8 מיליון חיסונים נגד נגיף קורונה | COVID-19 וכעת לחיסון מיידי ל-4 מיליון מאזרחי ישראל.

דר’ אלברט בורלה (בורלא) יושב ראש ומנכל חברת פייזר; “לאור ההגעה לאבן דרך משמעותית בתכנית פיתוח החיסון שלנו, העולם מתחיל לחוש שביב של תקווה שחיסון פוטנציאלי, יוכל לסייע בסיום המגיפה העולמית המחרידה הזאת.

היום סיכמנו הסכם אספקה עם ממשלת ישראל, אשר יאפשר לאזרחי ישראל להתחסן כנגד COVID 19 ברגע שהחיסון, יאושר לשימוש על ידי הרשויות הרגולטוריות“. סיכם מר דר’ בורלא.

ראש ממשלת ישראל מר נתניהו, הבטיח וקיים בכל הקשור ל’חיסון נגד הקורונה‘ בזכות כישוריו וקשריו בעולם. הוא בישר הבוקר (שישי) בהצהרה דרמתית לתקשורת במדינת ישראל; “זהו יום גדול למדינת ישראל ויום גדול בדרך לניצחון שלנו על ה’קורונה‘”.

מר נתניהו, הוסיף ואמר, כי; “ברגעים אלו אנחנו חותמים על ההסכם עם חברת ”פייזר*” (Pfizer) לקבלת שמונה מיליון חיסונים עבור ארבעה מיליון אזרחי ישראל. החיסון של ”פייזר’‘ דורש שתי מנות חיסון ל-אדם.

השאיפה היא שאספקת החיסונים של ”פייזר” תתחיל בינואר 2021 ושהיא תלך ותגבר בחודשים לאחר מכן. כל זה תלוי כמובן באישורם של רשויות הבריאות, הן בארצות הברית והן בישראל“.

ראש הממשלה, גילה, כי; “יש לנו עוד הסכמים עם עוד חברות מבטיחות, בדרך לקבלת עוד מיליוני חיסונים לאזרחי ישראל“.

מר נתניהו, המשיך והדגיש בדבריו; “המשימה הלאומית שלנו היא לאפשר חיסון לכל אדם בישראל, כל מי שירצה זאת – בלי יוצא מן הכלל. אני אישית עובד מול ידידי, מנהיגי העולם, כדי להבטיח שנקבל את החיסון, יחד עם המדינות המובילות בעולם ושלא נידחק אחורה בתור.

שר הבריאות וצוותו עובדים על כך מול הדרגים שלהם. אני רוצה להודות למנכל חברת “פייזר“, מר אלברט בורלא, על שיחות הטלפון בינינו. הוא היה קשוּב לי בכל שעה של היממה, גם בשתיים לפנות בוקר.

אני מודה על שהשיחות בינינו, הביאו להסרת המכשולים האחרונים ולסגירת העסקה, לרבות הוספת מיליון מנות חיסונים לאזרחי ישראל.

אני מבקש להודות לשר הבריאות חבר כנסת יולי אדלשטיין ולאנשי משרדו, לרבות הגב’ אסנת לוקסנבורג, מנהלת חטיבת טכנולוגיות רפואיות, מידע ומחקר במשרד הבריאות וצוותה, למשפטן  רועי שיינדורף המכהן בתפקיד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לענייני המשפט הבינלאומי הפומבי במשרד המשפטים, לשר האוצר חבר כנסת ישראל כ”ץ ולאנשי משרדו.

אזרחי ישראל, עד קבלת החיסונים, מתוך הנחה שהם יאושרו, יעברו עוד חודשים. ולכן, כולנו מצווים להמשיך לשמור על ההנחיות ועל הכללים עד הגעת החיסונים, וגם לאחר מכן.

אנחנו מנהלים את זה נכון, מקבלים את ההחלטות הנכונות באחריות ובזהירות ולכן התחלוּאה שלנו היא כמעט הנמוכה באירופה וזה תודות לשיתוף הפעולה שלכם – אזרחי ישראל.

אם נמשיך לעבוד יחד, באותה זהירות, באותה אחריות, באותה אחדות – נהיה בין הראשונים בעולם לצאת בהצלחה מ’משבר הקורונה‘. זה המצב שאני חותר אליו כל הזמן ובעזרת השם, היום אנחנו רואים את האור בקצה המנהרה.

אנחנו נמצאים בתוך זה יחד, ואנחנו נצא מזה ביחד בהצלחה“. סיכם ראש הממשלה מר נתניהו את הצהרתו לתקשורת.

 הקורונה (COVID-19) נגיף קורונה חדש

מחלת וירוס הקורונה (COVID-19) על פי אתר “ארגון הבריאות העולמי“, היא מחלה זיהומית מדבקת שנגרמת על-ידי נגיף קורונה חדש שהתגלה לאחרונה.

מרבית האנשים שנדבקים בנגיף הקורונה (COVID-19) מפתחים תסמינים קלים עד בינוניים ומחלימים ללא טיפול מיוחד.

 אופן התפשטות המחלה;

הנגיף הגורם למחלת קורונה מועבר בעיקר באמצעות טיפות שנוצרות בזמן של; שיעול, עיטוש או נשיפה של אדם שנדבק. טיפות אלו כבדות מכדי להישאר תלויות באוויר והן נושרות במהירות אל הרצפה או אל משטחים.

אפשר להידבק על-ידי שאיפה של הנגיף אם נמצאים בסמיכות לאדם שחלה, או עקב מגע במשטח מזוהם ולאחר מכן, מגע בעיניים, בפה או באף.

*פייזר (Pfizer) היא חברה אמריקאית לייצור ולשיווק תרופות המדורגת במקום הראשון בעולם במכירות בין חברות התרופות. מטה החברה של חב’ Pfizer נמצא בעיר ניו יורק ומטה המחקר שלה בגרוטון, קונטיקט שבארצות הברית.

פייזר היא יצרנית התרופה ליפיטור ׁׁ(המיועדת לטיפול ברמה מוגברת של כולסטרול בדם) הנמכרת ביותר בעולם בשנת 2007. כמו כן, Pfizer היא יצרנית הגלולות “ויאגרה” (המיועדת לטיפול בגברים הסובלים מבעיות של אין-אונות ומקושי להגיע לזקפה).

  • ● וידאו; רועי אברהם, לשכת עיתונות מממשלתית,
  • ● סאונד; בן פרץ, לעמ
9
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן