חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות בריאות חקלאות ישראל מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’

קאנבריד הקימה חווה חדשה למחקר, פיתוח וייצור זרעי קנאביס

חברת האגריטק והזרעים הישראלית 'קאנבריד' הקימה הממוקמת במושב גבעת ח"ן באזור השרון, חווה חדשה המיועדת למחקר, פיתוח וייצור זרעי הקנאביס היציבים שפיתחה, זאת במקביל להקמת חוות גידול נוספת בסן דיאגו, ארצות הברית ◄ שיווק זרעי הקנאביס היציבים, אשר יאפשרו סטנדרטיזציה בתעשייה, צפוי להתחיל במהלך שנת 2021.
0
0
עדו מרגלית, מנכ"ל חברת CanBreed ברקע: חווה  המיועדת למחקר, פיתוח וייצור זרעי הקנאביס |  עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עדו מרגלית, CanBreed

חברת האגריטק והזרעים הישראלית קאנבריד (CanBreed) העוסקת בפיתוח והשבחה של זרעי קנאביס, הודיעה, כי סיימה לבנות חוות מחקר, טיפוח וייצור זרעי קנאביס מהגדולות בישראל, הממוקמת במושב גבעת ח”ן (גִּבְעַת חֵן) באזור השרון, מדרום לעיר רעננה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

מנכל CanBreed מר עדו מרגלית, אומר; “החברה פועלת במרץ רב לסיים את בחינת הזנים היציבים החדשים שפותחו במקביל לגמר פיתוח הטכנולוגיה, התוספת של חוות המחקר, טיפוח וייצור הזרעים, שהנה חוות המחקר הגדולה בארץ, תסייע לחברה לעמוד ביעדיה ולהציע זרעי קנאביס יציבים ל’שוּק הישראלי‘ בהקדם האפשרי לרווחת מגדלי קנאביס ומטופלי קנאביס.

קאנבריד, אשר קיבלה היתר מטעם היחידה לקנביס רפואי (י.ק.ר) של משרד הבריאות להפעלת החווה, החלה לבחון את 30 זנים יציבים ראשונים שפיתחה במקביל לבחינת הזנים בחוות מסחריות נוספות בארץ ישראל.

החווה החדשה משתרעת על 4.5 דונמים בגִּבְעַת חֵן, מושב באזור השרון, מדרום לעיר רעננה, השייך למועצה אזורית דרום השרון נחשבת אחת מחוות הקנאביס הרפואי הגדולות בישראל המיועדות בראש ובראשונה למטרת מחקר ופיתוח.

עם גמר בחינת הזנים הראשונים בחוות חברת קאנבריד, תחל לייצר את זרעי הזנים הנבחרים בקנה מידה מסחרי לשוק המקומי.

לכשיפתח השוק לייצוא זרעים מחוץ לישראל, החווה, תשמש גם לייצור וייצוא של זרעי קנאביס יציבים לשווקים ברחבי העולם.

בסוף 2020, הודיעה, החברה, כי רכשה חוות המפ (Hemp) באזור סן דייגו שבקליפורניה, ארצות הברית בגודל של כ-14 דונם ובעלות של כמיליון דולר.

החברה, מקימה בחווה מתקן לייצור זרעי המפ יציבים, המיועדים לשוק האמריקאי. התפוקה ההתחלתית של המתקן צפויה להיות כ-12.5 מיליון זרעים בשנה והיא תתפתח בהמשך לכ-50 מיליון זרעים בשנה.

CanBreed הודיעה, כי לאחר 4 שנות מחקר, סיימה לפתח את זרעי מכלוא יציבים ואחידים הראשונים בעולם של צמח הקנאביס.

החווה תחל את פעילותה באמצע שנת 2021 ותייצר ‘זרעי המפ‘ יציבים על בסיס הידע והטכנולוגיה של החברה בישראל. שוק זרעי ההמפ בארצות הברית, מוערך בלפחות כמיליארד דולר לשנה.

לאחרונה, הודיעה, חברת האגריטק והזרעים הישראלית CanBreed, כי לאחר 4 שנות מחקר, סיימה לפתח את זרעי מכלוא יציבים ואחידים הראשונים בעולם של צמח הקנאביס.

היחידה לקנביס רפואי (יק"ר)

בכך, החברה מביאה פתרון לבעיה העיקרית של תעשיית הקנאביס, הלוקה בחוסר הדירות וסטנדרטיזציה בשל היעדר יציבות גנטית בצמחים וכנגזר מכך עלויות ייצור גבוהות הפוגעות ברווחי המגדלים.

זרעי מכלוא יציבים ואחידים, עם גנטיקה מושבחת, פותרים את שתי הבעיות הללו.

בנוסף לכך החברה, הודיעה ב-2020, כי חתמה על הסכם רישיון מסחרי לפטנטים היסודיים של CRISPR-Cas9 עם בעלי הפטנט CRISPR – Corteva Biosciences ו-מכון Broad (של אוניברסיטאות MIT ו-הרווארד).

לאחרונה, הוכרזו מפתחות ה-CRISPR כזוכות פרס נובל לכימיה לשנת 2020. חברת קאנבריד, הנה חברת הקנאביס הראשונה בעולם שחתמה על הסכם רישיון מסחרי לטכנולוגיה זו.

█ אודות CanBreed

חברת האגריטק והזרעים הישראלית CanBreed, הוקמה בשנת 2017 במטרה לסייע למגדלים לספק חומר גלם איכותי ואחיד לתעשיות מבוססות קנאביס וכן להגדיל את רווחיות המגדלים.

צוות החברה מורכב מאנשי מקצוע ומומחים מתחום הזרעים והגנטיקה. מרכז פיתוח החברה נמצא בגבעת ח”ן שבמרכז הארץ וכולל משרדים, מעבדות, חדרי גידול וחממות

מרכז פיתוח של האגריטק והזרעים הישראלית CanBreed, הנו אחד ממתקני מחקר הקנאביס הגדולים בישראל ובין הגדולים בעולם.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן