חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חג פּוּרִים חדשות הרשויות המקומית מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’ מסחר | תעשייה פלילים

צעצועים מסוכנים גם לא בפורים – משרד הכלכלה מזהיר בעונש פלילי

מנהלת מינהל האכיפה והמדידה במשרד הכלכלה והתעשייה, הגב' נאוה זקן,‏ מזהירה את בעלי העסקים המפיצים צעצועים מסוכנים אלו ומבקשת להדגיש באזהרתה, כי; ייצור, ייבוא, מכירה והחזקה של צעצוע מסוכן במסגרת עסק, מהווים עבירה פלילית. העונש המרבי שעלוּל בית המשפט לפסוק במקרים אלו, מגיע עד שנת מאסר ו-קנס עונשי של עד 29,200 ₪. כל המשתמש, או מוכר או מחזיק צעצועים מסוכנים, עשוי להיות מוגש כנגדו כתב אישום פלילי...".
0
0
הגב' נאוה זקן, יושבת ראש הועדה הבין משרדית לצעצועים מסוכנים מ'מנהלת מינהל האכיפה והמדידה במשרד הכלכלה והתעשייה' ברקע: נפצים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
נאוה זקן ברקע: נפצים

“ברצוני להביא לידיעת הסוחרים ברשתות השיווק, ובחנויות הצעצועים, כי כל המשתמש, או מוכר או מחזיק צעצועים מסוכנים, עשוי להיות מוגש כנגדו כתב אישום פלילי והוא עלול להיענש על ידי בתי המשפט בקנסות עונשיים כבדים. “אל תגידו לא ידענו” – כך מזהירה הגב’ נאוה זקן , יושבת ראש הועדה הבין משרדית לצעצועים מסוכנים מ’מנהלת מינהל האכיפה והמדידה במשרד הכלכלה והתעשייה’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

או, טו, טו, מחרתיים (יום חמישי י”ג באדר התשפ”א, ה-25  בפברואר) יחלו חגיגות פורים 2021, חג הפורים, טומן בחובו סכנות ממשיות לתלמידי בתי ספר, ילדים ונוער, אינם מודעים לסכנות הרבות כשהם משחקים ב’צעצועים מסוכנים‘ העלולים לגרום נזקים גופניים חמוּרים ובלתי הפיכים גם להם ולסביבה.

כן, עלולים לגרום לשריפות ובהלה ורעש בלתי סביר, זאת, בנוסף על הפצעים, הצלקות, קטיעת אצבעות, פגיעה בעיניים ו-כוויות חמורות, הנגרמים מכל ה’צעצועים מסוכנים‘ הללו.

במשרד הכלכלה והתעשייה, ערים לגמרי למצב המדאיג והמסוכן וכאמור, מפעילים בשבועות האחרונים, אכיפה מוגברת בחנויות ובשווקים המפיצות צעצועים מסוכנים.

באחרונה, הוחלט, על ‘מבצע משולב למיגור הצעצועים המסוכנים‘ שנעשה בשיתוף מינהל אכיפה ומדידה באמצעות האגף לאכיפה במסחר במשרד הכלכלה בשיתוף עם משטרת ישראל והרשויות המקומיות.

המבצע, מצוי כעת בעיצומו כאשר מפקחי מינהל אכיפה ומדידה, פוקדים עשרות ישובים ממטולה ועד אילת ומבצעים ויבצעוּ בהתאם לסמכותם על פי חוק תפיסה של מגוון צעצועים מסוכנים

צעצועים מסוכנים; המשתמש, או מוכר או מחזיק צעצועים מסוכנים, עשוי להיות מוגש כנגדו כתב אישום פלילי 

בכללם; נפצים, זיקוקין, חזיזים, דמויי כלי ירייה, כמו; רובים ואקדחים מסוגים שונים, צעצועים הדומים לנשק אמיתי, טילים, כדורי נפץ, אבקות שריפה, זיקוקי דינור, מיכלי אירוסולים (בהם תרסיסי שלג, פתיתים ו-חוּטים). 

מוכרים או מחזיקים צעצועים מסוכנים? אל תסכנו ולא תסתכנו! צילום: אתר משרד הכלכלה והתעשייה
מחזיק צעצוע מסוכן

מנהלת מינהל האכיפה והמדידה במשרד הכלכלה והתעשייה, הגב’ נאוה זקן,‏ מזהירה את בעלי העסקים המפיצים צעצועים מסוכנים אלו ומבקשת להדגיש באזהרתה, כי; ייצור, ייבוא, מכירה והחזקה של צעצוע מסוכן במסגרת עסק, מהווים עבירה פלילית.

הגב’ נאוה זקן,‏ מוסיפה ומציינת, כי; העונש המרבי שעלוּל בית המשפט לפסוק במקרים אלו, מגיע עד שנת מאסר ו-קנס עונשי של עד 29,200 ₪.

על כן, ברצוני להביא לידיעת הסוחרים ברשתות השיווק, ובחנויות הצעצועים, כי כל המשתמש, או מוכר או מחזיק צעצועים מסוכנים, עשוי להיות מוגש כנגדו כתב אישום פלילי והוא עלול להיענש על ידי בתי המשפט בקנסות עונשיים כבדים. “אל תגידו לא ידענו“.

אנו קוראים לכל מי שיש לו מידע או נפגע כתוצאה ממכירת צעצועים מסוכנים, להגיש תלוּנה למשרד הכלכלה והתעשייה באתר האינטרנט של משרד הכלכלה והתעשייה“. סיכמה מנהלת מינהל האכיפה והמדידה במשרד הכלכלה והתעשייה, הגב’  זקן.

0
0דילוג לתוכן