"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

צבא | משטרה | ביטחון

ציון לשבח מטעם ראש המטה הכללי הוענק לסגן-אלוף מ' זכרו לברכה

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי על סאל מ.; "לצד הכישורים הרבים שלו הוא היה איש צנוע, איש שתוכו כברו, איש של אמת, איש שידעת שמה שאתה רואה זה מה שיש... מ׳ גדל במקום שהצמיח את כל זה, ואי אפשר להחמיץ את העוצמה שיש במשפחה הזו. אני מודה לכם בשם צהל, זהו יום לא קל והדבר המרכזי שצריך להישאר ממנו הוא גאווה. אני מעריך מאוד את פועלו של מ׳, ומצדיע לו גם בהיעדרו".
טקס קבלת הציון לשבח לסגן אלוף מ' שנהרג ב-חַ'אן יוּנֶס לאישה ולילדים מידי הרמטכל אביב כוכבי | צילום: דובר צהל | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
קבלת הצלש לסגן אלוף מ'.

בטקס מיוחד הבוקר (יום ראשון, כ"ב באלול התשע"ט) הוענק צלש (ציון לשבח) על ידי ראש המטה הכללי לסגן אלוף מ׳, זיכרונו לברכה (41), על פועלו במבצע המיוחד שהשתבש ב-חַ'אן יוּנֶס שברצועת עזה ביום 11 בנובמבר 2018. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה' בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

הטקס התקיים בביתו של סגן אלוף מ׳, זיכרונו לברכה, אליו הגיע ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מתוך כבוד והערכה למשפחה. אל הרמטכל, התלוו ראש אגף המודיעין, אלוף תמיר הימן ומפקדים נוספים.

דובר צהל, מסר, כי במהלך הטקס, הוענק לסגן אלוף מ' זיכרונו לברכה, מ-מערך המבצעים המיוחדים באגף המודיעין של צהל, תעודת ציון לשבח של הרמטכל, על פעילותו במבצע בו פעל עם צוותו, בשטח אויב, בנחישות, בקור רוח ובאומץ, להגנה על חבריו מתוך יוזמה וחתירה למגע.

כמו כן, על כך שנטל תפקיד קדמי בהשתלטות על האויב ופעל בתושייה לקידום ההשתלטות. בשמו של סגן אלוף מ' קיבלו את הצלש הוריו, אלמנתו וילדיו.

"זהו מקרה יוצא דופן של גבורה בולטת. אני מכיר את מ׳ עוד מהימים שהוא היה קצין צעיר בחטיבת 'הצנחנים'" – אמר ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי והמשיך; "לצד הכישורים הרבים שלו הוא היה איש צנוע, איש שתוכו כברו, איש של אמת, איש שידעת שמה שאתה רואה זה מה שיש.

הפעילות בה נהרג סאל מ. היא חלק מאירוע שיכול היה להסתיים באופן הרבה יותר חמור" – הדגיש ראש המטה הכללי, רב-אלוף כוכבי שהמשיך; "הוא קיבל החלטה שבעזרתה הצליח ליצור את התנאים, כדי שלא נתדרדר למשבר בעל השלכות אסטרטגיות.

אני מצדיע למ׳ על האופן בו פעל. רק מי שהיה בכאלה מצבים יודע אילו עוצמות, לחצים וכובד של שיקולים מונח על הכתפיים ומתרוצץ בראש בשברירי השנייה הזו".

"לא רק אני מלא הערכה ל-מ׳. בשם צהל, כולו אני אומר תודה על האופן שבו פעל ברגעים הללו. מ׳, היה קצין מיוחד וייזכר כדמות מופת. אשריו של מ׳ שזכה גם לאישה מיוחדת כזו ואני אומר לילדים – אשריכם שיש לכם אימא כזו ומשפחה כזו.

מ׳ גדל במקום שהצמיח את כל זה, ואי אפשר להחמיץ את העוצמה שיש במשפחה הזו. אני מודה לכם בשם צהל, זהו יום לא קל והדבר המרכזי שצריך להישאר ממנו הוא גאווה. אני מעריך מאוד את פועלו של מ׳, ומצדיע לו גם בהיעדרו". סיכם ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי.

דובר צהל, הוסיף, כי בהמשך היום הזה, עתידים להתקיים טקסי הענקת צלשים ו-תעודות הערכה ב-אגף המודיעין וב-חיל-האוויר.

█ קלטת רשת הקשר של מסוק הסער של חיל האוויר מרגעי חילוץ הכוח המיוחד מרצועת עזה בליל המבצע (הדמיה שאינה מהאירוע)

צוות מסוק סער של טייסת 118 ("דורסי הלילה") ובתוכו אנשי יחידת החילוץ בהיטס 669, איתר את הכוח המיוחד ונחת בקרבתו באזור הלחימה תחת אש, במרחק קצר מאיתורי אויב ידועים, כדי לפנות את הכוח ולהעניק טיפול רפואי.

במקביל לכך, מטוסי קרב, מסוקי קרב וכלי טיס הוזנקו לסיוע בתקיפת מטרות והשמדת אמצעי הלחימה שנשארו בשטח רצועת עזה.

בעליית הכוח למסוק, קשה היה לקבוע בוודאות שכלל הלוחמים היו בבטן המסוק והיה צורך לוודא, כי אף לוחם לא נותר על הקרקע. למרות הסיכון הכרוך בכך, נשאר הצוות על הקרקע מספר דקות בתנאי אי-ודאות ותוך סיכון, על מנת לוודא שכלל הלוחמים עלו על המסוק.

לאחר ספירת כלל הלוחמים, המסוק המריא בחזרה לישראל ונחת בבית החולים "סורוקה".

באירוע נהרג סגן אלוף מ' זיכרונו לברכה ונפצע לוחם נוסף. במהלכו, פעלו הצוותים במקצועיות, בקור רוח ובאומץ לב וגילו כושר מנהיגות בתנאי חוסר וודאות.

בפעולתם הביאו לידי ביטוי ערכים של רעות בלחימה, נחישות ודבקות במשימה שהביאו להצלת חיי אדם. על כל אלה הוענק לאנשי צוות האוויר צלש ותעודות הערכה.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן