בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

בריאות הציבור צבא | ביטחון

צהל – משאיות ואמבולנסים חדשים ישפרו הכשירות

אגף-הטכנולוגיה-והלוגיסטיקה בצהל רכש כ-100 משאיות חדישות וכ-160 אמבולנסים מבצעיים זאת כחלק משורת מהלכים לשיפור כשירות היבשה בחירום וכמענה לפער בניוד הלוגיסטי ביבשה בתכנית הרב שנתית ((תרש גדעון). בסופו יקלטו כ- 250 משאיות חדשות מסוג FMTV ◄ יכולות האמבולנסים, כוללות סביבת טיפול נוחה למטפל, גישות טובה יותר לציוד הרפואי, מערכת חמצן מובנית לטיפול בפצועים, עלות אחזקה נמוכה וחסכון בצריכת דלק. בנוסף בעל אפשרות לפנות עד 3 פצועים בשכיבה או 2 פצועים בישיבה ו-2 פצועים בשכיבה.
צהל יקלוט כ-100 משאיות מסוג FMTV המשאיות שיחליפו את משאיות ה"ריאו" שנמצאות בשימוש כבר למעלה מ-45 שנים | צילום: דוץ
צהל קלט משאיות FMTV

כ-100 משאיות חדישות וכ-160 אמבולנסים מבצעיים נקלטו לאחרונה על ידי צבא הגנה לישראל באמצעות אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, זאת במטרה להשפיע באופן משמעותי על ה'כשירות המבצעית של צהל' ככלל ושל 'היחידות הלוחמות' בפרט.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

תהליך ההצטיידות וחלוקת הכלים ליחידות צהל, מובל על ידי אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, כשמטרתו להעלות את רמת המוכנות והכשירות ביחידות צהל בפן הלוגיסטי, הרפואי, האחזקתי והטכנולוגי.

במסגרת החלוקה, ייקלטו כ-100 משאיות מסוג FMTV. בשבועות הקרובים, יחולקו הכלים ליחידות השונות. משאיות FMTV, צפויות להחליף את משאיות ה"ריאו" אשר נמצאות בשימוש צהל, כבר למעלה מ-45 שנים וישפרו את היכולות הלוגיסטיות בשעת חירום, מלחמה ושגרה.

ה- FMTV היא משאית טקטית לדרג השדה בעלת יכולת הובלת משא עד למשקל 8 טון. מדובר במשאית חדישה בעלת מערכות בטיחות והתראה שעומדות בסטנדרטים הבטיחותיים המתקדמים ביותר.

המשאית החדשה היא בעלת יכולת לשאת ולהוביל משקלים כבדים יותר, בעלת יכולת לשאת מכולה ובעלת יכולת העמסה ופריקה קלה יותר.

תהליך האפיון ומבט פנימה אל משאיותהרכש, בוצע כחלק משורת מהלכים ל'שיפור כשירות היבשה בחירום' וכמענה לפער בניוד הלוגיסטי ביבשה בתכנית הרב שנתית (תרש גדעון) בהובלת הרמטכל גדי איזנקוט.

מבט פנימה אל משאיות מסוג FMTV, המשאיות שיחליפו את משאיות ה"ריאו" | צילום: אתר צהל

בסופו של התהליך, יקלטו כ- 250 משאיות חדשות מסוג FMTV. קליטת ה-FMTV מתבצעת לצד קליטת משאיות מסוג HEMMET אשר החלה בשנתיים האחרונות ובמסגרתה נקלטו מאות משאיות בעלות יכולת עבירות גבוהה וכושר נשיאה גבוה להובלת אספקת ציוד כבד ותחמושת ליחידות השדה.

הקליטה מתבצעת גם לצד תהליך קליטה מתקדם של למעלה מ-300 כלי רכב שונים לביטחון שוטף, כגון; סוואנות, "טיוטות" ודודג'ים (״דודג'״) אשר יאפשרו הגברה של הזמינות המבצעית לניוד כוחות למול אירועים מתפרצים.

אמבולנס מבצעי חדיש לשימוש כוחות הרפואה בצהל, לראשונה מזה 17 שנה
אמבולנס מבצעי חדיש

יכולות האמבולנסים, כוללות סביבת טיפול נוחה למטפל, גישות טובה יותר לציוד הרפואי, מערכת חמצן מובנית לטיפול בפצועים, עלות החזקה נמוכה וחסכון בצריכת דלק.

בנוסף לכך, כל אמבולנס, הוא בעל אפשרות לפנות עד 3 פצועים בשכיבה או 2 פצועים בישיבה ו-2 פצועים בשכיבה.

תהליך רכישת האמבולנסים החל לפני כשנה במסגרת התכנית רב שנתית וזאת במטרה לרענן את המערך, לצורך העלאת המכונות של כוחות הרפואה והבאת מכשור רפואי מתקדם למטפל בשגרה ובחירום.

האמבולנסים החדשים, יאפשרו שיפור וטיוב פינוי רפואי מתקדם, נוחות למטופל ולמטפל, וציוד רפואי נגיש עם יכולת פינוי מתקדמת לפנות עד כ-4 פצועים  בכל אמבולנס.

מבט פנימה אל האמבולנס המבצעי החדש לשימוש כוחות הרפואה בצהל, לראשונה מזה 17 שנה | צילום: דוץ
מבט פנימה אל האמבולנס המבצעי

תהליך קליטת הכלים החדשים הוא חלק מתהליך אסטרטגי בהובלת החטיבה הטכנולוגית ליבשה וחטיבת הלוגיסטיקה של החלפת מערך המשאיות והרכבים הלוגיסטיים בצהל לכלים חדישים ומתקדמים, הן בהיבט הטכנולוגי והן בהיבט הבטיחותי.

"הכלים החדשים, מהווים בשורה משמעותית לדרג הטקטי ומצטרפים למגוון הפלטפורמות שכבר הוכנסו בשנים האחרונות" – הכריז בגאווה, ראש חטיבת הלוגיסטיקה, תת אלוף ניסן דוידי; "מדובר בבשורה שנושאת פירות בהמשך לתהליך שהחל לפני כשנתיים ומעצים את היכולת שלנו לתמוך בתמרון היבשתי בהיבטי אספקה ורציפות, ובכך את מוכנות צהל לחירום".

"חיל הרפואה, מטפל באלפי חיילים ואזרחים הזקוקים לטיפול רפואי ופינוי בכל הגזרות ובכל ימות השנה" – אמר קצין הרפואה הראשי, תת אלוף דר טריף בדר; "כדי לממש את האחריות המוטלת על חיל הרפואה, החיל שוקד כל העת לשיפור מקצועיות צוותי הרפואה והצטיידות בציוד הרפואי מתקדם ואיכותי.

היום, אנו מתגאים בכניסתם של 160 כלים חדשים ומתקדמים, המותאמים באופן מלא לצורכי החיל ומצוידים בציוד המשלים הנדרש". סיכם קצין הרפואה הראשי.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן