קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות חדשות עסקים מאזני הצדק

פשיטות רגל ופירוק חברות – נמשכת מגמת העלייה המדאיגה

דין וחשבון סיכום פעילות האפוטרופוס הכללי והכונס הרשמי לשנת 2017, חושף תמונה העגומה; עולה, כי בתחומי פעילות הכונס הרשמי, נמשכה בשנת 2017, מגמת העלייה בהיקף הפעילות, כדלקמן; תחום פשיטות הרגל - פתיחת הליכי פשיטת רגל - במהלך שנת 2017, הוגשו 21,231 בקשות לפתיחת הליכי פשיטת רגל ("צווי כינוס") עלייה של כ-10% לעומת שנת 2016 ◄ בתחום צווי כינוס (פתיחת הליך פשיטת רגל) - מתברר, כי במהלך שנת 2017, ניתנו על ידי בתי המשפט בכלל המחוזות 19,906 צווי כינוס, נתון המציין, עלייה של כ-23% לעומת שנת 2016. בראייה רב-שנתית מדובר בגידול נמשך במספר צווי הכינוס, המבטא עלייה בשיעור של 50% בפרק זמן של שלוש שנים (13,228 צווי כינוס בשנת 2014) ◄ בשנת 2017, התקבלו באפוטרופוס הכללי עיזבונות ותרומות לטובת מדינת ישראל בסך כולל של כ-69 מיליון שקלים חדשים.
פשיטות רגל ופירוק חברות - משרד השפטים, נמשכת מגמת העלייה | אין לי כסף, פושט רגל | אילוסטרציה | עיבוד צילום: שולי סונגו
אין לי כסף, פושט רגל | אילוסטרציה

דין וחשבון מטריד מאד של האפוטרופוס הכללי והכונס הרשמי במשרד המשפטים לשנת 2017, המביא היום (יום רביעי, ג' בטבת תשע"ט) סיכום פעילותו על מצב המשק הישראלי, חושף תמונה עגומה ומדאיגה. הדין וחשבון, כולל סקירה כללית של הפעילות במכלולים השונים; האפוטרופוס הכללי, הכונס הרשמי והרשם לענייני ירושה והוא מלווה בנתונים סטטיסטיים רבים על היקפי הפעילות בתחומים השונים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

עולה, כי בתחומי פעילות הכונס הרשמי, נמשכה בשנת 2017, מגמת העלייה בהיקף הפעילות, כדלקמן; תחום פשיטות הרגל – פתיחת הליכי פשיטת רגל – במהלך שנת 2017, הוגשו 21,231 בקשות לפתיחת הליכי פשיטת רגל ("צווי כינוס") עלייה של כ-10% לעומת שנת 2016.

בתחום צווי כינוס (פתיחת הליך פשיטת רגל) – מתברר, כי במהלך שנת 2017, ניתנו על ידי בתי המשפט בכלל המחוזות 19,906 צווי כינוס, נתון המציין, עלייה של כ-23% לעומת שנת 2016.

בראייה רב-שנתית מדובר בגידול נמשך במספר צווי הכינוס, המבטא עלייה בשיעור של 50% בפרק זמן של שלוש שנים (13,228 צווי כינוס בשנת 2014).

צווי הפטר – במהלך שנת 2017, ניתנו בכלל מחוזות הכונס הרשמי 7,620 צווי הפטר, בהשוואה ל-6,587 צווי הפטר שניתנו בשנת 2016 ול-4,093 צווי הפטר שניתנו בשנת 2015.

נתון זה, על פי הדוח, מהווה עלייה של כ-15% במספר צווי ההפטר לעומת שנת 2016.

ביטול תיקי פשיטת רגל – במהלך שנת 2017, בוטלו בכלל מחוזות הכונס הרשמי 5,637 תיקי פשיטת רגל. מדובר בעלייה של כ-34% במספר תיקי פשיטת הרגל שבוטלו לעומת שנת 2016, בה בוטלו 4,215 תיקי פשיטת רגל.

בתחום פירוק החברות מעלה הדין וחשבון;

  • במהלך שנת 2017, הוגשו 914 בקשות פירוק, עלייה של 3% במספר בקשות הפירוק לעומת שנת
  • במהלך שנת 2017, ניתנו 607 צווי פירוק, עלייה של כ-1% לעומת שנת 2016.
  • במהלך שנת העבודה 2017, הורחב השימוש בהגשת תביעות חוב באופן מקוון, וכ-97% מכלל תביעות החוב הוגשו באופן מקוון (כ-178,000 תביעות חוב).

 האפוטרופוס הכללי השיב לזכאים או ליורשים 212 נכסי מקרקעין וכספים בשווי כ-50 מיליון ₪.

במכלול האפוטרופוס הכללי נרשם כי בתחום גילוי נכסים עזובים וניהולם – נכון ליום 31.12.17 היו בניהול האפוטרופוס הכללי 14,796 תיקי ניהול רכוש פעילים, מתוכם 10,227 תיקי כספים ו- 4,596 תיקי נדלן, הכוללים 852 דירות ובתי עסק.

האפוטרופוס הכללי מנהל כספים עזובים, עבור הזכאים להם בהיקף של 1.856 מיליארד ₪.

עורכת הדין סיגל יעקובי, כונסת הנכסים הרשמית והאפוטרופוסית הכללית  | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עורכת הדין סיגל יעקובי

כתוצאה מפעילות יזומה השיב האפוטרופוס הכללי לזכאים או ליורשים 212 נכסי מקרקעין וכספים בשווי כ-50 מיליון ₪.

בתחום החילוט – יחידת החילוט הוקמה באפוטרופוס הכללי על רקע המאבק המתגבר בפשיעה הכלכלית ובהון השחור והצורך בהקמת מנגנוני ניהול אפקטיביים לרכוש התפוס.

בשנת 2017, נפתחו ב'יחידת החילוט' 2,293 תיקי חילוט, בהשוואה ל- 659 בשנת 2016. התיקים כוללים; נדלן, כספים ומיטלטלין בחילוט זמני או קבוע.

בשנת 2017, התקבלו באפוטרופוס הכללי עיזבונות ותרומות לטובת מדינת ישראל בסך כולל של כ-69 מיליון שקלים חדשים.

בתחום מערך הפיקוח על אפוטרופסים ומנהלי עיזבון, בשנת 2017, החל האפוטרופוס הכללי להכשיר עורך דין לעריכת ייפוי כוח מתמשך והקים מאגר ממוחשב לשם הפקדת מסמכים.

בשנת 2017, הופקדו במרשם ההפקדות שמנהל האפוטרופוס הכללי 522 ייפויי כוח מתמשכים, 40 מסמכי הנחיות מקדימות למינוי אפוטרופוס ו-22 מסמכי הבעת רצון.

כמו כן, קוימו בשנה זו 6 הכשרות אשר במהלכן הוסמכו על ידי האפוטרופוס הכללי כ-1,650 עורכי דין לעריכת שלושת המסמכים החדשים.

דוברת היחידות המקצועיות באגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים עורך דין שיר נוי פיינר, מסרה וציינה לאתר כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה' כי במכלול הרשם לענייני ירושה, שנת 2017, התאפיינה בהמשך מגמת העלייה בהיקף הפעילות והמשך הליכי התייעלות של 'יחידות הרשם לענייני ירושה' ב-מחוזות השונים;

  • במהלך השנה, הוגשו אל הרשמים לענייני ירושה ברחבי הארץ 41,535 בקשות שונות, זאת בהשוואה לשנת 2016 שבה הוגשו 42,503 בקשות.
  • כמו כן, בשנת 2017, ניתנו על ידי הרשמים לענייני ירושה 46,704 צווים והחלטות, בהשוואה לשנת 2016 שבמהלכה ניתנו 36,487 צווים והחלטות.
  • במהלך שנת 2017 לרשם לענייני ירושה באפוטרופוס הכללי 27,913 בקשות מקוונות לצווים (כ-78% מכלל הבקשות) בהשוואה ל-26,162 בקשות מקוונות שהוגשו בשנת 2016 ול-6,723 בקשות מקוונות שהוגשו בשנת 2015.

 שרת המשפטים, שקד; החייבים התמימים יוכלו לפתוח דף חדש וללמוד התייעלות כלכלית נכונה וגם יאפשר לנושים למצות החובות האפשריים

הגב' איילת שקד שרת המשפטים וחברת כנסת | רקע: אזרח ב'חדלות הפירעון' | עיבוד צילום: שולי סונגו
איילת שקד שרת המשפטים | רקע: אזרח ב'חדלות הפירעון'

שרת המשפטים, חברת כנסת איילת שקד; "גם לתחום פשיטות הרגל והאפוטרופסות, הבאנו בשורות חברתיות. חוק הדגל בנושא הוא 'חוק חדלות פירעון' שחוקקנו לאחרונה, אחרי עבודה של שלוש שנים.

החוק גם יאפשר לחייבים התמימים לפתוח דף חדש וללמוד התייעלות כלכלית נכונה וגם יאפשר לנושים למצות את החובות האפשריים. אני מודה לאפוטרופסה הכללית, עורכת דין סיגל יעקבי, על עבודתה המאומצת והחשובה".

מנכלית משרד המשפטים, עורכת דין אמי פלמור; "הדוח משקף את מכלול הפעילות של אגף מורכב – ועל אף שהכונס הרשמי, מושך את רב העניין התקשורתי, המשרד שם דגש רב גם על הפעילות בתחום האפוטרופסות.

בתוך כך, יישום תיקון מספר 18 ל-חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, המאפשר הפעלת מכשיר משפטי החדש; 'ייפוי כוח מתמשך' המהווה חלופה לכלי האפוטרופסות, במטרה להרחיב את האוטונומיה הניתנת לאנשים שמונה להם אפוטרופוס, מבטאת, את מחויבותו של משרד המשפטים כמשרד חברתי, לפעול למען אוכלוסיות מוחלשות וייחודיות.

בד בבד, האגף ממשיך לפעול ביתר שאת, גם בתחום רשם הירושה, על מנת לתרגם את בשורת השירותים המקוונים הרבים שהשיק לאחרונה, למהפכת שירות של ממש".

האפוטרופסה הכללית והכונסת הרשמית במשרד המשפטים, עורכת דין סיגל יעקבי; "האפוטרופוס הכללי והכונס הרשמי הוביל תיקוני חקיקה חברתיים רבים בשנים האחרונות שנותנים את אותותיהם הלכה למעשה בשטח בין השאר בהנגשת זכויות לאוכלוסיות מוחלשות.

מהפכת החלופות לאפוטרופסות המאפשרות לכל אדם לקבוע את עתידו, כמו גם מהפכת תיקון חקיקת דיני חדלות פירעון, תשפיע על הכלכלה בישראל ועל זכויות הפרט".

אל דין וחשבון – סיכום הפעילות המלא 2017.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן