ההפתעה המרגשת של סגן י׳ | חיל-האוויר הישראלי

לזה הוא לא ציפה! סגן י׳ חשב שהוא מצטלם לסרטון רגיל לקראת סיום קורס-טיס 179, אבל... לנו היו תכניות אחרות!

למי הצביעה גאולה אבן-סער ב-2006? | גיא זהר

כאן 11 | גאולה אבן-סער טענה שכל חייה הצביעה ליכוד, אבל מאמר מ-2006 טען אחרת. יש פער - וסגרנו אותו | אופירה אסייג, טענה שבסין וביפן אין תאונות דרכים. בדקנו. ועוד פערים קטנים | איך גם נתניהו וגם גדעון סער משתמשים באותו סקר להוכיח את הובלתם?

פורום כאן נעים

“למה אתה גונב?”: מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות פלילים

פרשיית שוחד שירות המזון ב-משרד הבריאות – 5 עובדים הורשעו

בית המשפט המחוזי בתל אביב, הרשיע עובדי שירות המזון של משרד הבריאות במסגרת פרשיית שוחד התברר, כי 'עובדי רשוּת המזון' קיבלו טובות הנאה ב; כסף מזומן, כרטיסי מתנה, ריהוט גן ומוצרי צריכה שונים בשווי מצטבר של עשרות אלפי שקלים ◄החמישה' הורשעו על פי הודאתם, לאחר הליך גישור, בכתבי אישום מתוקנים במסגרת הסדר טיעון ללא הסכם לעניין העונש.
כב' השופט בני שגיא בית המשפט המחוזי בעיר תל אביב ברקע: יְבוּא סחורות | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
כב’ השופט בני שגיא

רות שימברג, ארתור פטחוב, ילנה לבינסקי, דורית עשור, ו-שלומית אור, עובדי ‘שירוּת המזון במשרד הבריאות’ לשעבר, הורשעו היום (יום חמישי, כ”ג חשון תש”פ) בעבירות לקיחת שוחד, תיווך בשוחד והפרת אמונים, כל אחד לפי חלקו, בבית המשפט המחוזי בעיר תל אביב על ידי כבוד השופט בני שגיא.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

שירות המזון הארצי הוא גוף במשרד הבריאות המשמש כסמכות העליונה לקביעת הנחיות לכל יבואני המזון, בעלי עסקי המזון, היצרנים והצרכנים במדינת ישראל. כחלק מתפקידו, מפקח השירות על המזון המיוצר בישראל ומיובא אליה.

בהודעה מטעם ‘המחלקה הכלכלית של פרקליטות המדינה’ נמסר, עוד, כי חקירת הפרשה חשפה התנהלות חמוּרה שבה ‘עובדי שירוּת המזון הארצי’ לקחו ‘שוחד‘ מידי יבואנים ו-יועצי מזון.

עוד עולה, כי עובדי רשות המזון, קיבלו טובות הנאה ב-כסף מזומן, כרטיסי מתנה, ריהוט גן וכן, מוצרי צריכה שונים בשווי מצטבר של עשרות אלפי שקלים.

רות שימברג, מנהלת מחלקת הייבוא בשירות המזון לשעבר, הורשעה בכך שלקחה שוחד במשך שנים מיועץ מזון וכן בהפרת אמונים בקשר ליחסיה עם יועץ מזון אחר ויבואנים נוספים בכך שקיבלה טובות הנאה בדמות כרטיסי מתנה, מוצרי צריכה וחופשה בבית מלון.

ארתור פטחוב, מי שהיה מהנדס מזון האמון על מתן אישורי הייבוא למוצרי המזון הנכנסים למדינת ישראל, הורשע בכך שבמשך שנים ובאופן שיטתי לקח שוחד מיועץ מזון, תיווך בשוחד בין יבואן לבין מנהלת מחלקת הייבוא בשירות המזון ולקח טובות הנאה נוספות משלושה יבואנים שונים במקביל לעבודתו כמהנדס מזון ובכך ביצע עבירות הפרת אמונים.

ילנה לבינסקי, מהנדסת מזון לשעבר אשר הייתה אמונה על מתן אישורי ייבוא, הורשעה בלקיחת שוחד בדמות כספים במזומן ומוצרי צריכה שונים  מיבואן, אשר נזקק לשירותיה וכן בהפרת אמונים, כך שקיבלה מידי יועץ מזון ומיבואנים נוספים טובות הנאה שונות, כגון; כרטיסי מתנה וכספים במזומן.

דורית עשור, מזכירה לשעבר בשירות המזון, הורשעה בכך שלקחה שוחד בדמות כספים במזומן וטובות הנאה שונות מאחד היבואנים אשר נזקק לשירותיה והפרה אמונים בכך שקיבלה טובות הנאה משני יבואנים אחרים לפי בקשותיה.

שלומית אור, מזכירה נוספת לשעבר בשירות המזון, הורשעה בביצוע עבירות הפרות אמונים בקשר לקבלת טובות הנאה משני יועצי מזון במקביל לעבודתה ב-שירות המזון וטיפולה בבקשותיהם.

אגף דוברות הסברה ותקשורת של משרד המשפטים, מסר באמצעות דוברת מחוז תל אביב עורכת דין ניצן שפיר, מסרה ל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי; החמישה, הורשעו על פי הודאתם, לאחר הליך גישור, בכתבי אישום מתוקנים במסגרת ‘הסדר טיעון ללא הסכם לעניין העונש’.

בעניינה של הנאשמת אור, הוסכם, כי התביעה לא תטען למאסר מאחורי סורג ובריח. נגד שני עובדי ציבור נוספים, מנהלת תחנת ההסגר בנמל אשדוד ומהנדסת בשירות המזון, עדיין מתנהלים הליכים בבית המשפט.

בתיק מטפלים עורכי הדין טל פרג’ון ועמיתו אלעד אשכנזי מן המחלקה הכלכלית של פרקליטות המדינה. הטיעונים לעונש בתיק, יישמעו במועד שיקבע בהמשך בפני כבוד השופט מרדכי לוי בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

אל הכרעות הדין וכתבי האישום המתוקנים;

אל הכרעת דין שירות המזון.

ארתור פטחוב כתב אישום מתוקן.

דורית עשור, כתב אישום מתוקן.

כתב אישום מתוקן נאשמת 2+5.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

דילוג לתוכן