101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חדשות כאן ישראל חינוך קורונה | Covid-19

פרץ: מתחילת המשבר הצבנו החינוך המיוחד בראש סדר העדיפויות

שר החינוך, רפי פרץ: "שגרת יומם והמסגרת עבור תלמידים אלו קריטיים מאוד והמשבר הזה עלול  לגרום לנסיגות בהתקדמות שלהם. בנינו מערכת מדורגת של חזרה לשגרה, תחת הנחיות קפדניות של משרד הבריאות, ואנו פועלים כל העת על מנת ששאר מסגרות החינוך יוכלו לחזור לשגרה החדשה" ◄ מנכל המשרד שמואל אבואב: "אנחנו ערוכים לכל התרחישים, ובשלב הראשון פעלנו להחזיר ללימודים את ילדי החינוך המיוחד".
0
0
שר החינוך הרב רפי פרץ; ברקע: ילדי החינוך המיוחד, אבחון תסמונת אוטיסטית | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
שר החינוך הרב רפי פרץ

מתווה החזרה ללימודים של ‘מערכת החינוך המיוחד’ פורסמה אמש (מוצש, כ”ד בניסן התש”פ) על ידי משרד החינוך. בהתאם למתווה, החזרה  תעשה באופן מבוקר והדרגתי ובכפוף להנחיות משרד הבריאות. המתווה מאפשר לתלמידים הזכאים לשירותי חינוך מיוחדים לקיים סדר יום שיהווה שגרה חדשה בעבורם ובעבור בני משפחותיהם, תוך שמירה על בריאותם והקפדה על ההתנהלות ועל הגברת המודעות לצמצום האפשרות להידבקות.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

שר החינוך הרב רפי פרץ; מתחילת המשבר (מגיפת קורונה | Covid-19) הצבנו את ‘החינוך המיוחד’ בראש סדר העדיפויות – גם כאשר נאלצנו לסגור את מרבית המוסדות פעלנו להחריג את “החינוך המיוחד“.

שגרת יומם והמסגרת עבור תלמידים אלו, קריטיים מאוד והמשבר הזה, עלול לגרום לנסיגות בהתקדמות שלהם.

בנינו מערכת מדורגת של חזרה לשגרה, תחת הנחיות קפדניות של משרד הבריאות ואנו פועלים כל העת על מנת ששאר מסגרות החינוך, יוכלו לחזור לשגרה החדשה. סיכם שר החינוך הרב פרץ.

מנכל משרד החינוך, מר שמואל אבואב; “כוחה של מערכת החינוך הישראלית היא ביכולתה להגיב במהירות וביעילות ולצלוח מעברים חדים בין שגרה ל-חירום.

מיד גם סגירת בתי הספר, התחלנו את הלמידה מרחוק, פתחנו 70 מוקדים טיפוליים ברחבי הארץ, כדי לתת מענים מידיים ל’תלמידים עם צרכים מיוחדים‘ ובמקרים חריגים הנגשנו טיפולים בבתי התלמידים.

במקביל, שקדנו לילות כימים על חלופות אפקטיביות לפתיחה מדורגת של מוסדות החינוך, כאשר האוכלוסייה הראשונה ששמנו עליה דגש ודאגנו שיינתן לה מענה היא החינוך המיוחד שתחזור החל מיום שלישי באופן מדורג ומסודר”.

להלן מתווה החזרה המדורג של ‘החינוך המיוחד‘ ללימודים;

  • מוסדות החינוך המיוחד, ישובו ללימודים ביום שלישי ה- 21.4,
  • ‘כיתות לחינוך מיוחד’ בבתי ספר רגילים ו-שילוב, יחזרו ביום רביעי ה- 22.4,
  • הלימודים בחברה הערבית, יחלו בתאריך ה- 25.4,
  • המתווה, גובש בכפוף לנהלים של ‘משרד הבריאות‘ וקיבל את אישורו.

המתווה, מתייחס אל ילדים ואל תלמידים הלומדים במסגרות ‘החינוך המיוחד‘ וכן לתלמידים הלומדים בכיתות חינוך מיוחד בבתי ספר רגילים ולתלמידים משולבים בבתי הספר ובגנים.

הצוותים החינוכיים ו’הרשויות המקומיות‘ יערכו ביומיים הקרובים לקראת פתיחתם של מוסדות החינוך ביום שלישי.  במשרד החינוך, מציינים, כי בכל מקרה הבאת התלמיד אל המוסד החינוכי, תהיה נתונה לבחירת ההורה.

 אופן ההפעלה במוסדות החינוך המיוחד;

▪️  הלמידה תתבצע לסירוגין בימים שייקבעו מראש לכל תלמיד על פי המערכת האישית שלו או במתכונת של למידה במשמרות.

▪️ הלמידה תתקיים בקבוצות של עד 2-3 תלמידים במרחב הגןכיתה, תוך הקפדה על 2 אנשי צוות קבועים שייפגשו עם התלמידים.

▪️ לכל תלמיד שיגיע למוסד החינוכי, תתוכנן מערכת אישית עד 3 פעמים בשבוע בתיאום עם ההורה.

▪️ משך כל מפגש, יהיה בין שעתיים עד שלוש שעות וכן תתוכנן עבור התלמיד תכנית למידה מרחוק.

▪️ בכל מוסד חינוכי, יתוכנן מערך הפסקות לכל כיתה במרחב ובזמן נפרד. לא תתקיים הפסקה משותפת לכלל התלמידים.

▪️ התנועה במרחבים המשותפים תהיה בכפוף להנחיות משרד הבריאות, תוך שמירה על חבישת מסיכות שתעשה בהתאם לצרכים של כל אוכלוסייה, שמירה על כללי מרחק, מספר הנוכחים והקפדה על כללי ההיגיינה.

מנכל משרד החינוך מר שמואל אבואב | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
שמואל אבואב

מקום הלימוד;

▪️ ילדים ותלמידים במוסדות לחינוך מיוחד, יגיעו למוסד החינוכי בו הם לומדים בשגרה.

▪️ ילדים ותלמידים בכיתות לחינוך מיוחד בתי ספר רגילים ותלמידים משולבים בגנים ובתי ספר רגילים, יגיעו אל מוסדות החינוך שייקבעו על ידי הרשות המקומיתבעלות והשיבוץ, ייעשה בהתחשב במרחק ממקום המגורים שלהם.

תלמידים חולים בביתם אשר זכאים לשירותי חינוך מיוחדים בשגרה באמצעות תכנית שלבים, יינתן להם שירות באמצעות למידה מרחוק או בבית, ככל שניתן.

תלמידים אשר מקבלים שירותים רפואיים בשגרה במוסדות החינוך המיוחד באמצעות ביקור רופא, יקבלו את המענה בביתם, ככל שניתן.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן