קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

הטור האישי של פרוספר אזרן חדשות מדינת ישראל בת 70

פרס עוכר ישראל לגרוסמן השקרן רודף הכבוד

הסופר דָּוִיד גְּרוֹסְמַן, אני קובע שאתה שקרן ביודעין ומעליל עלילות שווא על מדינה שלא רק לא הקיאה אותך מקרבה - אלא מעניקה לך פרס ישראל אשר לדעתי, אינך ראוי לקבלו כאן במדינת האפרטהייד... אתה צבוע ורודף פרסום אותם חילקת כבר אתמול לשכמותך. נראה אותך מוכיח לנו את ערכיותך ומסרב לקבל את הפרס מהמדינה "שאינה עוד בית" בשבילך לדבריך הפומביים. נראה אותך נעדר מהטקס של מדינת האפרטהייד שהיא לא ביתך! "הצבא יורה באזרחים תמימים". מרעיל בארות שכמותך. לו לא הצבא הזה אז היו שוחטים גם אותך. ואל תשלה את עצמך שתינצל מסכיניהם.
הסופר דָּוִיד גְּרוֹסְמַן עם פרוספר אזרן ברקע: לוגו פרס ישראל
הסופר דָּוִיד גְּרוֹסְמַן עם פרוספר אזרן

הקמפיין שמנהל הסופר דָּוִיד גְּרוֹסְמַן, מזה שנים כמועמד נצחי לקבלת 'פרס ישראל לספרות' הגיע לסיומו המוצלח; וועדה/רשימת אנשים, החליטה להעניק לו את מבוקשו ולהודיע לו חגיגית שהפעם הוא זכה. הפעם יקבל את פרס ישראל.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

רודף הכבוד הבלתי נלאה, לא הסתפק בכך והתחיל קמפיין אישי לחוץ וצפוף, כדי לקבל זכות הנואם הראשי מטעם / נציגות מקבלי אות פרס ישראל השנה. הנחשב פרס יוקרתי שמעניקה מדינת ישראל במגוון רחב של תחומים. הענקת הפרס, כידוע, נערכת מדי שנה במוצאי יום העצמאות בירושלים בטקס ממלכתי בהשתתפותם של ראשי המדינה.

הרודף הכבוד הבלתי נלאה, נלחם לזכות הנואם הראשי, אך למגינת ליבו הפעם-תאוותו לא עלתה בידו – שר החינוך מר בנט, קבע שהפעם תייצג את מקבלי הפרס, מי שהוכרזה כ'כלת פרס ישראל למפעל חיים' על חיזוק הרוח היהודית-ישראלית, הגברת מרים פרץ.

זה היה האות מצדו של הסופר  גְּרוֹסְמַן, להתפרץ ישר לתקשורת ולזעוק זעקת "הקוזק הנגזל" בכוונה לשנות בלחצם על השר בנט, את החלטתו. – אך משלא עלה הדבר בידו של גרוסמן, עלה זעמו, עד כדי שסידר לעצמו במה אחרת מוקדמת יותר מבמת הפרס על מנת לככב בה כנואם מרכזי.

נאום שצולם מקצועית ופורסם ב'יום הזיכרון' עם תרגום לערבית ולאנגלית. אם חשבתם שבזה בא הוא על סיפוקו רודף הכבוד מר גרוסמן, אז טעיתם; הוא החליט לנצל את ערב יום הזיכרון למטרותיו הפוליטיות הידועות, ששנאת המדינה הנבעת משקריו, עליה, הם הם העיקר בנאומו.

הוא בחר לא להתחשב ברוב – שנאתו בשכול של כולנו ולכן, אין הוא ראוי להתחשבות.

 האפרטהייד השקרי של הסופר דָּוִיד גְּרוֹסְמַן

האפרטהייד השקרי של גְּרוֹסְמַן, אמור נא לי;

 • מי מצוי ב"אפרטהייד גרוסמן השקרן? הערבים או היהודים?
 • מי נבדק בהר הבית במגנומטרים?
 • מי נוסע בארץ ברכב ממוגן?
 • מי חי בארץ בישובים מגודרים עם מגדלי שמירה ושומרים?
 • מי בונה בארץ ללא רישיון ולא הורסים לו?
 • מי משנן שנאה ממסגדים בקולי קולות ולא נוגעים בו?
 • מי רוצח את מי שמאכילו?
 • מי חי בפוליגמיה למרות החוק ומקבל כספי מדינה?
 • מי נותן מים חשמל ועוד מאות משאיות של מזון לאויביו?
 • למה אין מפגין ערבי אחד לשלום?
 • באיזו מדינה ערבית יש כזו דמוקרטיה לערבים?
 • בכמה פרלמנטים במדינות ערב, יש חברי פרלמנט יהודים ושרים דרוזים ושופטים יהודים ועובדי ממשלה יהודים?
 • על איזה אפרטהייד, אתה מדבר????

– אי לכך, הסופר דָּוִיד גְּרוֹסְמַן, אני קובע שאתה שקרן ביודעין ומעליל עלילות שווא על מדינה שלא רק לא הקיאה אותך מקרבה – אלא מעניקה לך פרס ישראל אשר לדעתי, אינך ראוי לקבלו כאן במדינת האפרטהייד.

אבל…

אתה צבוע ורודף פרסום וכסף הפרס שקיבלת, חילקת כבר אתמול לשכמותך.

 • נראה אותך מוכיח לנו את ערכיותך ומסרב לקבל את הפרס מן המדינה "שאינה עוד בית" בשבילך לדבריך הפומביים.
 • נראה אותך נעדר מהטקס של מדינת האפרטהייד שהיא לא ביתך!
 • צבא יורה באזרחים תמימים".
 • מרעיל בארות שכמותך.

הסופר גְּרוֹסְמַן, לו לא הצבא הזה, אז היו שוחטים גם אותך. ואל תשלה את עצמך שתינצל מסכיניהם. "האזרחים התמימים" האלה מתועדים ועושים מעשים אלימים כנגד מדינתנו הריבונית.

בכל מקום בעולם, היו נערמות גופות של פורעים שהיו מנסים לחדור בכוח גבול בין לאומי.

הסופר גְּרוֹסְמַן, למה אינך בא בטענות למצרים שהרי החזרנו להם את עזה עד הסנטימטר האחרון? שהם ייקחו אחריות על העזתים המצריים שבשבי החאמאס!

אתה ושכמותך, הבטחתם לנו שאם נגרש את היהודים מ'חבל קטיף' – בו יבוא השלום? היכן השלום?

אל תסמוך על חולשת זיכרוננו, הוא יכה בך כל פעם שתאמר דברי בלע על המדינה שלנו.

 הסופר גְּרוֹסְמַן, לו לא הצבא הזה, אז היו שוחטים גם אותך

לא ישכון שלום עד שיקבלו גם הם מדינה. עוד אטימות מוחין ועיוורון של סופר בדיוני ובוודאי; עראפאת הרוצח, קיבל מאהוד ברק כל רצונו. גם אולמרט, הסכים לכל והם דחו את המתנות – הם לא רוצים מדינה ליד ישראל הם צמודים למפה שלהם מהירדן ועד הים ללא יהודי בתווך גם אם הוא אגרוסיימן.

הם ממשיכים לשלם לרוצחים משכורות מעולות, כדי שיקדמו את אינטרס השמדתנו. אתה חף מאחריות לעתידנו ולכן אינך מרגיש בבית.

בוא גם עכשיו ותראה לנו כמה מיוחד אתה ותגור במדינה דמוקרטית ונאורה בה אתה תומך ותעבור לכמה שנים ל…עזה.

"מי שמרחם על אכזרים סופו שיתאכזר לרחמנים".

גרוסמן… תמשיך בתעתועי דמיונך ואל תיתן לאמת האכזרית לבלבל אותך. אני יכול לקעקע כול מילה נגדנו היוצאת מפיך, אך אפסיק כאן.

אשמח אם תתנה את חלוקת חצי מכספי הפרס למארגני הטקס המשותף, כפי שהצהרת בנאום בכך שתעשו אותו/את הטקס המשותף בשנה הבאה בעזה או בראמאללה על מנת שנוכל לשמוע את נאומי השלום של משפחות הרוצחים/הטרוריסטים מחבל ארץ יהודה שומרון ו… עזה.
אודות הכותב

פרוספר אזרן

הכותב פרוספר אזרן (ראש העיר קריית שמונה (1997-1984) הוא נולד ב- 10/5/1949 במרוקו. עלה לארץ ב-1955 ומאז מתגורר בקריית שמונה. נשוי, אב לשלושה. איש ציבור, פוליטיקאי ובעיקר כיום יזם.

בשנים 1974-1967 שירת במשמר הגבול כקצין בדרגת פקד. בשנים 1975-1974 שימש מפקד המשמר האזרחי בקריית שמונה. בשנים 1981-1975 שימש מנהל אגף איכלוס, קליטה ופיתוח בעיריית קריית שמונה. במקביל, שימש במילואים מפקד החבל הקדמי בדרגת רס"ן.

ב-1984 נבחר לכהן כראש העיר קריית שמונה, קדנציה שלישית ברציפות בתפקיד זה. ב-1989 נבחר לתפקיד יו"ר פורום ערי פיתוח.
ב-1994 נבחר ליו"ר איגוד ערים לכבאות בגליל ובגולן.

אזרן, זכה לתארי אזרח כבוד מהערים ניו אורלינס, מיאמי ביץ' וסן חוזה שבארה"ב. כמו כן, זכה לתעודת מניית כבוד מחברת רסקו ולתואר כבוד של 'התנועה חוקה לישראל'.

בנובמבר 1997 התפטר מכהונת ראש העיר קריית שמונה ובמקביל התפטר מתפקידיו הציבוריים האחרים. מאז הוא עוסק ב-ייעוץ לחברות בנושאי אירגון ומינהל.

1 Comment

 • פרוספר אזרן: "הסופר דָּוִיד גְּרוֹסְמַן, אני קובע שאתה שקרן ביודעין ומעליל עלילות שווא על מדינה שלא רק לא הקיאה אותך מקרבה – אלא מעניקה לך פרס ישראל אשר לדעתי, אינך ראוי לקבלו כאן במדינת האפרטהייד… אתה צבוע ורודף פרסום אותם חילקת כבר אתמול לשכמותך. "

  כבר צוטט בסרט "סלאח, פה זה ארץ ישראל": "הם לא מבינים במופשט" מדוע אתה מתעקש לאמת את המצוטט ?

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן