חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

אוניברסיטה | מכללה חדשות בריאות מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’ מינויים במגזר הציבורי

פרופ’ יהודה שינפלד הוא נשיאה החדש של אוניברסיטת אריאל

פרופ' יהודה שינפלד, הינו מומחה לרפואה פנימית ואימונולוג, הוא בוגר הפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים, יכנס לתפקידו ביוני 2021 ויחליף בתפקידו את פרופ' יהודה דנון, המכהן כנשיא האוניברסיטה משנת 2012, שבתקופתו הפכה 'אריאל' ממרכז אקדמי ל-אוניברסיטה ◄ פרופ' שינפלד, פרסם לאורך הקריירה המדעית שלו, מחקרים ומאמרים רבים ופיתח תיאוריות המיוחסות לו ישירות.
0
0
פרופ' יהודה שינפלד נשיא אוניברסיטת אריאל | צילום: האקדמיה למדעים | עיבוד: שולי סונגו©
פרופ’ יהודה שינפלד

 פרופ’ יהודה שינפלד, הוא הנשיא אוניברסיטת אריאל. כך אישרה השבוע האסיפה הכללית של אוניברסיטת. לאחר המינוי אמר פרופ’ שינפלד:”באתי לאוניברסיטת אריאל וראיתי את הברק בעיניים, תפקידנו לפתח את האוניברסיטה למצוינות מחקרית מדעית ולשותפות אזורית ולשלום”.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ בפייסבוק או בטוויטר.

בנוסף לאישור בחירת הנשיא פרופ’ שינפלד, בחרה האסיפה הכללית את יושב ראש חבר הנאמנים החדש, מר אדיב ברוך.

הוא נחשב דמות מובילה בתעשיית ההייטק הישראלית ומכהן כיושב ראש ‘מכון הייצוא’ וכיושב ראש ‘מכון החדשות והטכנולוגיה‘.

כמו כן, הוא מוביל את ארגון היזמים הצעירים ופועל רבות להובלת החדשנות העולמית של ישראל.

בנוסף שימש כחבר מייסד בחברת ‘נס טכנולוגיות’ ועוסק ברחבי העולם ב-פתרונות IT רפואיים, חברות סייבר, ערים חכמות ופתרונות פיננסיים.

ברוך, הוא בעל תואר ראשון (BSC) ב-הנדסת תעשייה וניהול ומערכות מידע של הטכניון.

עם מינויו אמר מר ברוך; “אני גאה ונרגש לקבל את האחריות כיושב ראש חבר הנאמנים של אוניברסיטת אריאל שהוכיחה את הנחישות האקדמית להמשיך להתקדם ולהוביל נושאי מחקר בתחומים מגוונים ולהצעיד את האוניברסיטה גם לזירה הבינלאומית”.

פרופ’ שינפלד, הינו מומחה לרפואה פנימית ואימונולוג, הוא בוגר הפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים.

התמחה ב-רפואה פנימית בבית החולים בלינסון ובעל התמחות נוספות ב‘אימונולוגיה קלינית’.

לפני כעשור, יזם והקים פרופ’ שינפלד ב‘מרכז הרפואי שיבא’ מרכז חדשני וראשון מסוגו בעולם ‘מרכז זבלדוביץ למחלות אוטואימוניות’ אשר עמד בראשו עד שנת 2018.

בנוסף פרופ’ שינפלד, הקים וייסד מעבדות מחקר בבתי החולים בלינסון ו-סורקה.

מימין לשמאל: יושב ראש הועד המנהל מרק צל, נשיא האוניברסיטה היוצא פרופ' יהודה דנון, הנשיא הנבחר פרופ' שינפלד, רקטור האוניברסיטה פרופ' אלברט פנחסוב, יושב ראש חבר הנאמנים מר אדיב ברוך | צילום: דוברות אוניברסיטת אריאל | עיבוד: שולי סונגו©
הועד המנהל אוניברסיטת אריאל

בשנת 1985, לראשונה שימש פרופ’ שינפלד כמנהל המחלקה הפנימית ד’ ב‘בית החולים סורוקה’ בעיר באר שבע ובמקביל לימד באוניברסיטת בן גוריון.

לאחר כ-4 שנים, התמנה למנהל המחלקה הפנימית ב’, והקים את ‘המרכז למחלות אוטואימוניות במרכז הרפואי שיבא’ וכעבור שנה הוא מוּנה ל”פרופסור מן המניין” ב-בית הספר לרפואה על שם; סאקלר באוניברסיטת תל אביב.

פרופ’ יהודה שינפלד, פרסם לאורך הקריירה המדעית שלו, מחקרים ומאמרים רבים ופיתח תיאוריות המיוחסות לו ישירות.

הוא ערך וכתב כ-65 ספרי לימוד בתחום הרפואה לסטודנטים ולקהל הרחב, ביניהן; ערך את ‘האנציקלופדיה הישראלית לרפואה’ שנכתבה על ידי 1200 רופאים ישראלים ומכילה כ-5000 ערכים.

ראש אגף השיווק והדוברות של אוניברסיטת אריאל, הגב’ נעמה כהן יחזקאלי, מסרה לפורטל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי פרופ’ שינפלד, יכנס לתפקידו ביוני 2021 ויחליף בתפקידו את פרופ’ יהודה דנון, המכהן כנשיא האוניברסיטה משנת 2012, שבתקופתו הפכה ‘אריאל’ ממרכז אקדמי ל-אוניברסיטה.

פרופ’ דנון, פעל רבות וקידם את פתיחתו של בית הספר לרפואה על שם דר’ מרים ושלדון אדלסון באוניברסיטת אריאל.

כמו כן, שם דגש על הפן המחקרי באוניברסיטה, ובמקביל פעל להגדלת מסלולי הלימוד וגידול מספר הסטודנטים באוניברסיטה.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן