מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

זוכי פרס ישראל חקלאות ישראל

פרופ’ דני זמיר – פרס ישראל בתחום חקר החקלאות וחקר מדעי הסביבה

וועדת 'פרס ישראל' בתחום 'חקר החקלאות' ו'חקר מדעי הסביבה' בנימוקיה; "פרס ישראל מוענק לפרופ' דני זמיר על טיפוח והשבחה של זני עגבניות וגידולים אחרים ◄ פרופ' דני זמיר, לימד במשך 35 שנה את הקורס הבסיסי של יסודות הגנטיקה בפקולטה לחקלאות וכן קורסים מתקדמים בטיפוח גנטי ◄למעשה, כל תלמידי הפקולטה לחקלאות מאז 1982 ועד היום (למעט השנים שבהן היה בשבתון) למדו גנטיקה אצל פרופ' זמיר. הוא זכה במענקי מחקר רבים וביניהם מענק מחקר יוקרתי במיוחד מטעם המועצה למחקר אירופי (ERC).
0
0
פרופ' דני זמיר, זוכה ב'פרס ישראל' בתחום 'חקר החקלאות' ו'חקר מדעי הסביבה' לשנת תשף | צילום: האוניברסיטה העברית, Nati Shohat/Flash90 | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
פרופ’ דני זמיר

פרופ’ דני זמיר מן הפקולטה לחקלאות, מזון וסביבה על שם רוברט ה’ סמית באוניברסיטה העברית, הוא הזוכה ב’פרס ישראל’ בתחום ‘חקר החקלאות’ ו’חקר מדעי הסביבה’ לשנת תש”ף, כך הודיע אתמול (א) שר החינוך הרב רפי פרץ, שהתקשר אליו ובישר לו כך ואף בירך אותו על זכייתו בפרס.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

פרופ’ זמיר, אמר בתגובתו הראשונית לאחר השיחה עם שר החינוך הרב פרץ; אני מרגיש מצוין ואני מודה על ההכרה בי וגם בתלמידים שלי… זה היה נחמד מאוד”.

נשיא האוניברסיטה העברית, פרופ’ אשר כהן, הוסיף; “אנו גאים בהישגיו של פרופ’ דני זמיר ובזכייתו ב’פרס ישראל‘ אשר מעידה על המצוינות האקדמית שלו ושל חוקרי האוניברסיטה העברית“.

וועדת ‘פרס ישראל’ בתחום ‘חקר החקלאות’ ו‘חקר מדעי הסביבה’ ציינה, בנימוקיה; “פרס ישראל מוענק לפרופ’ דני זמיר על טיפוח והשבחה של זני עגבניות וגידולים אחרים.

פרופ’ זמיר, פיתח אוכלוסייה של עגבניות תרבותיות שמכילות קטעי DNA מ’מיני בר של עגבנייה‘ המקנים עמידות לעָקוֹת (לחץ; מתח; סטרס(; יובש, מלח ועמידות כנגד מחלות צמחים.

פרופ’ זמיר, הינו חוקר מוביל בתחום, בעל הכרה בינלאומית ושיתופי פעולה בינלאומיים, הוא תרם ותורם רבות ל‘חקלאות ישראל’ וחקלאות העולם“. נאמר בנימוקי וועדת ‘פרס ישראל’.

הוא פרופסור אמריטוס ל-גנטיקה באוניברסיטה העברית בירושלים, ב’מכון סמית למדעי הצמח והגנטיקה בחקלאות‘ ה-פקולטה למדעי החקלאות, המזון ואיכות הסביבה בעיר רחובות.

תחומי מחקרו של פרופ’ זמיר, עוסקים ב-השבחת צמחים ובפיתוח כלים חדשניים לעזרת הטיפוח הגנטי, תוך שימוש בעיקר בעגבנייה כצמח מודל, הן למחקרים בסיסיים והן לטיפוח זנים משופרים.

█  פרופ’ דני זמיר, הקים, יחד עם תלמידו יניב סמל, את חברת Phenome Netwrorks המיישמת שיטות חישוביות לעזרת טיפוח גנטי.

הכלים החדשניים האלה, כללו שימוש בסמנים ביוכימיים ומולקולאריים לצורך מיפוי גנטי, יצירת סידרת קווי עגבנייה ייחודיים (קווי אינטרוגרסיה), שמהווים כלי חשוב למחקר גנטי ויישומי בצמחים, ופענוח של הבסיס הגנטי והמולקולרי של תכונות כמותיות ושל אינטראקציות גנטיות מורכבות כמו; און-כלאיים (“הטרוזיס“) ו”אפיסטאזיס“.

פרופ' דני זמיר, זוכה ב'פרס ישראל' | צילום: צילום: אנונימוס | עיבוד ממחושב: שולי סונגו©
פרופ’ זמיר, זוכה פרס ישראל

ראש תחום תקשורת מקומית באגף שיווק ותקשורת של האוניברסיטה העברית בירושלים מר אלון סין משה והגב’ ענתי מנשורי, מטעם דוברות של משרד החינוך, מסרו בהודעה משותפת לפורטל ’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ כי פרופ’ זמיר, הקים בפקולטה לחקלאות מערך טיפוח של זני ורד וזני ליזיאנטוס, המתבססים על גישות גנטיות וגנומיות חדשניות.

פרופ’ זמיר, עוסק גם בטיפוח מעשי של זני עגבניות. על בסיס ידע מקורי הוא הקים לפני כ-20 שנה את חברת הזרעים (א.ב. זרעים).

במסגרת החברה ובשיתוף עם חברת “יישום” של האוניברסיטה העברית, טופח אחד מזני עגבניות התעשייה המובילים של קליפורניה.

לפני כ-10 שנים הוא הקים, יחד עם תלמידו יניב סמל, את חברת Phenome Netwrorks המיישמת שיטות חישוביות לעזרת טיפוח גנטי.

פרופ’ דני זמיר, לימד במשך 35 שנה את הקורס הבסיסי של יסודות הגנטיקה בפקולטה לחקלאות וכן קורסים מתקדמים בטיפוח גנטי.

למעשה, כל תלמידי הפקולטה לחקלאות מאז 1982 ועד היום (למעט השנים שבהן היה בשבתון) למדו גנטיקה אצל פרופ’ זמיר.

הוא זכה במענקי מחקר רבים וביניהם מענק מחקר יוקרתי במיוחד מטעם המועצה למחקר אירופי (ERC).

פרופ’ דני זמיר, מתגורר בגְּדֵרָה מושבה ומועצה מקומית בשפלה הדרומית. הוא נשוי ואב לחמישה ילדים.

פרופ’ זמיר, נולד בעיר ירושלים (1950) וגדל בעיר תל-אביב.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן