אוניברסיטה | מכללה חדשות המדע מלחמת חרבות ברזל

פרופ’ דוד הראל קורא לפרופ’ קורנבּלות נשיאת הרווארד ו-MIT להתפטר

פרופ’ הראל; “כמי שקיבל את הדוקטורט שלו מ-MIT, מצערת אותו במיוחד התנהלותה של נשיאת MIT פרופ’ סאלי קורנבּלות’ (Prof. Sally Kornbluth) אשר נהנתה למחרת השימוע מחיזוק חיובי, בדמות הצהרה תומכת וחמה של מועצת המנהלים של המוסד… גאוותי בת 45 השנים בדוקטורט הזה מתחלפת לי בימים אלה בבושה גדולה”, אמר נשיא האקדמיה למדעים“.
0
0
פרופ' דוד הראל נשיא האקדמיה למדעים מול נשיאת 'הרווארד' ונשיאת המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) פרופ' סאלי קורנבּלות' להתפטר | עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו©
פרופ’ הראל – פרופ’ קורנבּלות’

נשיא האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, פרופ’ דוד הראל, קורא לנשיאת ‘הרווארד’ ולנשיאת המכון הטכנולוגי של מסצ’וסטס (MIT) פרופ’ סאלי קורנבּלות’ (Prof. Sally Kornbluth) להתפטר מתפקידה, כפי שעשתה נשיאת אוניברסיטת פנסילבניה (UPenn)” דבריו של פרופ’ הראל, נאמרו בטקס קבלת שמונה חברות וחברים חדשים לאקדמיה הלאומית הישראלית למדעים המתקיים מדי שנה בחג החנוכה.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק אובטוויטר.

“ההסתה האנטי-ישראלית חסרת הרסן, שמגלה את פרצופה המכוער בְּקמפוסים שונים בעולם ואשר מסכנת את שלומם, ואולי אף את חייהם, של סטודנטים ושל אנשי סגל יהודים וישראלים, באה לידי ביטוי בשימוע שנערך בקונגרס

יש לחפש דרכים לפעול בנחישות וללא לאות נגד תופעות כאלה בחוץ לארץ מרמת ההסתה וההתלהמות בשטחי הקמפוסים ועד לרמת גופי ההנהלה של האוניברסיטאות“.

הקהילה המדעית הבינלאומית חייבת לגנות בחריפות לא רק את הטבח הנוראי שביצעו אנשי החמאס ועושי דברו ב-7 באוקטובר, אלא גם את גל השנאה המטריד מאד שבא בעקבותיו” אמר פרופ’ הראל ב-טקס קבלת חברים חדשים לאקדמיה הלאומית למדעים שנערך אתמול (יום שלישי, 12 בדצמבר, 2023) בעיר ירושלים.

פרופ’ הראל, אף הוסיף, כי מן הפן האישי; “כמי שקיבל את הדוקטורט שלו מ-MIT, מצערת אותו במיוחד התנהלותה של נשיאת MIT פרופ’ סאלי קורנבּלות’ (Prof. Sally Kornbluth),  אשר נהנתה למחרת השימוע מחיזוק חיובי, בדמות הצהרה תומכת וחמה של מועצת המנהלים של המוסד

… גאוותי בת 45 השנים בדוקטורט הזה מתחלפת לי בימים אלה בבושה גדולה”, אמר נשיא האקדמיה למדעים“.

בטקס נשאו דברים גם נשיא המכללה האקדמית ספיר פרופ’ ניר קידר ונשיא המכללה האקדמית תל-חי פרופ’ אליעזר שלו, שסקרו את האופן שבו מתמודדים מוסדותיהם עם המצב הביטחוני הקשה.

סגל וסטודנטים של שתי המכללות, הניצבות בחזית המלחמה בדרום ובצפון, נפגעו בעימות ישירות, אך הן נחושות להמשיך ולספק מענה אקדמי, כלכלי וקהילתי ליישובי הסביבה.

המשך מעורבותן בקהילה הוא מפתח לשיקום החברה והכלכלה בפריפריה בטווח הארוך.

טקס קבלת חברי וחברות האקדמיה הלאומית למדעים, התקיים השנה במתכונת מצומצמת, בשל מלחמת חרבות ברזל. עם הצטרפותם, מונה האקדמיה כעת; 147 חברות וחברים.

אלה החברות והחברים החדשים;

ממשרד יעוץ תקשורתי ויחסי ציבור של הגב’ ורד ליון-ירושלמי, נמסר לפורטל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק כי האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, הגוף הבכיר בקהילת המדע בישראל,

האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, נוסדה על פי חוק בשנת תשכ”א (1961) ויועדה לרכז בתוכה מטובי אישי המדע בישראל למען טיפוח וקידום המדע בארץ.

כדי למלא את ייעודה היא מייעצת לממשלה בפעולות הנוגעות למחקר ולתכנון מדעי בעלי חשיבות לאומית, מנגישה מדע לקהל הרחב באמצעות מגוון פעילויות, מפרסמת כתבים שיש בהם כדי לקדם את המדע ושומרת על קשר פעיל עם הקהילה המדעית הבין-לאומית.

 לצפייה בהקלטת הנאום והטקס

 עוד על האקדמיה ופעולותיה: www.academy.ac.il

0
0Tags

אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-7 נכדים; רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן