חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

אוניברסיטה | מכללה מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’ מינויים במגזר הציבורי

פרופ’ גוּר אלרואי נבחר כרקטור על ידי סנאט אוניברסיטת חיפה

פרופ’ אלרואי הוא היסטוריון המתמחה ב-תולדות העם היהודי בעת החדשה והיה בעבר דיקן הפקולטה למדעי הרוח, מייסד ועומד בראש 'תוכנית רודרמן - ללימודי יהדות ארצות הברית'. נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ’ רון רובין, הצטרף למברכים הרבים; "אני מברך על בחירתו של פרופ’ אלרואי, חוקר מצטיין ומנהל מוכשר, אשר הוביל את 'הפקולטה למדעי הרוח' להישגים אקדמיים יוצאי דופן. אנו ב'אוניברסיטת חיפה' עומדים בפני משימות מאתגרות ואני סמוך בטוח שיחד עם פרופ’ גור, נצליח לקדם את האוניברסיטה שלנו להישגים מרשימים".
0
0
פרופ’ גור אלרואי, מ'החוג ללימודי ישראל' רקטור אוניברסיטת חיפה ברקע: אוניברסיטת חיפה, ישראל | צילום: ויקיפדיה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
פרופ’ גור אלרואי

“אני שמח על האמון של חברי הסנאט ונרגש להתחיל בתפקיד. המשימה המרכזית שלנו היא להמשיך לפתח את אוניברסיטת חיפה כ-אוניברסיטת מחקר מצטיינת, שלה גם תפקיד חברתי חשוב” – כך אמר פרופ’ גור אלרואי, מן ‘החוג ללימודי ישראל’ שנבחר על ידי ‘סנאט אוניברסיטת חיפה’ לתפקיד ‘רקטור האוניברסיטה’ שיחליף את פרופ’ גוסטבו מש שהתמנה לרקטור ביוני 2016, בתפקיד המכובד ומחייב.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

פרופ’ אלרואי הוא היסטוריון המתמחה ב-תולדות העם היהודי בעת החדשה והיה בעבר דיקן הפקולטה למדעי הרוח, מייסד ועומד בראש ‘תוכנית רודרמן – ללימודי יהדות ארצות הברית‘.

נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ’ רון רובין, הצטרף למברכים הרבים; “אני מברך על בחירתו של פרופ’ אלרואי, חוקר מצטיין ומנהל מוכשר, אשר הוביל את ‘הפקולטה למדעי הרוח‘ להישגים אקדמיים יוצאי דופן.

אנו ב’אוניברסיטת חיפה‘ עומדים בפני משימות מאתגרות ואני סמוך בטוח שיחד עם פרופ’ גור, נצליח לקדם את האוניברסיטה שלנו להישגים מרשימים”. אמר נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ’ רובין.

גור אלרואי, נולד בעיר תל אביב, ב-10 בספטמבר 1968, את ילדותו ונעוריו עבר עם הוריו ושני אחיו בשכונת רמת אשכול בירושלים. אביו, יואש אלרואי, מוכר לציבור הרחב כמי שימש שנים רבות כמנהל מחלקת הספורט של הטלוויזיה הישראלית.

את לימודיו התיכוניים השלים בבית הספר על שם רנה קסין בירושלים. בשנת 1987, התגייס ושירת כלוחם בחטיבת גבעתי. הוא השתחרר מצהל בשנת 1991 בדרגת סגן.

פרופ’ אלרואי, הצטרף בשנת 2002 אל החוג ללימודי ארץ ישראל באוניברסיטת חיפה, הוא מומחה להגירה יהודית בעת החדשה. בין השנים; 2009–2011, שימש כ’פרופסור אורח‘ באוניברסיטת ניו יורק ובאוניברסיטת קולומביה בארצות הברית.

פרופ’ גוּר אלרואי, פרסם 6 ספרים על ההגירה היהודית בראשית המאה ה-20 ומאמרים רבים בכתבי עת מובילים בישראל ומחוצה לה

אלרואי, התמנה לראש בית הספר להיסטוריה, עם חזרתו למדינת ישראל ובשנת 2016, נבחר ל’דיקן הפקולטה למדעי הרוח‘ תפקיד אותו מילא עד לשנת 2020.

יצוין, כי בתקופה זו, ניכרה עלייה משמעותית במספר המחקרים של חוקרי החוּג, ובשנה האחרונה לכהוּנתו דורגה הפקולטה למדעי הרוח, במקום הראשון בארץ מבין הפקולטות למדעי הרוח מבחינת כמות הפרסומים שלה.

פרופ’ אלרואי, חוקר את ההגירה היהודית בכלל וחקר ההגירה היהודית לארץ ישראל בפרט. מחקריו נחשבים לפורצי דרך בזכות המתודולוגיה הייחודית שפיתח ובזכות מסקנותיו המקוריות.

הוא פרסם שישה ספרים על ההגירה היהודית בראשית המאה ה-20 ומאמרים רבים בכתבי עת מובילים בישראל ומחוצה לה.

בשנת 2014, הקים את תוכנית רודרמן ללימודי יהדות ארצות הברית, התוכנית היחידה לתואר שני בישראל המתמקדת בקשר שבין יהדות ארצות הברית וישראל. בהמשך הוא הקים את התוכנית ללימודי ישראל – תוכנית “אחות” המתמקדת בלימודי החברה הישראלית לתלמידים בינלאומיים.

לאור חזון ה’מולטיברסיטה‘ עליה הכריזה אוניברסיטת חיפה לפני כשלוש שנים, האוניברסיטה, נמצאת בשנים האחרונות בתהליך של השתלבות במרקם העירוני של העיר חיפה בפרט והצפון בכלל.

אוניברסיטת חיפה, ממשיכה לקדם את תחומי הדעת המובילים שלה ב; חקר הים. מדעי הטבע, חברה, רוח, החינוך והמשפט.

0
0



דילוג לתוכן