"עושים כאן משהו חד פעמי"

"עושים כאן משהו חד פעמי": הפקת הענק שמשחזרת את מלחמת יום הכיפורים | כתבתה של שני נחשוני, מתוך חדשות 07.10.19.

האם יש ערך בבקשת סליחה? | גיא זהר

לכבוד יום כיפור, בדק כאן 11, מה מעמדה של סליחה בפוליטיקה הישראלית? האם פוליטיקאים מתנצלים - והאם יש מי שימחל להם?
מהצד השני עם: גיא זהר - 07.10.2019.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד"א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

חדשות עסקים קטנים ובינוניים פרדס חנה-כרכור

פרדס חנה-כרכור תעדיף קבלנים וספקים מקומיים במכרזי הרשות

במועצת פרדס חנה כרכור מקדמים כלכלה מקומית הטבה תינתן במכרזים פומביים בלבד ועל פי קריטריונים מפורטים וסייגים שיקבעו על ידי הדרג המקצועי. תנאי הבסיס, ספק מקומי, יוגדר על פי תשלום מסי הארנונה של בית העסק, אשר בוצעו לפחות 180 יום קודם לפרסום המכרז ◄ ראש מועצת פרדס חנה כרכור, הגב' הגר פרי יגור; "חיזוק העסקים המקומיים משמעותו חיזוק 'הכלכלה המקומית' וזהו יעד מרכזי אותו אני מקדמת...".
עורך דין אביעד סיני ראש ועדת מכרזים של המועצה המקומית פרדס חנה – כרכור ראש מועצת פרדס חנה כרכור, הגב' הגר פרי יגור ברקע: שטרות כסף | עיבוד צילום ממחושב: שולי סונגו©
אביעד סיני | הגר פרי יגור

ועדת מכרזים של המועצה המקומית פרדס חנה כרכור, אישרה באחרונה, בתום הליך בדיקה ובחינה את הצעתו של יושב ראש הועדה, עורך דין אביעד סיני, פעיל חברתי וחבר מועצה והנהלה בפרדס חנה-כרכור  למתן עדיפות לעסקים מקומיים במכרזי המועצה – כך מדווח היום (כ"ו באלול, התשע"ט ) אתר 'פַּרְדֵּס חַנָּה–כַּרְכּוּר'.

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לפַּרְדֵּס חַנָּה–כַּרְכּוּר | אתר החדשות המקומיות של פרדס חנה-כרכור בפייסבוק’ או בטוויטר.

על פי ההחלטה, בעת התמודדות על מכרזי הרשות תינתן העדפה לקבלנים וספקים מקומיים בהצעות מחיר הגבוהות מההצעה הנמוכה ביותר בגובה של עד 2% במכרזים של עד 1 מיליון ₪. במכרזים בהם ההצעות עולות על 1 מיליון ₪, ההעדפה תחושב רק על המיליון הראשון .

ההחלטה זו, אושרה על ידי ראש מועצת פרדס חנה כרכור, הגב' הגר פרי-יגור והיועץ המשפטי של הרשות המקומית. מטרתה המרכזית של ההחלטה הדרמטית היא לעודד עסקים מקומיים ולקדם את צמיחתה של הכלכלה המקומית פרדס חנה כרכור.

בהתאם להחלטת הוועדה – ההטבה תינתן ב'מכרזים פומביים' בלבד ועל פי קריטריונים מפורטים וסייגים שיקבעו על ידי הדרג המקצועי. תנאי הבסיס, ספק מקומי, יוגדר על פי תשלום מסי הארנונה של בית העסק, אשר בוצעו לפחות 180 יום, קודם לפרסום המכרז.

עורך הדין סיני, יושב ראש וועדת המכרזים, מסר; "שמחתי מאוד על ההחלטה ואני גאה על כך שהצלחנו לקדם ולסיים את העניין.

חשוב להודות לכל חברי הוועדה; יואב קעטבי, אפרים מעודה, אורי פרץ, ויוני חכימי על ההחלטה והדיונים הארוכים בנושא וכן לצוות המקצועי שליווה את העניין ועשה עבודה מצוינת.

אין שום סיבה שאם מדינת ישראל מעודדת את העסקים הישראליים, המועצה לא תעודד במכרזיה את העסקים המקומיים שהם השדרה הכלכלית של הישוב". סיכם יושב ראש ועדת מכרזים של המועצה המקומית פרדס חנה, עורך דין אביעד סיני.

 פרי יגור; "חיזוק העסקים המקומיים משמעותו חיזוק 'הכלכלה המקומית' וזהו יעד מרכזי אותו אני מקדמת…"

ראש מועצת פרדס חנה כרכור, הגב' הגר פרי יגור, מרוצה מההחלטה וציינה, כי; "חיזוק העסקים המקומיים משמעותו חיזוק 'הכלכלה המקומית' וזהו יעד מרכזי אותו אני מקדמת בחודשים האחרונים, יחד עם הנהלת המועצה ובשיתוף הדרג המקצועי.

במסגרת מדיניות זו, התחלתי לאחרונה במהלך נרחב הכולל "מתיחת פנים" לתחום רישוי העסקים במועצה המקומית במטרה להרחיב ולהעמיק את ערוצי התעסוקה והמסחר של מועצת פרדס חנה כרכור, עם העסקים המקומיים בישוב שהינם, למעשה, המנוע הכלכלי של פרדס חנה כרכור.

בחודש האחרון, התחילה בתפקידה מנהלת רישוי עסקים חדשה במועצה, הגב' ליליאן נעמה טולדנו, אשר מטמיעה את הרפורמה החדשה בתחום ואשר פועלת כעת לבניית מערכת ממוחשבת לשיפור הממשק המשותף של המועצה עם העסקים המקומיים".

ראש המועצה המקומית פרדס חנה כרכור, הוסיפה בדבריה; "בכוונתי אף להקים צוות תכנון אסטרטגי לפיתוחו הכלכלי והעסקי של הישוב.

בהמשך לצעדים אלו, אני רואה בהחלטת וועדת מכרזים ויושב ראש ועדת המכרזים, להעניק עדיפות לעסקים מקומיים ב-מכרזי המועצה המקומית פרדס חנה כרכור, החלטה חשובה ומשמעותית אשר מטפחת את העסקים המקומיים ובעיקר משקפת את המדיניות הכלכלית של הרשות המקומית לטווח הקצר והארוך".
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן