קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

פלילים רדיו | טלוויזיה

פענוח ה-DNA שהביא ללכידת הרוצח של ורדית בקרקנוט | ערוץ 11

הערב בטלוויזיה, שני, 1 באפריל 2019, ב-21:10 בערוץ כאן 11 ובדיגיטל בתכנית "שטח הפקר": "ללכוד רוצח" על הטכנולוגיה החדשה שבאמצעותה פוענח הרצח של ורדית בקרקנוט, מלפני 26 שנים, סרטה של רוני זינגר, "שטח הפקר" – "ללכוד רוצח", בתכנית התחקירים "שטח הפקר" בהגשת גיא זהר, והפעם; "ללכוד רוצח".

כיצד פוענח הרצח של ורדית בקרקנוט, מלפני 26 שנים, סרטה של רוני זינגר, הערב (שני, 1 באפריל 2019, ב-21:10 ב-ערוץ כאן 11 ובדיגיטל) בסדרת התחקירים "שטח הפקר" הפעם; "ללכוד רוצח" על הטכנולוגיה החדשה שבאמצעותה פוענח הרצח של ורדית בקרקנוט זיכרה לברכה, מלפני 26 שנים.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

ורדית בקרקנוט זכרונה לברכה שרוצחה נלכד מפענוח הדי-אן-איי בתכנית התחקירים "שטח הפקר" בהגשת גיא זהר בערוץ 11 | עיבוד צילום: שולי סונגו
ורדית בקרקנוט זכרונה לברכה

התעלומה הגיעה לסיומה בפברואר 2019, כשהמשטרה הודיעה כי על פענוח הרצח, עצרה ובידיה חשוד במעשה בשם; ולרי סאקוביץ' בן ה-64 בחשד לאונס ולרצח. וב-3 במרץ שנה זו, הוגש נגדו כתב אישום בגין רצח.

ב-30 בנובמבר 1993, עלתה ורדית בקרקנוט לטרמפ בעיר תל אביב, הוסעה ליער אשתאול ליד ירושלים ושם נרצחה ונאנסה באכזריות. במשך 26 שנים לא פוענח הרצח. חשודים נעצרו ושוחררו, אך המשפחה, נותרה ללא תשובות.

כעת, בריאיון בלעדי לתכנית "שטח הפקר" לאחר הפענוח, בני המשפחה, מספרים על ההקלה ועל המפגש המרגש עם מפקד מחוז ירושלים דאז, ניצב (בדימוס) יורם הלוי, שדחף להמשיך ולחקור את הפרשה למרות השנים שעברו.

פענוח תיק הרצח לא היה מתאפשר אלמלא טכנולוגיה חדשה של פענוח  הדי-אן-איי (DNA) המאפשרת לזהות פושעים גם שנים לאחר ביצוע העבירה. כך קרה גם בתיק הרצח של נעה איל (בת 17) זכרה לברכה, משכונת רמות שלאחר בילוי לילי לא שבה לביתה למחרת נמצאה גופתה ביער רמות. התברר, כי נרצחה ונאנסה ב-22 בפברואר 1998 בעיר ירושלים.

במשך שנים לא היה למשטרה קצה חוט. בשנת 2014, כ-16 שנים לאחר הרצח, פענחה משטרת ישראל, את הרצח. כנגד החשוד ברצח, בשם; דניאל נחמני, הגישה פרקליטות המדינה כתב אישום. כאמור, אחרי 21 שנים בינואר 2019 הורשע נחמני, ברצח ובמעשה סדום.

█ פענוח תיק הרצח לא היה מתאפשר אלמלא טכנולוגיה של פענוח  ה-DNA, המאפשרת לזהות פושעים גם שנים לאחר העבירה

כאמור, רצח ורדית בקרקנוט, חרף כל פעולות החקירה המושקעת לאורך השנים וחרף העובדה שבזירה אותרה דגימת 'די-אן-איי' השייכת על לפי החשד למבצע העבירה, רוצחה לא נתפס. 

היה זה בזמנו רק קצה חוט משמעותי למציאת הרוצח, אך רק בשנת 2018, התאפשרה על ידי צוות חקירה מיוחד של המשטרה שחזר לבחון שוב את התיק ולפענח תיק הרצח לעשות שימוש בטכנולוגיה חדשה של 'פענוח די-אן-איי' המאפשרת לזהות פושעים גם שנים רבות לאחר ביצוע העבירה.

גֵּנֵאָלוֹגְיָה (חקר אילן היוחסין, משמש מדע עזר בהיסטוריה לחקר ההקשר הגנטי של קבוצת אורגניזמים. במובן הצר, המונח מתייחס לחקר היוחסין והשתלשלות הדורות) זאת מה שעשתה המשטרה במאמץ רב ומפתיע אותו תראו הערב.

הערב שני, 1 באפריל 2019, בשעה 21:10 ב'כאן 11' ובדיגיטל, תוכנית התחקירים "שטח הפקר" בהגשת גיא זהר, והשבוע – "ללכוד רוצח".
דילוג לתוכן