חדשות כאן ישראל צער בעלי חיים

פעילים למען בעלי חיים כלאו עצמם במחאה למשלוחים חיים

הפעילים מתכוונים לכלוא את עצמם 24/7 במחאה ל'משלוחים החיים' הם נכלאים במתקן המדמה משאית הובלת בעלי חיים למשך 24 שעות ביממה לאורך שבוע שלם ◄עמותות 'אנונימוס' לזכויות בעלי-חיים ו'תנו לחיות לחיות'; "בחרנו לעמוד בהזדהות עם העגלים והטלאים במשך שבוע, פרק הזמן בו אורך המסע ממדינות אירופה לנמל אשדוד.
0
0
מיצג של פעילים למען בעלי חיים שכלאו עצמם במחאה למשלוחים החיים | צילום: עמותת אנונימוס לזכויות בעלי חיים
מיצג של פעילים למען בעלי חיים שכלאו עצמם במחאה למשלוחים החיים | צילום: עמותת אנונימוס לזכויות בעלי חיים

פעילים למען בעלי חיים קיימו אתמול (שבת, כ”ז באב, התשע”ז) מיצג ייחודי ב’טיילת אשדוד’ במסגרתו הם נכלאים במתקן המדמה משאית הובלת בעלי חיים למשך 24 שעות ביממה לאורך שבוע שלם. המיצג מוחה נגד המשלוחים החיים של עגלים וטלאים מאוסטרליה ואירופה לפיטום ושחיטה בישראל והתחיל ביום שישי 18.8, וימשך עד ליום חמישי 24.8. 

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

פעילים מ‘עמותות אנונימוס לזכויות בעלי חיים’ ו‘תנו לחיות לחיות’ מקיימים כעת מיצג ייחודי במסגרתו הם נכלאים במשמרות בתוך מתקן המדמה משאית הובלת בעלי חיים למשך 24 שעות ביממה לאורך שבוע שלם.

המיצג, אשר החל ביום שישי (כ”ו באב התשע”ז,18.8.17, וימשך עד ליום חמישי24.8.17, הוא במחאה על המשלוחים החיים של עגלים וטלאים מאוסטרליה ואירופה לפיטום ושחיטה בישראל.

המיצג מתקיים על ‘טיילת אשדוד’ בחוף הקשתות, כשברקע נמצא נמל אשדוד, אחד משלושת הנמלים בהן פורקות אוניות המשלוחים החיים את בעלי החיים, לאחר המסע הקשה בים ובו הם מועמסים על משאיות הובלה דחוסות.

המיצג מתקיים זמן קצר לאחר שהעמותות רשמו ניצחון ביניים בעתירתן לבגץ נגד המשלוחים החיים; ביום 27.7.17, נתן בית המשפט העליון צו על תנאי בעתירת ‘אנונימוס’ ו‘תנו לחיות לחיות’ המבקשת לאסור על המשלוחים החיים.

 יותר ויותר ישראלים בוחרים להפסיק לקנות בשר ולא לקחת חלק בהתעללות בבעלי חיים

בעתירה, ביקשו העמותות מבית המשפט העליון, כי ייתן צו על תנאי המורה ל-משרד החקלאות, לנמק מדוע לא יחדל מלתת רישיונות ליבוא בעלי-חיים המיועדים לשחיטה.

העמותות אף רשמו הצלחה בפעילותן מול הוועדה המייעצת לממשלה לעניין צער בעלי חיים, אשר התכנסה ביום 18.7.17 וקבעה אמירה עקרונית לפיה; “הוועדה סבורה שההובלות הבינלאומיות של בעלי-חיים כרוכות מעצם הווייתן בפגיעה ברווחת בעלי-חיים“.

לקראת הדיון בוועדה, הוציא השר גלעד ארדן, מכתב בו הביע את עמדתו הנחרצת המתנגדת למשלוחים החיים.

מהעמותות ‘אנונימוס’ לזכויות בעלי-חיים ו‘תנו לחיות לחיות’ נמסר; “בחרנו לעמוד בהזדהות עם העגלים והטלאים במשך שבוע, פרק הזמן בו אורך המסע ממדינות אירופה לנמל אשדוד.

יותר ויותר ישראלים בוחרים להפסיק לקנות בשר ולא לקחת חלק בהתעללות בבעלי חיים, אבל אפילו מי שעדיין אוכלים בשר מתנגדים להובלת בעלי-חיים מהקצה השני של העולם, על פני יבשות וימים, מתבוססים בהפרשותיהם באוניה צפופה ומיטלטלת.

היום כבר ברור לכל שכמו פיטום האווזים, גם המשלוחים החיים ייפסקו, השאלה היחידה היא כמה בעלי חיים עוד ייאלצו לעבור את התופת הזו עד אז”.

 רקע, תמריץ כלכלי להתעללות;

על פי נתוני משרד החקלאות, במחצית הראשונה של שנת 2017, יובאו לישראל 268,172 עגלים וטלאים ב”משלוחים החיים” מאוסטרליה ואירופה, לצורך פיטום ושחיטה בישראל.

מדובר בעליה של למעלה מ-20% (אחוזים) לעומת התקופה המקבילה אשתקד, בה יובאו לישראל  223,102 בעלי חיים במשלוחים.

בשנת 2016, כולה, נרשם שיא בהיקף “המשלוחים החיים” עת יובאו 571,792 עגלים וטלאים (כמעט כפול בהשוואה ל-2015).

העלייה במספר בעלי החיים במשלוחים היא חרף הצהרתו של החקלאות אורי אריאל במליאת הכנסת בשנה שעברה, כי יפעל להגבלת המשלוחים החיים ובקשתו מחברת כנסת תמר זנדברג להקפיא את קידומה של הצעת החוק שהגישה במטרה לאסור את המשלוחים החיים.

במקביל לניהול העתירה ולמחאתן מול שר החקלאות, עמותות ‘אנונימוס לזכויות בעלי חיים‘ ו’תנו לחיות לחיות‘ פועלות גם מול שר האוצר מר משה כחלון בקריאה לשינוי מדיניות המכס לפיה יבואני המשלוחים החיים זוכים להטבות מכס נרחבות.

המדיניות נותנת פטור גורף ממכס על יבוא עגלים וקובעת מכס נמוך על יבוא טלאים ומהווה, לטענת העמותות, תמריץ כלכלי להתעללות.

0
0אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-75

הדלקת המשואות ופתיחת חגיגות יום העצמאות

דבר ראש הממשלה ביבי נתניהו

דילוג לתוכן