חדשות כאן ישראל ירושלים צבא | משטרה | ביטחון

פיגוע דקירה: הוארך מעצר מחבלת רצתה להיות “שאהידית”

ע׳ השוטר המצטיין, הגיב מיד כשהדף בידו את המחבלת אל הקרקע בגופו ונִטְרֵל (הוציא מכלל פעולה) אותה בכוח ◄הוא נמנע לפגוע ו/או לחסל אותה בנשק שהיה ברשותו, משום שחשש שעוברי אורח בזירת הפיגוע, עלולים להיפגע ◄ כוח משטרה ומשמר הגבול, השתלט עליה יחד עם השוטר, ועצר את המחבלת עמארנה שנלקחה לחקירה במרחב דוד של משטרת ישראל, בחשד לניסיון רצח ממניע המוגדר; ‘טרור‘.
0
0
שוטר רב-סמל מתקדם בשם; ע׳ של מרחב דוד של משטרת ישראל, ברקע: פיגוע דקירה של המחבלת פאטמה עמארנה פלסטינית מג'נין בעיר העתיקה ירושלים ב-04.09.23, צילום משטרת ישראל, עיבוד: Photolab | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
רס”מ ע׳ שמנע פיגוע

מעצר המחבלת שרצתה להיות ‘שאהידית’ בניסיון פיגוע דקירה של שוטר אמש בעיר העתיקה ירושלים, הוארך היום (יום שלישי י”ח באלול התשפ”ג) לאחר שהובאה להארכת מעצרה בבית משפט השלום בירושלים. לבקשת משטרת ישראל, הוארך מעצרה ב-6 ימים עד לתאריך 10.9.23.

 רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק או בטוויטר 

החקירה במחוז ירושלים של משטרת ישראל, נמסר, נמשכת במטרה למצות עמה עד תום את הדין.

אמש, כזכור, מעט אחרי השעה 21:05, הגיעה המחבלת פאטמה עמארנה בשנות ה-40 לחייה, פלסטינית, שוהה בלתי חוקית, תושבת אזור ג׳נין) לעיר העתיקה בירושלים והסתערה ודקרה שוטר רב-סמל מתקדם (רס”ם) בשם; ע׳ של מרחב דוד של משטרת ישראל, שהוצב בסמוך ל-שער חוּטה  (בערבית: باب حطة)  שכונה ברובע המוסלמי, באזור הצפון־מזרחי של העיר העתיקה, הגובלת ב-מתחם הר הבית במזרח וב’שער הפרחים‘ במערב.

למזלו של השוטר ע׳ שתיפקד באופן מושלם, הוא לא נפגע מן הדקירה בעקבות ‘אפוד המיגון‘ שעטה לגופו וספג את הדקירה.

ע׳ השוטר המצטיין, הגיב מיד כשהדף בידו את המחבלת אל הקרקע בגופו ונִטְרֵל (הוציא מכלל פעולה) אותה בכוח.

לדבריו, הוא נמנע לפגוע ו/או לחסל אותה בנשק שהיה ברשותו, משום שחשש שעוברי אורח בזירת הפיגוע, עלולים להיפגע.

כוח משטרה ומשמר הגבול  שהיה בסמוך, נזעק מיידית למקום, השתלט עליה יחד עם השוטר, ועצר את המחבלת עמארנה שנלקחה לחקירה במרחב דוד של משטרת ישראל, בחשד לניסיון רצח ממניע המוגדר; ‘טרור‘.

מטעם דוברות משטרת ישראל (ירושלים) הוסיף מר באלוז לאתר ‘כאן ישראל |  כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינהכי; מחקירתה הראשונית במשטרה, התברר, כי המחבלת, פלסטינית, שוהה בלתי חוקית, תושבת אזור ג׳נין) הגיעה למקום עם סכין במטרה לבצע פיגוע דקירה ולהיות ״שאהידית״.

 ראה סרטון וידאו, מרגעי הפיגוע ונטרול המחבלת פאטמה עמארנה, וכן קטע מדברי מפקד מחוז ירושלים בהערכת מצב שקיים בזירה ושוטר מרחב דוד רב-סמל מתקדם ע׳ שנִטְרֵל את המחבלת בכוח, משחזר את רגעי הפיגוע ונטרול המחבלת.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל ("כאן נעים") בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 70, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ול-חלי כהן-נעים, סבא מאושר ל-8 נכדים; כפיר-שלמה, רפאל, דוד, אוריאן, מילה שרה, אריאל, עלמה ו-אביגיל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות ה-76

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

הדלקת המשואות יום העצמאות ה-76

תפילה ליום העצמאות 76

דילוג לתוכן