איך להכין עוגת פירות יבשים | מתכון טבעוני | ללא גלוטן

יפית בן מרדכי, דיאטנית קלינית, מלמדת אתכם איך יש להכין עוגת פירות יבשים, בריאה, טבעונית, ללא גלוטן.

הפייקים סביב וירוס קורונה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | חשבתם שוירוס קורונה ויראלי? חכו שתראו את הפייקים שרצים עליו | שירי מימון טענה שמעולם לא ראתה מישהו מצליח עם השיר "סטון קולד". האמנם?

פורום כאן נעים

צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין

רעיון לט"ו בשבט: צנים פקאן ופירות יבשים של דודו אוטמזגין. ערוץ האוכל YES 28, HOT 38.

אדיר מילר במופע אלתורים

אדיר מילר במופע האלתורים בערוץ 2. קורע.

שראל הפראית- פרק 1: הנגב

מהלך של שנה שלמה בחייהם של צמחים ובעלי חיים במדבר הנגב הצחיח, המהווה יותר ממחצית שטחה של ישראל. מה סוד ההישרדות שלהם במדבר הקיצוני שזוכה רק למ"מ ספורים של גשם בשנה?

מגן דוד אדום: מירי בוהדנה מתנדבת במד”א

רגע לפני עליית תכניתה משחקי השף, מירי בוהדנה כמו שלא הכרתם אותה, מתנדבת במדא ועוד. כתבתה של חן זנדר - שישי עם איילה חסון - רשת 13 - 25.10.19

ערוץ 10 – שישי עם איילה חסון

תאוות בשרים | ערוץ 10 - שישי עם איילה חסון - 13.4.18.

מפעל הפיס

מעצר חוליית גנבי עגלים בנגב

צוותי מג"ב שביצעו אכיפה באזור הדרום, על מנת לסכל גניבות חקלאיות, התחקו אחר חוליה שגנבה עגלים ממושב יכיני. בתום מרדף רגלי ורכוב, בסיוע היחידה האווירית, נעצרו החשודים, והעגלים הושבו לבעל המשק כשהם בריאים ושלמים.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות חינוך כאן ילדי ישראל פורים

פורים – בני הנוער מתגייסים לקמפיין למנוע שימוש בנפצים בחג

תחרות בין תנועות הנוער, תחת הכותרת; "משחקים על בטוח" יוצאת לדרך. התחרות למנוע שימוש בנפצים לקראת חג הפורים אומרים לא לצעצועים מסוכנים לקראת חג הפורים, ביוזמת משרד הכלכלה ומשרד החינוך, במסגרת התכנית הלאומית לבטיחות ילדים, קוראת לבני הנוער בתנועות הנוער השונות ליזום פעילויות הסברה בקהילה בנושא מניעת שימוש בצעצועים מסוכנים בפורים ◄ מנכל משרד החינוך מר שמואל אבואב;"בפורים, כידוע, מוכרחים להיות בשמחה ולצד זה – מוכרחים גם לשמור על הבטיחות".
ילד מחזיק נפצים ומצית בידו | צילום: משרד הכלכלה והתעשייה | עיבוד צילום: שולי סונגו
ילד מחזיק נפצים ומצית בידו

משרד הכלכלה ומשרד החינוך, מקיימים לקראת חג הפורים התשע”ט, תחרות בין תנועות הנוער תחת הכותרת “משחקים על בטוח” יוצאת לדרך. התחרות, ביוזמת במסגרת התכנית הלאומית לבטיחות ילדים, קוראת לבני הנוער בתנועות הנוער השונות ליזום פעילויות הסברה בקהילה בנושא מניעת שימוש ב’צעצועים מסוכנים בפורים’.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כידוע, מדי שנה נפגעים בחג הפורים, עשרות ילדים ובני נוער כתוצאה משימוש ב-חזיזים, זיקוקים, נפצים, קפצונים ובשאר חומרי נפץ מאולתרים.

על פי נתוני ארגון “בטרם” – המרכז הלאומי לבטיחות ולבריאות ילדים הפועל לקידום בטיחות ילדים, בתקופת חג הפורים, נפצעים בני נוער פי שניים יותר משימוש בנפצים ובצעצועים מסוכנים אחרים בהשוואה לשאר ימות השנה.

השימוש בצעצועים מסוכנים אלו מביא לעתים לפגיעות קשות, כגון; פצעים, צלקות, קטיעת אצבעות, פגיעה בעיניים, כוויות חמורות ועוד.

במטרה לצמצם את התופעה, בחרו במשרד הכלכלה ובמשרד החינוך לשתף פעולה במסגרת התכנית הלאומית לבטיחות ילדים וליזום לראשונה תחרות בין חניכי תנועות הנוער השונות במסגרת הובלת פעילויות הסברה בנושא מניעת השימוש בצעצועים מסוכנים.

נאוה זקן יושבת ראשת הועדה הבין משרדית לצעצועים מסוכנים במשרד הכלכלה והתעשייה | צילום: משרד הכלכלה והתעשייה | עיבוד צילום: שולי סונגו
נאוה זקן

הרעיון לתחרות, עלה מתוך המחשבה, כי בידי בני הנוער, יש את הכוח להביא לשינוי, בשל היותם מובילים חברתיים בקהילות בהן הם חיים.

מטרת התחרות היא לעודד את בני הנוער ליזום ולארגן פעילויות הקוראות להימנע משימוש בצעצועים מסוכנים.

על הקבוצות המשתתפות בתחרות, ליזום פעילות בקרב חניכי הסניף, בקרב הקהילה לה הם משתייכים וכן במסגרת פעילות דיגיטלית שתגיע לקהל רחב ככל הניתן.

הפעילות היצירתית והאפקטיבית ביותר שתצליח לעורר מודעות רחבה ככל האפשר, תזכה את הזוכים בפרס לסניף.

בתוך כך ההורים, המורים ומדריכי הנוער, נקראים להגביר את המודעות לסכנות הנוגעות לתופעת הסחר והשימוש בצעצועים אסורים.

נאוה זקן; “מינהל אכיפה מסחר ומדידה, ימשיך ויערוך ביקורות, כנגד מפרי החוק יוגשו כתבי אישום…”

יושבת ראשת הועדה הבין משרדית לצעצועים מסוכנים במשרד הכלכלה והתעשייה, הגב’ נאוה זקן; “לצערי, תלמידי בתי ספר, ילדים ונוער, אינם מודעים לסכנות הרבות כאשר הם משחקים בצעצועים המסוכנים.

השימוש בצעצועים אלה, עלול להוביל לנזקים גופניים חמורים ובלתי הפיכים להם ולסביבה, וכן לגרום לשריפות ובהלה ורעש בלתי סביר.

לדברי הגב’ זקן; “צריך לזכור, כי מינהל אכיפה מסחר ומדידה, ימשיך ויערוך ביקורות ברחבי הארץ, כנגד מפרי החוק יוגשו כתבי אישום וימוצה עימם הדין בבתי המשפט.

כדי שנעבור את החג בשלום ובשמחה, אני קוראת להורים לקחת אחריות על הילדים ולשמור עליהם היטב מפני הסכנות הטמונות בשימוש בצעצועים מסוכנים. צעצועים מסוכנים זה לא משחק ילדים“.

שמואל אבואב מנכל משר החינוך עם שר החינוך נפתלי בנט | צילום: משרד החינוך | עיבוד צילום: שולי סונגו
שמואל אבואב

מנכל משרד החינוך מר שמואל אבואב; אמר, כי; “משרד החינוך מיישם תכנית חומש להגברת הבטיחות ולצמצום תאונות תלמידים.

במסגרת כך, אנו מבצעים תכניות ייחודיות וממקדים בהתאם לצורך תשומות חינוכיות.

בפורים, כידוע, מוכרחים להיות בשמחה ולצד זה – מוכרחים גם לשמור על הבטיחות. אני מזמין את התלמידים והשתתף בתחרות ‘משחקים על בטוח’ ולהימנע משימוש בנפצים ובצעצועים מסוכנים. פורים שמח!

המשנה למנכל משרד הבריאות ויושב ראש התכנית הלאומית לבטיחות ילדים פרופ’ איתמר גרוטו; “בני נוער הם קבוצת הסיכון השנייה בגודלה להיפגעות ילדים בשל נטייתם לפעול בהתנהגות סיכונית.

אנו מאמינים, כי דווקא בשל כך, ניתן לרתום מתוכם מובילים חברתיים ליצירת שינוי עמוק ומשמעותי.

התחרות היא מודל נפלא לשיתופי פעולה בין-משרדיים הנעשים במסגרת התכנית הלאומית לבטיחות ילדים מתוך המטרה המשותפת של כולנו – להביא לצמצום בהיפגעות ילדים ובני נוער בישראל“. סיכם פרופ’ גרוטו.

למידע ופרטים על התחרות לחץ כאן.
אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 66, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן