קמפיין: אנשים. לא סמלים

עמותת נגישות ישראל - Access Israel, יוצאת בקמפיין מקורי רחב היקף / ארצי של עמותת נגישות ישראל יחד עם משרד הפרסום ליאו ברנט, למיגור תופעת עברייני חניות הנכים והעלאת המודעות לנושא. בין לילה, אלפי תמרורי חניות נכים ב-15 ערים, ובעשרות רבות של חניונים ומרכזי קניות בפריסה ארצית, הוחלפו בתמונות של 50 אנשים אמיתיים עם מוגבלות, המספרים את סיפוריהם האישיים.

נאומו של בצלאל סמוטריץ' מכנס התנועה לאיכות השלטון

במשך עשרות שנים המתח הרצוי בין הרשויות השונות לא התקיים. יותר נכון לומר – הוא התקיים אבל בכיוון אחד בלבד. הרשות השופטת איתגרה פעם אחר פעם את שתי חברותיה, ואולם היא עצמה לא אותגרה לרגע. אסור היה לגעת בה.

פורום כאן נעים

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים?

האם יש קשר בין פעילות תחנת הכוח בחדרה לבין מחלות נשימה בילדים? העיתונאי אלי לוי חדשות ערוץ 10 מביא את הסיפור ושיחה עם מנהלת מחלקת ילדים במרכז הרפואי הלל יפה דר' עדי קליין.

הרב יובל הכהן אשרוב – מגלה איך לרזות בלי דיאטה

הרב יובל הכהן אשרוב - מגלה לנו את הסוד איך לרזות בלי דיאטה.

זן נדיר – טורפים

טורפים - טורפי העל של ישראל כפי שנלכדו בעדשה של משה אלפרט במשך שלושים שנה: מסעודתו של הנמר האחרון בעין-גדי ועד המרדף אחרי זאבי הגולן. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

סטטיק ובן-אל תבורי עם הלהיט החדש

סטטיק ובן-אל תבורי, הצמד המוזיקלי הישראלי עם הקליפ-להיט הראשון החדש בשפה האנגלית. זו הגרסה האמריקאית ל"סלסולים" שיצאה לעולם 12.12.18.

מפעל הפיס

נגישות השירות למגבלה תקשורתית (גמגום)

אנדריי קגן, אדם מגמגם אשר עובד בעמותת נגישות ישראל, מספר על עצמו ונותן המלצות לאופן בו יש לתקשר עם אדם מגמגם.

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי

מרק שעועית מהיר וקל להכנה בנוסח דרוזי מסורתי, שניתן לטבען, רוטב לאורז [ 40 דק' בישול] מתכונים נוספים ניתן למצוא באתר - http://druzecuisine.com/ מרק שעועית מהיר כתוספת לאורז לבן, מתכון דרוזי מסורתי קל להכנה שניתן לטבען, מתוך סודות המטבח הדרוזי.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות חינוך כאן ילדי ישראל פורים

פורים – בני הנוער מתגייסים לקמפיין למנוע שימוש בנפצים בחג

תחרות בין תנועות הנוער, תחת הכותרת; "משחקים על בטוח" יוצאת לדרך. התחרות למנוע שימוש בנפצים לקראת חג הפורים אומרים לא לצעצועים מסוכנים לקראת חג הפורים, ביוזמת משרד הכלכלה ומשרד החינוך, במסגרת התכנית הלאומית לבטיחות ילדים, קוראת לבני הנוער בתנועות הנוער השונות ליזום פעילויות הסברה בקהילה בנושא מניעת שימוש בצעצועים מסוכנים בפורים ◄ מנכל משרד החינוך מר שמואל אבואב;"בפורים, כידוע, מוכרחים להיות בשמחה ולצד זה – מוכרחים גם לשמור על הבטיחות".
ילד מחזיק נפצים ומצית בידו | צילום: משרד הכלכלה והתעשייה | עיבוד צילום: שולי סונגו
ילד מחזיק נפצים ומצית בידו

משרד הכלכלה ומשרד החינוך, מקיימים לקראת חג הפורים התשע"ט, תחרות בין תנועות הנוער תחת הכותרת "משחקים על בטוח" יוצאת לדרך. התחרות, ביוזמת במסגרת התכנית הלאומית לבטיחות ילדים, קוראת לבני הנוער בתנועות הנוער השונות ליזום פעילויות הסברה בקהילה בנושא מניעת שימוש ב'צעצועים מסוכנים בפורים'.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו ל’כאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

כידוע, מדי שנה נפגעים בחג הפורים, עשרות ילדים ובני נוער כתוצאה משימוש ב-חזיזים, זיקוקים, נפצים, קפצונים ובשאר חומרי נפץ מאולתרים.

על פי נתוני ארגון "בטרם" – המרכז הלאומי לבטיחות ולבריאות ילדים הפועל לקידום בטיחות ילדים, בתקופת חג הפורים, נפצעים בני נוער פי שניים יותר משימוש בנפצים ובצעצועים מסוכנים אחרים בהשוואה לשאר ימות השנה.

השימוש בצעצועים מסוכנים אלו מביא לעתים לפגיעות קשות, כגון; פצעים, צלקות, קטיעת אצבעות, פגיעה בעיניים, כוויות חמורות ועוד.

במטרה לצמצם את התופעה, בחרו במשרד הכלכלה ובמשרד החינוך לשתף פעולה במסגרת התכנית הלאומית לבטיחות ילדים וליזום לראשונה תחרות בין חניכי תנועות הנוער השונות במסגרת הובלת פעילויות הסברה בנושא מניעת השימוש בצעצועים מסוכנים.

נאוה זקן יושבת ראשת הועדה הבין משרדית לצעצועים מסוכנים במשרד הכלכלה והתעשייה | צילום: משרד הכלכלה והתעשייה | עיבוד צילום: שולי סונגו
נאוה זקן

הרעיון לתחרות, עלה מתוך המחשבה, כי בידי בני הנוער, יש את הכוח להביא לשינוי, בשל היותם מובילים חברתיים בקהילות בהן הם חיים.

מטרת התחרות היא לעודד את בני הנוער ליזום ולארגן פעילויות הקוראות להימנע משימוש בצעצועים מסוכנים.

על הקבוצות המשתתפות בתחרות, ליזום פעילות בקרב חניכי הסניף, בקרב הקהילה לה הם משתייכים וכן במסגרת פעילות דיגיטלית שתגיע לקהל רחב ככל הניתן.

הפעילות היצירתית והאפקטיבית ביותר שתצליח לעורר מודעות רחבה ככל האפשר, תזכה את הזוכים בפרס לסניף.

בתוך כך ההורים, המורים ומדריכי הנוער, נקראים להגביר את המודעות לסכנות הנוגעות לתופעת הסחר והשימוש בצעצועים אסורים.

נאוה זקן; "מינהל אכיפה מסחר ומדידה, ימשיך ויערוך ביקורות, כנגד מפרי החוק יוגשו כתבי אישום…"

יושבת ראשת הועדה הבין משרדית לצעצועים מסוכנים במשרד הכלכלה והתעשייה, הגב' נאוה זקן; "לצערי, תלמידי בתי ספר, ילדים ונוער, אינם מודעים לסכנות הרבות כאשר הם משחקים בצעצועים המסוכנים.

השימוש בצעצועים אלה, עלול להוביל לנזקים גופניים חמורים ובלתי הפיכים להם ולסביבה, וכן לגרום לשריפות ובהלה ורעש בלתי סביר.

לדברי הגב' זקן; "צריך לזכור, כי מינהל אכיפה מסחר ומדידה, ימשיך ויערוך ביקורות ברחבי הארץ, כנגד מפרי החוק יוגשו כתבי אישום וימוצה עימם הדין בבתי המשפט.

כדי שנעבור את החג בשלום ובשמחה, אני קוראת להורים לקחת אחריות על הילדים ולשמור עליהם היטב מפני הסכנות הטמונות בשימוש בצעצועים מסוכנים. צעצועים מסוכנים זה לא משחק ילדים".

שמואל אבואב מנכל משר החינוך עם שר החינוך נפתלי בנט | צילום: משרד החינוך | עיבוד צילום: שולי סונגו
שמואל אבואב

מנכל משרד החינוך מר שמואל אבואב; אמר, כי; "משרד החינוך מיישם תכנית חומש להגברת הבטיחות ולצמצום תאונות תלמידים.

במסגרת כך, אנו מבצעים תכניות ייחודיות וממקדים בהתאם לצורך תשומות חינוכיות.

בפורים, כידוע, מוכרחים להיות בשמחה ולצד זה – מוכרחים גם לשמור על הבטיחות. אני מזמין את התלמידים והשתתף בתחרות 'משחקים על בטוח' ולהימנע משימוש בנפצים ובצעצועים מסוכנים. פורים שמח!"

המשנה למנכל משרד הבריאות ויושב ראש התכנית הלאומית לבטיחות ילדים פרופ' איתמר גרוטו; "בני נוער הם קבוצת הסיכון השנייה בגודלה להיפגעות ילדים בשל נטייתם לפעול בהתנהגות סיכונית.

אנו מאמינים, כי דווקא בשל כך, ניתן לרתום מתוכם מובילים חברתיים ליצירת שינוי עמוק ומשמעותי.

התחרות היא מודל נפלא לשיתופי פעולה בין-משרדיים הנעשים במסגרת התכנית הלאומית לבטיחות ילדים מתוך המטרה המשותפת של כולנו – להביא לצמצום בהיפגעות ילדים ובני נוער בישראל". סיכם פרופ' גרוטו.

למידע ופרטים על התחרות לחץ כאן.
  • אודות הכותב

    משה נעים

    עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשלוש נכדות אוריאן, מילה שרה ו-אריאל. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שניה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

    דילוג לתוכן