חג סוכות שמח

101 הזעקת עזרה מדא

ארכיון כתבות ‘כאן ישראל’

טקס חילופי שרים

הטקס בהשתתפות השר הנכנס ח"כ עודד פורר, השר היוצא ח"כ אלון שוסטר, שר האוצר ח"כ אביגדור ליברמן ומנכ"ל המשרד ד"ר נחום איצקוביץ'.

פורום כאן נעים

המדריך לבחירת המלון המושלם

הקיץ כבר כאן, ואיתו גם כל הפירות המתוקים! אז כיצד נבחר את המלון המדוגם ביותר? מדריך שירות ההדרכה והמקצוע, נביל עומרי, עונה על כל השאלות!

מפעל הפיס

שומר הראש וויטני יוסטון

וויטני יוסטון הייתה זמרת פופ, רית'ם אנד בלוז, גוספל וסול, כותבת ומלחינת שירים, ושחקנית קולנוע אמריקאית. אחת הזמרות המצליחות והמפורסמות של סוף שנות ה-80 ושנות ה-90.

טיפים לאחסון פירות וירקות

כמה פעמים כבר עשינו את אותה הטעות וקנינו ירקות ופירות בכמויות שיכולות להספיק גם לעוד שנה, אבל אז - באסה! נאלצנו לזרוק אותם. *לא עוד* משרד החקלאות פה כדי לעזור ולהאריך עוד יותר את חיי המדף שלהם! צפו בסדרה הקטעים וכנסו עכשיו:

101 הזעקת עזרה מדא

חג פּוּרִים טיפים כאן ילדי ישראל כאן נוער מבזקים חדשות ‘כאן ישראל’ רפואת ילדים

פורים בטוח – טיפים של מומחי מכון התקנים לשמירת בטיחות הילדים

חוגגים השנה את פורים? מה שבטוח שיהיה בטוח, מומחי מכון התקנים בישראל, נותן טיפים לשמירה על בטיחות הילדים לפורים בטוח; אין לתת רעשנים לילדים מתחת לגיל שלוש 🎭 תחפושות הנרכשות ברשת אתרי האינטרנט, סביר להניח שהן אינן נבדקות על ידי מכון התקנים הישראלי. אנא נקטו במשנה זהירות 🎭 ספריי לשיער, ספריי שלג וכדומה, אין לרסס על הפנים, על הגוף או בקרבת מקור אש (כמו; סיגריה דולקת).
0
0
זהירות נפצים, זיקוקים וחזיזים, בפורים - טיפים של מומחי מכון התקנים לשמירה על בטיחות הילדים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
זהירות נפצים בפורים

בכל חג פורים, עולה ונשאלת השאלה כיצד לאבטח את הילדים בחג פורים וכיצד להימנע ממצבים מְסֻכְּנֵי חיים בחג הפורים ומהן הפעולות הנדרשות כדי להציל חיים בדקות הראשונות מרגע הפגיעה. מומחי ‘מכון התקנים הישראלי’ מבינים את המצב כשכולנו מצויים במצב של חוסר וודאות בשל מגפת קורונה | Covid-19, כדאי שלפחות ‘תחפושות של הילדים’ שלנו תהיינה בטוּחות וקיבצו מספר טיפים שיסייעו לכם ברגע האחרון ב-שמירה על בטיחות הילדים בחג פורים השמח, אך בהחלט יכול להיות גם המסוּכן ביותר.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו אל ’כאן ישראל כאן נעים | אתר החדשות המקומיות הוותיק של כל המדינה’ ב’פייסבוק’ או בטוויטר.

במהלך חג הפורים, מדי שנה, מתברר, כי יש לא מעט נפגעים כתוצאה מתחפושות הנרכשות באתרי אינטרנט וכן לבישת מסיכות ותלבושות לא בטיחותיות, כוויות הנגרמות ממשחקים מסוכנים ומאולתרים, נפצים ועוד.

מטעם משרד דוברת מכון התקנים הישראלי, נמסר על ידי הגב’ ורד אורן, מנהלת היחידה לתקשורת וקשרי חוץ והגב’ חן מחלב, כי צריך לזכור, תחפושות ילדים לפורים הנרכשות בארץ, נבדקות במכון התקנים הישראלי על פי תקן ישראלי 562 🇮🇱 והן בטוּחות לשימוש.

הן מגיעות עם שמו וכתובתו של היצרן בעברית וכן אזהרות והגבלות (לדוגמה; “לא מתאים לילדים שגילם פחות משלוש שנים”).

🎭 המלצות לתחפושות הנרכשות באתרי אינטרנט;

תחפושות הנרכשות ברשת אתרי האינטרנט, סביר להניח שהן אינן נבדקות על ידי מכון התקנים הישראלי. אנא נקטו במשנה זהירות;

 1. העדיפו תחפושות שאינן מכילות חלקים קטנים העלולים להיתלש (סכנת חנק).
 2. הימנעו מזקנים, פאות, שפמים והינומות (סכנת התלקחות).
 3. נקטו במשנה זהירות כך שהילד המחופש יהיה בהשגחה מתמדת וזאת מאחר ולא ידועה איכות ובטיחות התחפושת (דליקות, רעילות, לכידת ראש, חנק וכדומה).

👺 המלצות כלליות לתחפושות;

 • בעת הכנת תחפושות ביתיות, יש להקפיד על שימוש בחומרים שאינם דליקים. צמר גפן, נוצות טבעיות ויריעות מפלסטיק, הם דוגמאות לחומרים שעלולים להיות דליקים.
 • יש להקפיד, כי התחפושת תהיה נוחה לילד ותאפשר לו להתנייד. יש לוודא, כי התחפושת לא לוחצת על הגוף ומתאימה למידות הילד. תחפושת לפעוטות חייבת להיות ללא חלקים קטנים או כדורים קטנים, ללא גישה לחומרי מילוי וללא חוּטים שעלולים ליצור לוּלאה.
 • המסכות חייבות להיות עם פתחי אוורור, כדי למנוע חנק. יש לוודא, כי המסכה מותאמת לפנים של הילד ופתחי האוורור של האף העיניים והפה, נמצאים במקום המיועד להם. עדיפה מסכה ללא אלמנטים גולשים היכולים להידלק ללא ידיעת הילד.
 • ישנם ילדים שרגישים לריחות שונים, כדאי שהילד ימדוד את התחפושת ויוודא, כי הריח הנודף ממנה לא עושה לו כאב ראש או סחרחורת.
 • מומלץ שלא להתקרב עם תחפושת למקור אש כלשהו – אין לעמוד בקרבת תנור, נרות, סיגריות וכדומה.
 • יש להיצמד להוראות הניקוי שעל גבי תווית התחפושת. ניקוי לא נכון עלול לפגוע בעמידותה של התחפושת לדליקות.
 • יש לנהוג במשנה זהירות עם כל סוגי התרסיסים; ספריי לשיער, ספריי שלג וכדומה, אין לרסס על הפנים, על הגוף או בקרבת מקור אש (כמו; סיגריה דולקת).
ילדים מחופשים לרגל חג הפורים | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
ילדים מחופשים

🎭 שימוש בצעצועים דמויי כלי נשק, פיקות, קפצונים ועוד;

 • צעצועים דמויי כלי נשק אמתייםאסורים לשיווק. מוצרים אלו מצריכים בקרה של הוועדה לצעצועים מסוכנים.
 • בשימוש נכון וסביר פיקות וקפצונים, לא יפיקו רשף, להבות או ניצוצות שעלולים לגרום לפגיעות בעיניים.
 • יש לוודא שאריזת פיקות נפץ תישא אזהרות לגבי השימוש בהם. כן, לוודא, כי שם היצרן והיבואן מופיעים באופן ברור.
 • יש להפעיל את קפצוני הנייר או את הפיקות לסוגיהם באמצעות אקדח צעצוע המיועד לכך בלבד ולא באמצעות אבנים או בדרכים אחרות.
 • אין לשמור פיקות וקפצונים בכיס, מחשש להתפוצצות.
 • אין לירות פיקות ודומיהן בקרבת האוזניים והעיניים ובמקומות סגורים (כגון; כיתה או בית כנסת).
 • זיקוקי דינור חייבים להימכר באריזה מסומנת עם כיתוב בשפה העברית, הכולל הוראות שימוש ואזהרות.

🎭 רעשנים;

יש לוודא, כי רעשנים העשויים פלסטיק הם שלמים ואינם סדוּקים או שבורים (בפרט רעשנים הנמצאים אצלנוּ משנים קודמות) וכל זאת כדי למנוע את פציעת הילדים. יש לשים לב במיוחד לרעשנים המכילים רכיבים קטנים היוצרים את הרעש. אין לתת רעשנים לילדים מתחת לגיל שלוש.

הובא באדיבות משרד דוברת מכון התקנים הישראלי.

0
0אודות הכותב

משה נעים

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 67, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר ל-4 נכדות; אוריאן, מילה שרה, אריאל ו-עלמה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

דילוג לתוכן