מדא גייס את מירי בוהדנה למאמצים של מדא בנושא הקורונה

"מזה כשנתיים מגן דוד אדום הוא משפחה עבורי ומקום שבמסגרתו אני זוכה לתת מעצמי למען אחרים" - סיפרה מירי בוהדנה; "נגיף הקורונה, יצר בהלה רבה בעולם וגם בארץ והרבה דברים בנושא אינם ברורים, מה שיכול להלחיץ עוד יותר. לכן, שמחתי מאוד לשתף פעולה עם מדא, גם בנושא הזה, וליצור סרטון ביחד עם דר' סטרוגו, שמטרתו להעלות מודעות לפעולות שונות שחשוב לעשות, כדי למנוע הדבקה, לתת תשובות ולהרגיע את הציבור" .

אורלי לוי לא ידעה | מהצד השני עם גיא זהר

כאן 11 | אומנם עמיר פרץ הצהיר שוב ושוב שהוא רוצה ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת, אבל אורלי לוי אבקסיס פשוט לא ידעה | להשוות קורונה לשפעת זה אולי מרגיע - אבל לא נכון.

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

מה לקנות; אבקת חלב רגילה 150 גר'. ביצים; 4. אבקת אפיה; כפית ותקבלו; לחמניות טעימות בלי קמח ברבע שעה!

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

חדשות בריאות צפת

פדה-פוריה ביצע שחזור לסת באמצעות עצם מהרגל

בניתוח מורכב שארך כ-12 שעות, בהשתתפות צוות רב מקצועי של כ-30 רופאים ואחיות, הוסר גידול מפיה של רותי עמרוסי תושבת צפת ובוצע שחזור מורכב של עצם הלסת באמצעות שימוש בעצם השוק אשר עוצבה בהתאמה ◄ הגב' רותי עמרוסי, מרגישה הרבה יותר טוב והיום (ראשון, 11.2.18) היא משתחררת אל ביתה; "אני מרגישה הרבה יותר טוב, השיפור הוא מאד משמעותי… כל כך פחדתי שיהיה לי עיוות בפנים. עכשיו אני רגועה…".
פרופ' אבו אל נאעג', המנותחת רותי עמרוסי, אחות חיה מרי, דר' אבו ג'בל מהמחלקה לכירורגיית הפה והלסתות, המרכז הרפואי פדה-פוריה
פרופ’ אבו אל נאעג’, המנותחת רותי עמרוסי, אחות חיה מרי, דר’ אבו ג’בל מהמחלקה לכירורגיית הפה והלסתות, המרכז הרפואי פדה-פוריה

במשך 20 שנים, סבלה הגב’ רותי עמרוסי (59) תושבת צפת, מגידול שפיר ואגריסיבי ב’לסת’. ברוב המקרים במצב כזה, הטיפול הוא מעקב והסרה של סביבת הגידול, מדי כמה שנים. אלא שבשנה האחרונה, החלו הכאבים להתגבר מאד, מאד, הגידול הזדהם בתדירות מאד גבוהה וגרם לזיהומים עוריים (פיסטולה) מרובים; “היו לי כאבי תופת, התנפחו לי הפנים, סבלתי מכאבים חזקים דומים לכאבי שינים כתוצאה מהגידול, כאבים שלא ניתן לשאת!”.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או ב’טוויטר’.

דוקטור עימאד אבו אל נאעג’ מנהל המחלקה לכירורגיית הפה והלסתות של המרכז הרפואי פדה-פוריה, מסביר; “נדיר שמבצעים כריתה לגידול מסוג זה, אבל בשל הזיהומים החוזרים והכאבים העזים מהם הגב’ עמרוסי, סבלה, החלטנו להסיר את הגידול”.

צוות רב מקצועי שמנה למעלה מ-30 איש מצוות המרכז הרפואי פדה- פוריה (מהמחלקות כירורגית פה ולסתות, הרדמה, טיפול נמרץ, פלסטיקה), ניתח את הגב’ רותי עמרוסי ב’ניתוח מורכב‘ שנמשך לא פחות מכ-12 שעות.

דר’ אמין אבו ג’בל, מומחה ב‘מיקרו כירורגיה פלסטית’ מוסיף; “המיוחד בניתוח הזה הוא השימוש בעצם מהרגלשוק. בגלל שכרתנו את הגידול נוצר חוסר בעצם של הלסת (אזור הסנטר).

במהלך הניתוח, בצענו שחזור מורכב (שחזורהשתלה של רקמה ממקום אחד בגוף במקום רקמה דומה שאבדה) שבו לקחנו את עצם השוק עם כלי הדם ועיצבנו אותה בצורת הלסת, כך שתתאים לחוסר שנוצר ואז חיברנו אותה תחת מיקרוסקופ עם כלי הדם שמזינים אותה”.

דוברת המרכז הרפואי פדה פוריה הגב’ הגב’ מיה צבן, מסרה לפורטל ’כאן ישראל | כאן נעים | kan-naim | אתר האינטרנט של כל המדינה’, כי; כשבועיים לאחר הניתוח הגב’ רותי עמרוסי, מרגישה הרבה יותר טוב, והיום (ראשון, 11.2.18) היא משתחררת אל ביתה; “אני מרגישה הרבה יותר טוב, השיפור הוא מאד משמעותי… כל כך פחדתי שיהיה לי עיוות בפנים. עכשיו אני רגועה…”.

דר’ עימאד אבו אל נאעג’ מנהל המחלקה לכירורגיית הפה והלסתות של המרכז הרפואי פדה-פוריה, מסכם; “הקמנו פה מרכז מקצועי על אזורי בתחום זה וכבר מתוכננים מספר ניתוחים נוספים לשבועות הקרובים.

הבשורה היא שכיום ‘המחלקה לכירורגית פה ולסתות של מרכז הרפואי פדה-פוריה‘ נותנת מענה לכל האפשרויות המודרניות של שחזור באזור ראש – צוואר“.
אודות הכותב

כתב כאן ישראל

כתב כאן ישראל | כאן נעים, הוא חבר מערכת ו/או מידע שהובא / נשלח על ידי פרטיים ואו מוסדות ואו על ידי כותב שבחר להישאר בעילום שם ונבדק לפני פרסומו על ידי מערכת האתר. פניות בדואר האלקטרוני אל כתב אתר כאן נעים: kanisrael2018@gmail.com

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן