מבזקי כאן ישראל

פורום כאן נעים

יחד ננצח את הגיף קורונה

היגיינה מרבית למניעת הידבקות, כמה צעדים לשטיפת ידיים. שומרים על הכללים מצילים חיים. (משרד הבריאות).

Whitney Houston – “I Will Always Love You”

Whitney Houston - performing "I Will Always Love You" (HD) com legenda. "אני חולה עליה", תתרווחו והאזינו לקול ולביצועים המדהימים האלה.

קלמן וסג”ל | 11.03.20: סיוע למשק בעקבות משבר קורונה

כאן חדשות | מדי ערב נפגשים קלמן ליבסקינד ואראל סג"ל לשעה של אקטואליה קצבית, בועטת ולא מתנצלת. דיווחים, ראיונות, פרשנויות וכל הקולות שצריך לשמוע כדי להבין טוב יותר מה שקורה היום בחדשות – לפני הקלעים ומאחוריהם.

צליית בשר: כך תעשו את זה נכון

השף דן עמיר, ממסעדת BP בחיפה מסביר לנו בכמה טיפים פשוטים כיצד לצלות את הבשר ולהשאיר אותו רך ועסיסי, וגם – מה הנתח שהישראלים הכי אוהבים?

מפעל הפיס

המדים החדשים של מג”ב

הכירו את המדים החדשים של לוחמות ולוחמי משמר הגבול.

נעים לעקוב אחרי

טור אישי של יעל שביט פרשת השבוע

פָּרָשַׁת נֹחַ | האנושות זקוקה לתיקון טרם יבוא המבול בשנית 

טרם יבוא המבול בשנית. אזהרות וסימנים לא חסרים; הקרחונים נמסים, סופות הטורנדו מתחזקות, הצונמי הורס כל שבדרכו, מגפות ורעב... ואנו ממשיכים באופן פאסיבי לחיות בעולם- צדיקים כביכול כמו נוח ...פאסיבים, דואגים בעיקר לעצמנו, ללא עשייה משמעותית לתיקון חברתי מוסרי - כאן ועכשיו! מגיע לו לעולם מבול שיכחיד אותו. ואולי הפעם באמת יתחיל משהו אחר... ואולי עוד נותר זמן לתיקון...
0
0
עגינת התיבה של נח לאחר המבול | צילום: ויקיפדיה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עגינת התיבה של נח לאחר המבול | צילום: ויקיפדיה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

פרשת השבוע – נֹחַ (בראשית ו’-י”א) ושלא נחשוב לרגע, כי פרשה זו, אינה עלולה להתרחש גם בדור שלנו. כמה רלוונטית ואקטואלית, לצערנו, פרשה זו במציאות העכשווית; “והארץ מלאה חמס” (בראשית ו’ ‘,יג) הארץ מלאה – רוע וחטאים – פשעים, שקרים, גזל, שוחד, קשרי הון שלטון, עושק קשישים וחלשים, סחר בבני אדם, פשעי מין וניצול, מינויים פוליטיים, אי כיבוד אב ואם או צוואותיהם..ועוד ועוד. מוכר, לא?!

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

פָּרָשַׁת נֹחַ, פרשת השבוע השנייה ב‘ספר בראשית’. היא מתחילה בפרק ו’, פסוק ט’ ומסתיימת בפרק י”א, פסוק ל”ב. הנושא הבולט בפרשה הוא סיפור המבול ו’תיבת נח’ וסיפורים נוספים הם שכרות נח ו’מגדל בבל‘. בנוסף, מפורטים בפרשה רשימות של צאצאי בני נח אחרי המבול.

נח אינו מנהיג או בעל כריזמה. נח, הולך בתלם. כאשר הוא שומע ציווי רוחני לבנות תיבה להצלת בני משפחתו ובעלי החיים, בזוגות, למטרת הקמת עולם אחר, לביצוע תיקון, הוא מבצע זאת אוטומטית.

120 שנים ארכה בניית התיבה וכל אותו הזמן לא ניסה נח לתת הסברים לעצמו, או לשדל את סביבתו לשנות דרכם הנלוזה, לגרום להצלת חיי האנושות והעולם. נֹחַ, אמנם גרם לחיסול העולם המושחת, אבל אילו היה מנסה, יכול אולי היה להציל את העולם

איש שקט נֹחַ, פאסיבי הולך בתלם. האם אין כל אחריות גם עליו?

 פָּרָשַׁת נֹחַ | מגיע לו לעולם מבול שיכחיד אותו

בן 600 היה נֹחַ כשהחלו ממטרים שנהפכו לסערות, רוחות, סופות טורנדו, צונמי והצפה כללית של האדמה אשר הטביעו הכל “וימח את כל היקום אשר על פני האדמה… ” (בראשית ז’,כג) 40 יום ולילה היכה המבול.

פָּרָשַׁת נֹחַ, מזכירה כי האנושות עדיין זקוקה לתיקון. ואנו בני האדם מסוגלים ויכולים לגרום לשינוי המוסרי שהעולם זקוק לו, טרם יבוא המבול בשנית. אזהרות וסימנים לא חסרים; הקרחונים נמסים, סופות הטורנדו מתחזקות, הצונמי הורס כל שבדרכו, מגפות ורעב.

ואנו ממשיכים באופן פאסיבי לחיות בעולם – צדיקים כביכול כמו נח …פאסיבים, דואגים בעיקר לעצמנו, ללא עשייה משמעותית לתיקון חברתי מוסרי – כאן ועכשיו!

מגיע לו לעולם מבול שיכחיד אותו. ואולי הפעם באמת יתחיל משהו אחר… ואולי עוד נותר זמן לתיקון

שבת שלום, חברים.

רק בריאות היו טובים

0
0אודות הכותב

יעל שביט

יעל שביט הנחשבת ככוהנת הגדולה של יחסי הציבור, הדוברות, התדמית והאסטרטגיה של צפון המדינה, משרד “תקשורות” שבבעלות הגב’ שביט, עם צוות משרד יחסי הציבור תקשורות, הגדול במשרדי היחסי הציבור בצפון הארץ. משרד ’תקשורות – יעל שביט’ הוקם כבר לפני 20 שנה בגליל, כמשרד עצמאי וממוקם במושבה יסוד המעלה בצפון הארץ. רוב לקוחותיו הנאמנים מטופלים במשרד לאורך שנים רבות. משרד “תקשורות” מטפל בתיקים בתחום; תעשיית היי טק, תיירות, ביו כימיה, רפואה, חקלאות, אמנות, יין, משפט ועוד.

Add Comment

Click here to post a comment

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן