בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה

בין אלכוהול מוברח לדיווחים על קקי במגלשה – יום בחיי מנהל פארק מים - כאן חדשות | אלכוהול מוברח בתוך לחם, דיווח על קקי במגלשה ומכות עם כסאות פלסטיק. כתבתם של דורון סולומונס ואורן אהרוני.

"לא מאמין במזל בלוטו – זה מתמטיקה"

"לא מאמין במזל בלוטו - זה מתמטיקה": ריאיון עם סטפן מנדל, האיש שפיצח את שיטת הלוטו, אחרי הפרק אודותיו בתוכנית זמן אמת בכאן 11.

פורום כאן נעים

"למה אתה גונב?": מלחמת החקלאים במשפחות הישראליות

שום דבר לא הכין את החקלאים בישראל לתופעת הגניבות של המטיילים, ש"עושים שוק" במטעים ובפרדסים. כתבתה של נועה ברק | כאן חדשות.

סליחה על השאלה❓ עונה 2 | אוטיסטים

סליחה על השאלה❓ עונה שנייה לתכנית האהובה זוכת פרס האקדמיה 🏆 שעושה את העולם מקום יפה יותר! הצצה כנה ואינטימית לחייהן של קבוצות שמתמודדות עם סטיגמות חברתיות באמצעות שאלות שנשאלו על ידי הצופים. ערוץ כאן 11.

זן נדיר – גורים

גורים - חזרזירים בפי'גמות, שפני סלע משחקים תופסת, פעוטון של יעלים, ותיעוד מיוחד של גורי זאב, מרגע ההמלטה במאורה ועד אימוני הציד שלהם. במאי תסריטאי וקריין: יגאל מוסקו.

אמא ל-12 מוצאת זמן לאהבה חדשה

ילדות כואבת ובעל אלים לא הצליחו לנצח את ליאת ברששת, שמגדלת לבד את תריסר ילדיה. עכשיו, נגד כל הסיכויים היא ממציאה את עצמה מחדש עם עמוד פייסבוק מצליח והרצאות שהיא מעבירה, ואפילו מוצאת זמן לאהבה חדשה.

מציאת גופת מנהיג הילידים באמזונס – סערה בברזיל

מציאת גופתו של מנהיג הילידים באמזונס מעוררת סערה בברזיל. כאן חדשות | חדשות הלילה עם יאיר ויינרב.

מפעל הפיס

נשיא המדינה ציין 20 שנים להקמת 'נגישות ישראל'

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין אירח ב- 28 ביולי 19', את נציגי עמותת "נגישות ישראל" לציון 20 שנה להקמתה.
במפגש הוגש לנשיא דו"ח המסכם 20 שנים של נגישות, ובמסגרתו נשאו דברים מייסד ונשיא העמותה יובל וגנר ומנכ"לית העמותה מיכל רימון.

נעים לעקוב אחרי

טור אישי של יעל שביט פרשת השבוע

פָּרָשַׁת נֹחַ | האנושות זקוקה לתיקון טרם יבוא המבול בשנית 

טרם יבוא המבול בשנית. אזהרות וסימנים לא חסרים; הקרחונים נמסים, סופות הטורנדו מתחזקות, הצונמי הורס כל שבדרכו, מגפות ורעב... ואנו ממשיכים באופן פאסיבי לחיות בעולם- צדיקים כביכול כמו נוח ...פאסיבים, דואגים בעיקר לעצמנו, ללא עשייה משמעותית לתיקון חברתי מוסרי - כאן ועכשיו! מגיע לו לעולם מבול שיכחיד אותו. ואולי הפעם באמת יתחיל משהו אחר... ואולי עוד נותר זמן לתיקון...
עגינת התיבה של נח לאחר המבול | צילום: ויקיפדיה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©
עגינת התיבה של נח לאחר המבול | צילום: ויקיפדיה | עיבוד צילום: שולי סונגו ©

פרשת השבוע – נֹחַ (בראשית ו'-י"א) ושלא נחשוב לרגע, כי פרשה זו, אינה עלולה להתרחש גם בדור שלנו. כמה רלוונטית ואקטואלית, לצערנו, פרשה זו במציאות העכשווית; "והארץ מלאה חמס" (בראשית ו' ',יג) הארץ מלאה – רוע וחטאים – פשעים, שקרים, גזל, שוחד, קשרי הון שלטון, עושק קשישים וחלשים, סחר בבני אדם, פשעי מין וניצול, מינויים פוליטיים, אי כיבוד אב ואם או צוואותיהם..ועוד ועוד. מוכר, לא?!

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

פָּרָשַׁת נֹחַ, פרשת השבוע השנייה ב'ספר בראשית'. היא מתחילה בפרק ו', פסוק ט' ומסתיימת בפרק י"א, פסוק ל"ב. הנושא הבולט בפרשה הוא סיפור המבול ו'תיבת נח' וסיפורים נוספים הם שכרות נח ו'מגדל בבל'. בנוסף, מפורטים בפרשה רשימות של צאצאי בני נח אחרי המבול.

נח אינו מנהיג או בעל כריזמה. נח, הולך בתלם. כאשר הוא שומע ציווי רוחני לבנות תיבה להצלת בני משפחתו ובעלי החיים, בזוגות, למטרת הקמת עולם אחר, לביצוע תיקון, הוא מבצע זאת אוטומטית.

120 שנים ארכה בניית התיבה וכל אותו הזמן לא ניסה נח לתת הסברים לעצמו, או לשדל את סביבתו לשנות דרכם הנלוזה, לגרום להצלת חיי האנושות והעולם. נֹחַ, אמנם גרם לחיסול העולם המושחת, אבל אילו היה מנסה, יכול אולי היה להציל את העולם

איש שקט נֹחַ, פאסיבי הולך בתלם. האם אין כל אחריות גם עליו?

 פָּרָשַׁת נֹחַ | מגיע לו לעולם מבול שיכחיד אותו

בן 600 היה נֹחַ כשהחלו ממטרים שנהפכו לסערות, רוחות, סופות טורנדו, צונמי והצפה כללית של האדמה אשר הטביעו הכל "וימח את כל היקום אשר על פני האדמה… " (בראשית ז',כג) 40 יום ולילה היכה המבול.

פָּרָשַׁת נֹחַ, מזכירה כי האנושות עדיין זקוקה לתיקון. ואנו בני האדם מסוגלים ויכולים לגרום לשינוי המוסרי שהעולם זקוק לו, טרם יבוא המבול בשנית. אזהרות וסימנים לא חסרים; הקרחונים נמסים, סופות הטורנדו מתחזקות, הצונמי הורס כל שבדרכו, מגפות ורעב.

ואנו ממשיכים באופן פאסיבי לחיות בעולם – צדיקים כביכול כמו נח …פאסיבים, דואגים בעיקר לעצמנו, ללא עשייה משמעותית לתיקון חברתי מוסרי – כאן ועכשיו!

מגיע לו לעולם מבול שיכחיד אותו. ואולי הפעם באמת יתחיל משהו אחר… ואולי עוד נותר זמן לתיקון

שבת שלום, חברים.

רק בריאות היו טובים
אודות הכותב

יעל שביט

יעל שביט הנחשבת ככוהנת הגדולה של יחסי הציבור, הדוברות, התדמית והאסטרטגיה של צפון המדינה, משרד “תקשורות” שבבעלות הגב’ שביט, עם צוות משרד יחסי הציבור תקשורות, הגדול במשרדי היחסי הציבור בצפון הארץ. משרד ’תקשורות – יעל שביט’ הוקם כבר לפני 20 שנה בגליל, כמשרד עצמאי וממוקם במושבה יסוד המעלה בצפון הארץ. רוב לקוחותיו הנאמנים מטופלים במשרד לאורך שנים רבות. משרד “תקשורות” מטפל בתיקים בתחום; תעשיית היי טק, תיירות, ביו כימיה, רפואה, חקלאות, אמנות, יין, משפט ועוד.

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

דילוג לתוכן